Page 9 of 21 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 121 to 135 of 301

Thread: вграждане на лупи алфа 156

  1. #121
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Не знам как е при вас но на мен вградените лупи направо са е.... майката на стъклата (пластмасите де) на фаровете. Пожълтели са и са почнали да се матират. Точно в областта пред лупите и повече на левия където лупата е сложена да седи по-близо до стъклото
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  2. #122
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Варна
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Колега, а как може да се разбере предварително дали една лупа е за халоген или ксенон? Имам лупи от Мареа и светят като снимката (лупи за ксенон) от първия ти линк, а със сигурност не са разработвани за слагане на фабричен ксенон. Предполагам, че от втория линк, който си дал, са по-скоро някаква екзотика.
    И аз съм вградил лупи от Мареа ама светят като "екзотиката" от втория линк при това Valeo. И с ксенон и с халоген картинката (сянката) е една и съща.

  3. #123
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    колеги а споделете как се махат тия фарове от колата трябва ли да се свалят брони и решетки и рефлекторите режат ли се?

    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  4. #124
    започва да се пристрастява dinew's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    бургас
    Age
    36
    Posts
    33

    Default

    ваи много е яка тая алфа твоита е даи дае видя по близо

  5. #125
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    колеги а споделете как се махат тия фарове от колата трябва ли да се свалят брони и решетки и рефлекторите режат ли се?

    Класиката е сваляне на бронята. Аз ги махам, като не свалям бронята а само я охлабвам отпред. След това махам маската на халогените и оттам бъркам за да развия втората гайка. Но ако никога не си го правил и не си го оътаботил, по-добре свалай бронята - лесно и бързо се сваля

    Quote Originally Posted by nightsurfer View Post
    И аз съм вградил лупи от Мареа ама светят като "екзотиката" от втория линк при това Valeo. И с ксенон и с халоген картинката (сянката) е една и съща.
    Възможно е. Кой знае и те колко различни модификации имат....., за късмет, моите са от "правилните".
    Last edited by AlfaMan; 26-09-2012 at 01:41.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  6. #126
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by dinew View Post
    ваи много е яка тая алфа твоита е даи дае видя по близо
    Моята ли ?

    Уточнявай се!!!

    ---------- Post added at 06:08 ---------- Previous post was at 05:56 ----------

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Класиката е сваляне на бронята. Аз ги махам, като не свалям бронята а само я охлабвам отпред. След това махам маската на халогените и оттам бъркам за да развия втората гайка. Но ако никога не си го правил и не си го оътаботил, по-добре свалай бронята - лесно и бързо се сваля



    Възможно е. Кой знае и те колко различни модификации имат....., за късмет, моите са от "правилните".

    А на моята 145 като отворих да правя водачите за реглажа и видях на лупите че има едни пластини които се мърдат нагоре и надоло и така се постига ефекта за халогенна лампа и равни за ксенон,аз съм с ксенон от 3 години,никога не гася фаровете и още не са ми горели крушките,и според мен проблема е абсолютно никакъв да станат липите от 145 146,поне по моргите е пулно а и са на добра цена и няма топене на рефлектота както показа колегата по горе ето и снимки,аз въпреки всичко ще експериментирам с на братока 156 с лупи от 146ца!

    като имам резултати ще споделя



    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  7. #127
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Класиката е сваляне на бронята. Аз ги махам, като не свалям бронята а само я охлабвам отпред. След това махам маската на халогените и оттам бъркам за да развия втората гайка. Но ако никога не си го правил и не си го оътаботил, по-добре свалай бронята - лесно и бързо се сваля
    Аз първо махам пластмасите между бронята и капака, после разкачам кората от бронята и накрая откачам бронята само от към шофьорския калник. 2рата гайка на пасажерския фар го развивам по същия начин. ( маската на халогена се маха и се бърка ... )

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post

    А на моята 145 като отворих да правя водачите за реглажа и видях на лупите че има едни пластини които се мърдат нагоре и надоло и така се постига ефекта за халогенна лампа и равни за ксенон,аз съм с ксенон от 3 години,никога не гася фаровете и още не са ми горели крушките,и според мен проблема е абсолютно никакъв да станат липите от 145 146,поне по моргите е пулно а и са на добра цена и няма топене на рефлектота както показа колегата по горе ето и снимки,аз въпреки всичко ще експериментирам с на братока 156 с лупи от 146ца!
    Може ли да снимаш тези мърдащи се пластинки , че ми е интересно да ги видя ?
    Иначе преградата на прожектора може да се смени или модифицира лесно:



    Проблемите да сложиш лупи от 145 на 156 е че трябва да режеш рефлектора и позиционирането. Може и да стане без рязане но това не мога да ти гарантирам.
    Ако се налага рязане принципа е следния :
    1. Фиксираш оригиналния фар на някаква маса примерно
    2. Много е важно да отбележиш точното положение на фара (примерно с тиксо)
    3. Докато фара е фиксиран на масата пускаш ток на късите и гледаш на стената до къде е линията. Отбелязваш я с тиксо и нея.
    4. Отваряш фара, монтираш "лупите", не го затваряш.
    5. Слагаш го на масата и го фиксираш както е бил преди.
    6. Захранваш ксенона и гледаш дали линията е на същото ниво като преди (отбелязнано с тиксо на стената) Ако трябва коригираш положението.

    Има "лупи" за по-лесен монтаж, при които изпускаш повечето от гореописаните действия (само разглобяваш фара и ги завиваш ) . При това са би-ксенон, струват само по 60лв едната, а ако те притеснява че ще се прецака покритието на прожекторния рефлектор - разглабяш и пращаш само него в Стрелча.
    ...

  8. #128
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Аз първо махам пластмасите между бронята и капака, после разкачам кората от бронята и накрая откачам бронята само от към шофьорския калник. 2рата гайка на пасажерския фар го развивам по същия начин. ( маската на халогена се маха и се бърка ... )


    Може ли да снимаш тези мърдащи се пластинки , че ми е интересно да ги видя ?
    Иначе преградата на прожектора може да се смени или модифицира лесно:



    Проблемите да сложиш лупи от 145 на 156 е че трябва да режеш рефлектора и позиционирането. Може и да стане без рязане но това не мога да ти гарантирам.
    Ако се налага рязане принципа е следния :
    1. Фиксираш оригиналния фар на някаква маса примерно
    2. Много е важно да отбележиш точното положение на фара (примерно с тиксо)
    3. Докато фара е фиксиран на масата пускаш ток на късите и гледаш на стената до къде е линията. Отбелязваш я с тиксо и нея.
    4. Отваряш фара, монтираш "лупите", не го затваряш.
    5. Слагаш го на масата и го фиксираш както е бил преди.
    6. Захранваш ксенона и гледаш дали линията е на същото ниво като преди (отбелязнано с тиксо на стената) Ако трябва коригираш положението.

    Има "лупи" за по-лесен монтаж, при които изпускаш повечето от гореописаните действия (само разглобяваш фара и ги завиваш ) . При това са би-ксенон, струват само по 60лв едната, а ако те притеснява че ще се прецака покритието на прожекторния рефлектор - разглабяш и пращаш само него в Стрелча.


    Сега не мога да ги снимам защото съм ги свалял отдавна а сега са ми на колата,иначе точно там са закрепени където ти е дупката и само като свалиш капачката на самия фар от където се сменя крушката и има едно лостче което мърда тази пластина и ги прави равни,някои ден ще снимам светлината и ще кача снимки,а тези лупи по за 60 лева да не се стопят на 3 месец и от къде са купени?
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  9. #129
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    а тези лупи по за 60 лева да не се стопят на 3 месец и от къде са купени?
    Няма как да се стопят, защото рефлектора им е метален.
    По назад в темата съм сложил снимка как на единия такъв рефлектор при мен падна "хрома", но пък на другия нищо му няма. Обаче при мен бяха първо поколение, в момента тези които се продават са 5то поколение. А и освен моя случай не знам за друг. Да кажем , че е рядко срещан дефект.
    ...

  10. #130
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Няма как да се стопят, защото рефлектора им е метален.
    По назад в темата съм сложил снимка как на единия такъв рефлектор при мен падна "хрома", но пък на другия нищо му няма. Обаче при мен бяха първо поколение, в момента тези които се продават са 5то поколение. А и освен моя случай не знам за друг. Да кажем , че е рядко срещан дефект.
    кажи от къде ги купи?
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  11. #131
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    От Китай ги поръчах, защото тогава не се продаваха в България. Вече можеш да ги купиш от много места, но няма как да напиша в темата - ще го сметнат за реклама.
    ...

  12. #132
    започва да се пристрастява dinew's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    бургас
    Age
    36
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    Потвърждавам!Лупите са незаменим ъпгрейд за фаровете на 156.При мен стоят по абсолютно същия начин
    искам и аз така даси направя радиатора ? как става

    ---------- Post added at 22:46 ---------- Previous post was at 22:45 ----------

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    От Китай ги поръчах, защото тогава не се продаваха в България. Вече можеш да ги купиш от много места, но няма как да напиша в темата - ще го сметнат за реклама.
    на каква цена мога даси направя и аз така фаровете наи ниската

  13. #133
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by dinew View Post
    искам и аз така даси направя радиатора ? как става
    То това не е радиатор и ти нямаш такъв......., всъщност си е баш радиатор, ама с малко по-различна функция.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  14. #134
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by dinew View Post
    на каква цена мога даси направя и аз така фаровете наи ниската
    2 Прожектора - 125лв
    2 ксенон крушки и 2 баласта - от 45лв нагоре, по-качествени за 100.
    Релета за фаровете + кабели = 20лв
    (при мен само с релета не стана , слагах и кондензатори = 5лв )
    Монтаж на прожекторите във фаровете - цената е различна.
    Прекарване и свързване на кабели - цената е различна.
    ...

  15. #135
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by dinew View Post
    на каква цена мога даси направя и аз така фаровете наи ниската
    Най-ниската цена е около 200лв (с монтажа). Въпросните лупи на Ванката съм ги правил аз, лупите са Валео. Лошото е че тия лупи изчезнаха от пазара и общо взето и аз търся такива ама няма...
    Last edited by tonov; 27-09-2012 at 23:33.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 9 of 21 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •