Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 118

Thread: Монтирах генератор за газ на Браун

  1. #1
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default Монтирах генератор за газ на Браун

    Вчера монтирах на Рекстъна генератор за газ на Браун.Джипа е служебен и го карам само аз,затова няма да е трудно да засека разхода на гориво.Двигателя е дизелов
    2.9 ТД.Имам пътна книжка,която попълвам всеки ден и зареждам гориво с карта на ОМВ,така че имам точна представа за разхода до момента.

    Малко данни за разхода за последните 9520 км.
    Изминати 9520 км.
    Заредени 1021 литра обикновена нафта.
    В София съм изминал 5 675 км.
    Извън София съм изминал 3 845 км.
    Като се сметне средният разход излиза 10.72л. на 100 км.
    При последното зареждане с 66 литра съм изминал 550 км.,което прави разход от 12 литра на 100км. ,изминати само в София при натоварен трафик.

    Производителя обещава чудеса на които аз много не вярвам,но реших да проверя лично,защото в интернет пространството е писано страшно много и на мен ми е много любопитно каква е истината.
    Най-много да изгориме с някой друг лев фирмени средства.Колегите които видят резултатите от експеримента обаче ще са наясно за какво става въпрос.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  2. #2
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by cufti View Post
    Вчера монтирах на Рекстъна генератор за газ на Браун.Джипа е служебен и го карам само аз,затова няма да е трудно да засека разхода на гориво.Двигателя е дизелов
    2.9 ТД
    Зависи как си го настроил/как са ти го настроили/ - за повече мощност или за икономия. И двете не може , или едното или другото.
    В България знам само за едно bmw 320d, човека вика че вървяло повече но не знам дали може да му се вярва.

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Колегите понеже са внимавали в училище знаят какъв ще е резултата. Даже си говорихме за това преди месец и нещо. Но пък и продавачите на надежда и философски камъни са хора и те семейства хранят
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  4. #4
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Генератора е за двигатели до 3 000 куб.см.
    Единственото нещо което се регулира е тока който консумира.Максималната стойност е 30-32А.Газът който произвежда това нещо се подава в смукателния колектор и ефекта трябва да бъде само един,а именно по-нисък разход на гориво.Това според производителя.
    Що се отнася до мощността би трябвало да е по-голяма,но още е рано да се произнасям по въпроса.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    а тия "джипове" не даваха ли 10/100 среден разход.... имам впредвид без набълбукатора
    точка

  6. #6

    Default

    ще следя темата с интерес

  7. #7
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Този генератор наистина произвежда доста газ.Проверих го като потопих газовата тръба в чаша с вода.Водата започна да бълбука доста енергично.Спокойно може да се ползва за газова горелка.

    ---------- Post added at 18:38 ---------- Previous post was at 18:37 ----------

    Разходите които съм дал са преди да монтирам генератора.

    ---------- Post added at 18:41 ---------- Previous post was at 18:38 ----------

    Резултати ще има след поне 1 000 км.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    аз също ще следя...
    точка

  9. #9
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Бълбук, бълбук... бая шарани има тук
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Бълбук, бълбук... бая шарани има тук
    не бълбукай че разстройваш мега специалната честота на бълбукатора
    точка

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Бълбук, бълбук... бая шарани има тук
    бълбук бълбук, ще разберем дал' т'ва не е боклук !

  12. #12
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by cufti View Post
    Вчера монтирах на Рекстъна генератор за газ на Браун.Джипа е служебен и го карам само аз,затова няма да е трудно да засека разхода на гориво.Двигателя е дизелов
    2.9 ТД.Имам пътна книжка,която попълвам всеки ден и зареждам гориво с карта на ОМВ,така че имам точна представа за разхода до момента.

    Малко данни за разхода за последните 9520 км.
    Изминати 9520 км.
    Заредени 1021 литра обикновена нафта.
    В София съм изминал 5 675 км.
    Извън София съм изминал 3 845 км.
    Като се сметне средният разход излиза 10.72л. на 100 км.
    При последното зареждане с 66 литра съм изминал 550 км.,което прави разход от 12 литра на 100км. ,изминати само в София при натоварен трафик.

    Производителя обещава чудеса на които аз много не вярвам,но реших да проверя лично,защото в интернет пространството е писано страшно много и на мен ми е много любопитно каква е истината.
    Най-много да изгориме с някой друг лев фирмени средства.Колегите които видят резултатите от експеримента обаче ще са наясно за какво става въпрос.
    Това е интересно. Аз преди 2 години четох много за този газ, за откривателя му българин и за многото ползи от него. Имаше наистина интересни и дори фрапиращи филмчета за възможностите му, особено едно, в което една горелка режеше всичко като луда... Имаше един човечец, май кореец от щатите, който беше си направил целия двигател да работи само с този газ. Твърдеше че доста икономия е направил, а мощта си е същата. Още тогава имаше много обяви за продажби на генератори за Браунов газ и наистина го изкарваха фантастичен. Даже и аз се бях зачудил за покупка на един. С удоволствие ще следя и аз развитието на темата.
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  13. #13
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    По-добре е инсталирането на генератор за Райски газ.Гарантирано повишава мощността,а в умерени дози и настроението.

  14. #14

    Default

    И аз съм чел доста за този този генератор и доста неща ми звучаха фантастично. Определено ми е любопитно и ще следя темата. То през втората световна война и газ генераторния двигател си е бил интересно изобретение. Виждал съм Опел 1939г. производство с такъв двигател и автомобила си вървеше... Но този газ генератор така и си остана в историята.
    bella italiana 156 SW 2.4 JTD 150 елитни жребчета

  15. #15

    Default

    В никакъв случай не съм консервативен,но винаги си задавам въпроса защо някои технологии не намират широко проложение,защо наистина?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •