Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45

Thread: айде и аз да се похваля за 156 цата

  1. #31
    ... to6ko's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    1,021

    Default

    Аз досега не съм виждал претропали лагери от това,че е прегрял мотора!!!
    0892 488 330-Теодор
    Alfa Romeo 145 3.0 24V
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo

  2. #32
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by to6ko View Post
    Аз досега не съм виждал претропали лагери от това,че е прегрял мотора!!!
    Аз също!
    Незнам защо пишете, че прегряването за ТС е фатално, това за ТС фатално... онова за ТС и то фатално...
    Е фатално фатално, колкото за всички други двигатели.
    ТС не е някакво странно чудо на техниката, с някакви незнам си кви разлики...
    Ебах го, се двигател... туй дето "изтропва" често, според мен се дължи на "шофьори", дето сипват масло за 10 лв. литър, и следваща смяна е като имат пари, а през това време даже не гледат на щеката има ли няма ли!
    Като четох в един US форум, там колегата беше написал, че лошата слава на ТС идва от лошото задкормилно устройство, което кара алфа, а подържа като лада!

    А сега по темата - колега, сваляй главата и виж за какво става дума... тука и да се гадае, диагноза немой се сложи
    А дано, да нямаш големи ядове... и споко, случва се и в "най-добрите американски семейства".
    Ще я оправиш
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  3. #33

    Default

    Ганчев,колко "американски семейства" познаваш с 10-13г. 156-ци с ТС мотор?
    Преполагам не пишеш директно от извора на Вашингтон окръг Колумбия.Дай едно линкче към американския форум дето обсъждат ТС мотора на Алфа карана като Лада,че ми стана интересно.Обичам като чета в раздел 156 да научавам по нещо ново
    Ама си в грешка..ТС е чудо щото нема нищо общо със състезателен ТС какъвто е бил замисълът на 8 свещи На 13г. дръгел,вместо масло,пикня от сфинкса на фараона да сложиш все тая.
    То че Сандо ще си оправи колата...ще я оправи...ама за линка да не забравиш.
    Last edited by Linkestis; 23-11-2011 at 22:57.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #34
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Колеги за се сега имам да сменям гарнитури шлайфах главата и да мръднала е от кум 2 ри цилидър и клапаните също каза майстора за сегменти съм също предстои ми да отвориме картера и да видиме същноста на проблема разпределителните валове са добре няма износване оказа се също че от лулите на бубините са изгурмяли за това прекъсваше . ДА допълня маслото също добринесе за това действие целата глава беше в налепи дето едвам ги измихме .
    Last edited by SandoOne; 23-11-2011 at 21:38.
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  5. #35
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Колега, това за "американските семейства" е образно казано... разбира се, че не пиша от "белия дом"
    Мисълта ми беше друга - като вземеш поддържана кола, съответно и ядовете са по-малко.
    С една дума отношението на предишния собственик към колата е важно!
    Че за това идеше реч.

    Айде със здраве

    П.С: Форума беше UK, не US. Моя грешка. За линка, не ми се търси сега, но общо взето човека беше писал, че лошата слава на ТС идва от занимарена поддръжка!
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 24-11-2011 at 12:57.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  6. #36
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Е аз да си разработвах мойта след основен ремонт я карах с селения голд, най - евтиното масло колата дигаше постояно 100-110 градуса и се караше , 1 път дори дигна 130 и светна лампата , отидох да извадя капачката на казанчето тя излетя на 20 метра нагоре , че лека полека се оправи температурата после се разбра , че малумния ми майстор не е обезвъздушил колата и аз се чудя що загрява, ама мисълта ми е , че я карах бая над 100 градуса 1 път дори и 130 дигна и нищо не тропа , и на всичкото отгоре я карах тогава с най-евтиното масло , незнам ама стига сте го плюли тоя двигател колегата е прав двигател кат двигател, качили само ТС ражда , може да е малко по кекав, но то това идва , че алфа не се кара бавно всеки го знае, аз постояно съм над 4000 оборота , често удрям и до 7000, и това вече в продължение на 3 години всеки ден ... , комшията с А6 1.8 Т си кара коша до 2000 оборота , щото няма никаква динамика и не му прави кеф да я режи...

    П.П. Повечето теми за раждане са на магистрала със скорост 200+ км/ч
    П.П. Наскоро 1 приятел ме пребираше с мойта кола от Пловдив и я спука от каране и се обърна и ми каза " ей ся разбирам защо караш така" , това е тя колата като си има динамика на теб ти е кеф да я нястъпваш , еми нормално е да раждат по-често все пак всеки ден до 7000 оборота не е работа.
    Last edited by CrazyElement; 24-11-2011 at 14:47.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Колеги за се сега имам да сменям гарнитури шлайфах главата и да мръднала е от кум 2 ри цилидър и клапаните също каза майстора за сегменти съм също предстои ми да отвориме картера и да видиме същноста на проблема разпределителните валове са добре няма износване оказа се също че от лулите на бубините са изгурмяли за това прекъсваше . ДА допълня маслото също добринесе за това действие целата глава беше в налепи дето едвам ги измихме .

    Кажи колега, отворихте ли мотора надолу? Дали няма някой превъртял лагер?
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  8. #38
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    За съжаление биелните лагери на 2 ри цилидър са превъртели коляновия вал е надран требва да шлайфа и общо взето съм бил пред затягане това е станало от прегряването и от лошо масло каза майстора общо взето основния ремонт отива към 1000 лева требва да зема и радиатор нов главния проблем водна помпа и нови свещи щото тая на втори цилидър голямата беше целата в масло също така остановихме прекъсването от къде идва от дже от лулите на бубините за щастие шампиона на 30000 км не се разпаднаха като ги извадихме пак можеше и по зле да е .....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  9. #39
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Почти на финала съм остават още няколко операций определено мога да кажа че не извадих касмет ама никакъф блока ми е готов с лагери 3 ремонт които се поръчват но предполагам до 1месец и половина я искарвам
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  10. #40
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Почти на финала съм остават още няколко операций определено мога да кажа че не извадих касмет ама никакъф блока ми е готов с лагери 3 ремонт които се поръчват но предполагам до 1месец и половина я искарвам
    До колкото знам има лагери за нормален, първи и втори ремонт. От къде извади 3-ти?

  11. #41
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    те се поръчват брат няма свободно продаване ....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  12. #42
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    те се поръчват брат няма свободно продаване ....
    Да де, ама неможе ли да си поръчаш лагери 1-ви ремонт?
    Що направо на трети? Колко са го шлайфали тоя вал
    С вал на 3-ти ремонт, не е ли по-добре да се смени вала направо
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  13. #43
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Да де, ама неможе ли да си поръчаш лагери 1-ви ремонт?
    Що направо на трети? Колко са го шлайфали тоя вал
    С вал на 3-ти ремонт, не е ли по-добре да се смени вала направо
    Ми по-добре е то не случайно не се предлагат лагери 3-ти ремонт Ма на колегата чичо манчо у гаража ще му направи по поръчка и 10-ти ремонт

    ---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 23:01 ----------

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    те се поръчват брат няма свободно продаване ....
    Няма щото не се препоръчва такова нещо!
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #44
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Ми по-добре е то не случайно не се предлагат лагери 3-ти ремонт Ма на колегата чичо манчо у гаража ще му направи по поръчка и 10-ти ремонт
    Те не четат, отдавна им написах, че НЯМА 3-ти ремонт. Ама гаражните специалисти търсят от други коли и напасват. А после има ох боли, отново ми го набутаха

  15. #45
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Готова е бегачката сглобиха я най накрая и работи перфектно
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •