Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 45

Thread: айде и аз да се похваля за 156 цата

  1. #16
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Брат аз се прибирам в неделя в понедалник съм на работа от 6 аз да не се занимавам само с колата направо да бях я заебал некъде при някой си и на стоп да се прибирам а и не бях сам .... да ако бех отпуска още можеше и за една седмица да я направа ама не стаана така кво да се прави
    От постовете ти разбирам, че си знаел за последиците и сам си направил този избор. Пожелавам ти да случиш на качествен ремонт. Спирам с "храната" : Наздраве:
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  2. #17
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    мен ми стана ясно още като прегря че ще има проблеми ама не очаквах чак такива и преди са ми прегрявали коли и много добре знам кво да права но за сефте се случи това .
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    мен ми стана ясно още като прегря че ще има проблеми ама не очаквах чак такива и преди са ми прегрявали коли и много добре знам кво да права но за сефте се случи това .
    Като я усети, че прегря какво точно направи? Какво разстояние измина после преди да изтропа мотора?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Ми спрях имах 5 литра застояла вода в багажника вклучих парното на макс и сипах водата лошото е че теча беше много голям и по истина малко на 96 -7 градуса я загасих после ме дръпнаха до един паркинг и залепихме радиатора уверихме се че няма теч след 1, 2 часа тръгнах към София и от пазарджик до смолян са около 150 км някъде изтропа на магистралата като имаш предвид че съм я карал до 3800 оборота някъде на пета по магистралата на баири повече от 3000 не съм дигал ....... Перката не сипраше да върти отонявам като загря .....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  5. #20
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Сега като чета случката и се сещам, че на мен януари ми се разцепи зрелищно корпуса на термостата и започна да шурти яко антифриз...Както каза Сандокан за секунди температурата на мотора ми се вдигна от 90 до 110-120 градуса и веднага я изгасих (не стигна до червеното де ). Последва дърпане до бокса ехехех

    Тааааа на мене не ми се разлопаха буталата, от което се опасявах тогава - явно съм извадил зверски късмет, както никога...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Най-чувствителна към прегряване е главата. Така, че преди да се впускаш по-мащабни действия, те съветвам да свалиш само главата и да я занесеш на "Хладилника" в сервиза за глави.
    Няма да се учудя ако се окаже, че наистина само клапани са тропали. Лампата за ниско маслено налягане светвала ли е? Ако не е, нищо чудно коляновият вал и лагерите да нямат поражения.
    На мен ми се е случвало същото (с опелски двигател) и се разминах с глава и гарнитура.

    Успех!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Като е запаля сичко гасне маслото гасне незнам коя тая лампа за ниско напрежение ама нищо не свети само аербега ама централата е заминала и за това свети работи нормално с изклучвние на тропането маслото е на максимум не испушва бяло от аупуха загрява си нормално въпроса е че като загреее чукането се усилва като върна газта изчезва чукането .
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Като е запаля сичко гасне маслото гасне незнам коя тая лампа за ниско напрежение ама нищо не свети само аербега ама централата е заминала и за това свети работи нормално с изклучвние на тропането маслото е на максимум не испушва бяло от аупуха загрява си нормално въпроса е че като загреее чукането се усилва като върна газта изчезва чукането .
    Една от най-важните светлинни индикации на таблото е тази на ниско маслено налягане (това на което му казваш "маслото"). Този индикатор светва, когато нялягането на маслото в маслената магистрала падне под определена допустима стойност. Когато изтропат биелни или основни лагери на коляновия вал, тракането което се чува е заради увеличаната хлабина спрямо шийките. Когато е голяма тази хлабина, през нея ненормално голямо количество масло излиза от маслената магистрала и това води до понижаване на налягането в нея особено при ниски обороти.
    А щом казваш, че няма такава индикация, означава, че при теб такова нещо няма.
    Обикновено лагери на коляновия вал се скапват не заради повишена температура на двигателя а заради лошо смазване (каране продължително време на високи обороти, неподходящо масло или липса на масло).

    Накратко - продължавам да твърдя, че е много вероятно пораженията да са само по главата.
    Last edited by ecotronic; 23-10-2011 at 17:06.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    чул те господ ако се размина с това че не искам да сменям мотора това значи че не се къф боклук и на колко милиона ще е поне тоя си му знам реалните и преди тази случка муркаше направо .
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  10. #25

    Default

    Чесно казано ако се занимаваш ти с колата, ще е добре да свалиш и картера за секи случай да видиш поне биелните на къв хал са, при мен термостата не отвори и за 4-5 мин лъхнах гарнитурата на главата, но само тва, спрях овреме и след това не съм я карал, но при каране след това не се знае какво може да е станало......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Една от най-важните светлинни индикации на таблото е тази на ниско маслено налягане (това на което му казваш "маслото"). Този индикатор светва, когато нялягането на маслото в маслената магистрала падне под определена допустима стойност. Когато изтропат биелни или основни лагери на коляновия вал, тракането което се чува е заради увеличаната хлабина спрямо шийките. Когато е голяма тази хлабина, през нея ненормално голямо количество масло излиза от маслената магистрала и това води до понижаване на налягането в нея особено при ниски обороти.
    А щом казваш, че няма такава индикация, означава, че при теб такова нещо няма.
    Обикновено лагери на коляновия вал се скапват не заради повишена температура на двигателя а заради лошо смазване (каране продължително време на високи обороти, неподходящо масло или липса на масло).

    Накратко - продължавам да твърдя, че е много вероятно пораженията да са само по главата.
    За съжаление т.с от глава и клапани рядко тропа... Но дано си прав!
    За лагерите и налягането на масло съм съгласен, но в доста случай си хлопат лагери и без да свети лампа!!!
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  12. #27
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Няма сам да го права немам толкова време на тоя етап като по събера кинти ще права на куп и не само мотора така и така съм решил да я карам по добре да я направа да знам че иначе да купувам нова не си е работа мога да немам предишния късмет ....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    на тоя етап като по събера кинти ще права на куп и не само мотора
    Най - правилното решение......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #29
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Мене нещо друго ме съмнява на отиване съм я 140 -160 и според мен от налягана спойката на радиатора се разширила щото преди да избие трябва да пробило малко . И най вероятно е капало и след тва станала работата . Водната помпа незнам как блокира на старата кола чукаше и протече тука такива признаци нямаше не губеше и вода водата седеше на мин след като загрее отиваше между мин и максимума което като четах в книжката е нормално ...
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  15. #30
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Такова тропане, което описваш съм го виждал и при "повлякло" бутало, лагерите си бяха ок.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •