Results 1 to 11 of 11

Thread: Прословутата 1-ва степен на перката

  1. #1
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default Прословутата 1-ва степен на перката

    Такаа. Първо уточнявам че проблемът НЕ Е в допълнителното съпротивление, проверих го - здраво е.

    Та, забелязах че загрява доста на място, стига малко преди чертичката над 80гр и там включва перката. Съответно реших че не ми работи 1-ва степен. Да ама не. Загледах се и с изненада установих че върти само единия вентилатор (гледано отпред - левия). Откачих буксата на датчика за температурата и се заиграх да давам маса. Като дам на маса извода който е за първа степен, завърта само левия вентилатор. Като замася за втора степен завърта само десния И в ДВАТА случая допълнителното съпротивление не оказва никакво влияние (откачено, закачено-все тая, върти си).
    Ръководих се от схемата в менюала за 145 - според нея двата вентилатора трябва да въртят заедно.

    Проверих всички бушони - здрави.

    Да допълня - имам климатик и съответно оня джаджа за закъснение при включване на перките.

    Някой има ли идея какво да търся?
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default

    да ти кажа то 80 г. не е много и не би трябвало да ти включва перката. аз имах същия, ама абсолютно същия проблем, влючваше ми на 82г.. смених датчика на радиатора,(долу в десния ъгъл погледната от пред)и всичко се оправи. но на мен си ми въртяха и 2те перки и на 1 и на 2 ра степен.явно някои кабел ти се е прекъснал. "Първа степен на перката"- има тема , разгледай я
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Неточно съм се изразил:
    стига малко преди чертичката която е м/у 80 и 120. По логика са малко под 100 и определено ми се струват доста.... Верно че не качва повече ама...
    Иначе изчетох всичко квото намерих за 1-ва степен, но обикновено проблемно е съпротивлението, а при мен не е то.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by tonov
    Неточно съм се изразил:
    стига малко преди чертичката която е м/у 80 и 120. По логика са малко под 100 и определено ми се струват доста.... Верно че не качва повече ама...
    Иначе изчетох всичко квото намерих за 1-ва степен, но обикновено проблемно е съпротивлението, а при мен не е то.
    Споко не са много в задръстване е нормално да стига до толкова градуса95-97гр.а това че не ти въртят и двете перки може да е свързано с климатика.Пробвай да го пуснеш и ако спре след 15-20 сек. и не се пуснат перките можеш да търсиш проблема в бушониерата на климатика която се намира отдясно до акумулатора и е под един капак,даже самата бушониера е завъртяна настрани/да не вземеш да се объркаш с бушониерата на инжекциона/Провери там и ако всичко е здраво виж самия кабел на перката която не се движи,може да е клеясала буксата
    Успех и пиши за развитие
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Засега свалих въпросната бушониера, но нямах време да се зазанимавам повече
    А перките си въртят и двете, но не едновременно. Едната върти на първа степен, а другата на втора... Лудница
    Подозирам че ще излезе некоя глупост от сорта на маса или нещо такова.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by tonov
    Засега свалих въпросната бушониера, но нямах време да се зазанимавам повече
    А перките си въртят и двете, но не едновременно. Едната върти на първа степен, а другата на втора... Лудница
    Подозирам че ще излезе некоя глупост от сорта на маса или нещо такова.
    Само да не излезе че някой е шунтирал резистора и е пуснал на първа да пуска една перка на втора другата
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Eйййй, след двудневно упорито ровичкане го опрайх.. Оказа се че не само у българско имало "мастери", ами и у талянско... Некой малоумник беше разменил куплунгите към моторите и релетата Как не са изгорили нещо! Пак от целата работа поне научих с подробности инсталацията в предната част и кое какво е
    То пак добре че имам схемите, щот иначе
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #8
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by tonov
    Eйййй, след двудневно упорито ровичкане го опрайх.. Оказа се че не само у българско имало "мастери", ами и у талянско... Некой малоумник беше разменил куплунгите към моторите и релетата Как не са изгорили нещо! Пак от целата работа поне научих с подробности инсталацията в предната част и кое какво е
    То пак добре че имам схемите, щот иначе
    Тва че у чужбина също има мангали съм го казвал 1000 пъти ма се ми викат не ве тя нов внос никой у бг не я е барал не е тва Та добре си се справил колега с циганията направена по колата ти Поне познах диагнозата
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #9
    Младши алфист niksan's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Kableshkovo
    Posts
    13

    Default Re: Прословутата 1-ва степен на перката

    abe i az imah problem s taq temperatura.misleh 4e e ot dat4ika za perkite.preglejdah reostat4eto i kakvoli ne.nakraq ustanovih 4e e termostata.prosto gadinkata otvarq6e kasno i za tva mi gree6e kolata.puskal e savsem malko voda kam radiatora kolkoto da vkliu4i 1va stepen na ventilatora a v dvigatelq temperaturata nablijava6e 100.smenig go i ve4e vsi4ko si e nared

    Още един път ще те предупредя да пишеш на кирилица,след това започвам да трия
    ALFA ROMEO 1.6 BOXER

  10. #10
    Младши алфист niksan's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Kableshkovo
    Posts
    13

    Default Re: Прословутата 1-ва степен на перката

    ок. ште се кирилизирам
    ALFA ROMEO 1.6 BOXER

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Plovdiv ,Varna
    Posts
    91

    Default

    Здевеите колеги ,искам да питам на колко градуса трябва да се вклучва 1 степен на вентилатора.Колата ми е 146 Ти.Моята 1 степен се вклучва на 90 градуса а втора на малко преди 100 това е сменен датчик преди 5 дена,ю.Стария нещеше да вкличва 2 степен.И въпроса ми е на колко градуса трябва да вклучва степените.На новия пишеше 1 степен на 83до87 и 2 степен от 87 до 97 не6юшто такова но уви 1 се вклучва на 90 92 и колата неможе хубаво да охлади .Мисля че вклучва тварде касно.
    Alfa Romeo 146 2.0 Ti

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •