Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 80

Thread: Как да подобрим спирането на 33, Сюд и Спринт

  1. #61
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    охо, това е много добро. не ти трябват шенкели. само не е ясно как идва жилото на ръчната и спирачното маркуче.
    точка

  2. #62
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Turmans View Post
    Намерих едно решение на проблема с минимални усилия от един руски форум алфа.

    Барабаните на струг се правят на размер 120мм. Към остаръка от барабана се монтира диск от лада 2108,



    Правят се преходници за закрепване на апарати от 156-ца



    И всичко се сглабя.





    Според автора растоянието между двете гуми се увеличава с 16 мм
    То хубаво е обяснено , евала на руснаците, Но остават смотаните , глупави голфоподобни конусни лагери, които са тъпо решение поначало. А апаратите от 156 са големи за отзад на 33-ката, буталото на апарата е голямо, накаладката също, а диска не разбрах с какъв диаметър е, ма е по-голям май от предния. Няма смисъл да се прави това, ако отпред се остава с фабричните апарати и дискове.

    Отново ще повторя, както и по-назад съм писал - 33 не спира главно от лоши и малки спирачки отпред. А отзад е без значение с каво си, ако кантара не работи. Иначе дори и с барабани, ако всичко е сглобено правилно и всичко е изправно, задният мосто спира достатъчно, дори с барабан. 33-ката е много лека отзад и не и трябват сериозни спирачки на задния мост. Най-големият негатив са задните главини при барабанна спирачка, а особено ако искаш да караш с широки и тежки джанти и гуми, лагерите стават консуматив.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #63
    Младши алфист Turmans's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    25

    Default

    Моята алфа още на първия преглед се провали със спирачките отзад и ми се наложи да дам някой лев за да мина.
    Идеята на руснаците е добра, но ние можем да я доработим. Нали се разбрахме да ползваме диск 257 мм и апарати от 145/6. За апаратите дали ще правим преходник за 156 или 146,пак ще се прави преходник. А барабана ще се изреже така, че да пасне в диск 257мм. Или аз нещо пропускам?

  4. #64
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    диска отзаде е 240
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  5. #65
    Младши алфист Turmans's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by Kris View Post
    диска отзаде е 240
    Може ли да конкретизираш малко? Става въпрос за твоята кола с оригинални дискове отзад ли или за диска на ладата от снимката.
    Ако мога да предложа да се насочим към оптимален диск отзад, за да може да е адекватен при последваща конверсия към по-голям диск отпред. Да не се окаже че 240 е малко. От друга страна имам два комплекта 14-ки и ми се ще да продължа да си ги ползвам.
    Тези дни ще пътувам да по-сваля части от донора и ще гледам да сваля един-два барабана за експерименти. 120 мм, за които пишат руснаците ще са достатъчни ли за повечето дискове?

  6. #66
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...6&postcount=54

    240x12 е заводския диск за 33 отзад, както и на повечето алфи/фиати 4х98 от тези години
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  7. #67
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Turmans View Post
    Моята алфа още на първия преглед се провали със спирачките отзад и ми се наложи да дам някой лев за да мина.
    Идеята на руснаците е добра, но ние можем да я доработим. Нали се разбрахме да ползваме диск 257 мм и апарати от 145/6. За апаратите дали ще правим преходник за 156 или 146,пак ще се прави преходник. А барабана ще се изреже така, че да пасне в диск 257мм. Или аз нещо пропускам?

    Пропускаш много - правенето на фланез за апарати за отзад е сложно нещо, въвлечен си в похарчването на едни поне 200 лв. само за изработката на въпросния фланец-преходник. После и работа по струговане на барабана, отделно пари за дискове, апарати и накладки. Дотук добре, но ако после откриеш, че пак няма спирачки, ще се окаже проблема в кантара и накрая имаш едни изхарчени 300лв. и нагоре за нищо.

    А споменатия диск с диаметър 257мм е за отпред, където е 90% от спирането на колата, но там няма преходници, планки и т.н. Просто намираш 2 апарата от Опел (които се намират лесно, Опели има много) 2 диска от 145/6 и накладки. Но там няма за изработване преходна планка, тя винаги излиза скъпо нещо, защото си свързан със стругари и фрезисти при изработката му.

    А за отзад просто тръгни в правилната последователност - първо се увери, че кантара не е блокирал, идва течност до отзад, увери се, че цилиндърчетата не са блокирали или пък текат, работи ли самонатягащият механизъм на накладките и т.н. Отново повтарям: барабаните не спират зле, стига да работят както трябва.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #68
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Подкрепям Боби с две ръце за задните спирачки. Карал съм и с дискове и с барабани. Дисковите ми бяха перфектни и какво от това. Малките апарати, заедно с малките накладки водят само до проблеми. По-честа смяна на накладки, липса на здрава ръчна спирачка .....
    Сега карам пак с барабанни и спират достатъчно добре, въпреки, че имам две метанови бутилки и един куп инструмент в багажника.
    Насочете се към предните спирачки!
    Там е истината.
    Не, че и аз няма да полудея един ден и да тръгна да слагам задни дискови, ей така за гъзария.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #69
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Прочетох темата още веднъж и имам въпрос.

    Някой пробвал ли е да монтира преден спирачен апарат от Алфета/75/Жулиета на 33ка?

    116та серия Алфи са също с резба в шенкела. Даже се намират и алуминиеви брембота от 75ци.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  10. #70
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Прочетох темата още веднъж и имам въпрос.

    Някой пробвал ли е да монтира преден спирачен апарат от Алфета/75/Жулиета на 33ка?

    116та серия Алфи са също с резба в шенкела. Даже се намират и алуминиеви брембота от 75ци.
    Аз това съм го мислим много отдавна, но поне за мен не е вариант.

    Значи да намериш алуминиево 2 бутално Брембо от 75 е трудно, а и цената ще му бъде висока. Другото е, че на 75 диска е с много различен офсет, също и диаметър, а ако се ползва фиатски диск, то апарата от транзаксъл ще дойде на друго място. Освен това, поне според мен Брамбо-то на 75 не би спирало по-добре от обикновен апарат от Опел в комбинация с диск 284, просто защото площта на феродото за въпросното Брембо е много по-малко от на опелския апарат. И накрая Брембо-то е много широко, за разлика от еднобуталния апарат, а това означава и трудни за намиране джанти, малко ЕТ, но дълбоки вътре и равни отвън, с дебел фланец.

    А накрая като знам, че за 40 лв. взимам комплект апарати от Опел, Слагам ги в комплект с конвенционален фиатски диск, с минимум праправяне, защо да си блъскам главата с това Брембо, при условие, че ще ми излезе много скъпо, а ефекта няма да е достатъчен.
    Митак, подсети ме да ти дам кръгче на червената ми 33-ка, за да ме разбереш, какво имам предвид. Там спирането е повече от добро, при това на висока скорст се усеща истинския ефект.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  11. #71
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Ще ми се да пробвам с Алфови апарати.
    Просто имам едни излишни.

    Някой да има излишни 33кови апарати за сравнение?

    Боби, ще те подсетя за кръгче
    С Опелските апарати наистина звучи най-разумно.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  12. #72
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Ще ми се да пробвам с Алфови апарати.
    Просто имам едни излишни.

    Някой да има излишни 33кови апарати за сравнение?

    Боби, ще те подсетя за кръгче
    С Опелските апарати наистина звучи най-разумно.
    Обади се на Крис!
    При тях имам едни. Ако искаш да ти ги пратят.
    От старата ми 33-ка са. Нещо не им ставаха жилата за ръчната, но ти ще се справиш!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #73
    започва да се пристрастява joint_1551's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Kyustendil
    Posts
    73

    Default

    Аз вчера купувах чисто нови жила за ръчната, едното се падаше около 12-13лв. И има малка разлика в моделите и жилата.
    Алфа Ромео 33 1.3Боксер 92г.

  14. #74
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Обади се на Крис!
    При тях имам едни. Ако искаш да ти ги пратят.
    От старата ми 33-ка са. Нещо не им ставаха жилата за ръчната, но ти ще се справиш!
    Предни ми трябват.
    Спринта е с дискове отзад и всичко е чисто ново.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  15. #75
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Мите, нали онзи ден ти ги показах, имам вентилирани дискове и апарати от 33 втора серия,ма заради 16ката толкова си ги отразил.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •