Page 12 of 21 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 301

Thread: вграждане на лупи алфа 156

  1. #166
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    ivomanev дай снимки на светло как изглеждат, това сякаш не е диодна лента?
    Last edited by mirchozo; 23-03-2013 at 12:26.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #167
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    ivomanev дай снимки на светло как изглеждат, това сякаш не е диодна лента?
    Да това сякаш не е диодна лента но са диоди
    Определено на снимките малко се усилва ефекта и изглежда точно така както ми се искаше да свети, но уви! Няма смисъл от снимки през деня, защото определено не се забелязва дали са запалени или не, но имам идеи как да стане така че да се вижда и през деня и да се ползва за дневни светлини - просто трябва да поработя въпреки че с тази форма ще е по-трудно но пък исках да е различно от стандартните ANGEL EYES и мисля че се получи добре и се надявам да ви харесва!
    Но пък за габарити вечерно време си е екстра
    Last edited by ivomanev; 26-03-2013 at 03:38.

  3. #168
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Колеги тези лупи дали ще могат да се съберът във фара на 156-цата:

    http://www.ebay.com/itm/3-Bi-Xenon-H...89bffd&vxp=mtr

    Поръчах си нови фарове и се чудя дали да не им сложа направо едни лупи с би ксенон.
    На мястото на дългата светлина, може ли да се сложи и там лупа, че ми се върти нещо в главата. И другото което искам да питам мога ли ксенон H7 35 W , да ползвам балсатите и да сложа крушка H1, т.е да го прехвърля за дългите.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  4. #169
    започва да се пристрастява vessy007's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Varna
    Posts
    41

    Default

    Аз да попитам някой пробвал ли е тези LED светлини
    http://www.hid.bg/Komplekt-LED-svetlini-za-farove-H7
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm
    ex Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  5. #170
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by lyuboo View Post
    Колеги тези лупи дали ще могат да се съберът във фара на 156-цата:

    http://www.ebay.com/itm/3-Bi-Xenon-H...89bffd&vxp=mtr

    Поръчах си нови фарове и се чудя дали да не им сложа направо едни лупи с би ксенон.
    На мястото на дългата светлина, може ли да се сложи и там лупа, че ми се върти нещо в главата. И другото което искам да питам мога ли ксенон H7 35 W , да ползвам балсатите и да сложа крушка H1, т.е да го прехвърля за дългите.
    Според мен ще се съберат но не и на мястото за дългите! Там рефлектора е по малък докато този на късите е по-дълбок и ще станат доста лесно тъй като са с гайки отзад! Ако в главата ти се върти да ги сложиш на дългите и да използваш късите за дневни, според мен по-добрия вариант обратния като на мястото на дългите сложиш 2 Led Н1 крушки вързани към габарита или с реле към лампата на маслото и си готов! А пък и ако сложиш късите от вътре колата според мен ще изглежда като кривогледа
    Друг е въпроса че за тези пари (123$ + 17$ доставка) можеш да си ги намериш и в БГ и можеш да си ги видиш преди да ги вземеш а и няма да ги чакаш 1 месец!
    Относно баласта, ако го ползваш за Н1 35W не би следвало да имаш проблеми! Баластите са еднакви, буксите са еднакви само цокъла е различен. Трябва да знаеш че има два типа баласти но не знам каква беше точно разликата м/у тях грубо казано едните като се запалят жужат а другите не и ако не вземеш правилната крушка може и да не я запали!
    Успех
    Last edited by ivomanev; 16-04-2013 at 02:09.
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  6. #171
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by zdravko_ss View Post
    След ровене няколко дена из бг сайтовете за ксенон системи се оказа, че и дори тези които ги продават въпросните лупи не знаят с какви крушки са.Но аз намерих какво представляват, но ми искат по 40 лв за крушка,което няма как да стане.Ако са същите като тези ,колега vladeto_ да ми кажеш от къде ги взе, защото 18+ лв е по приемлива цена поне за мен.
    Колега ако не съм закъснял много в ебей ги има 2 бр за около няма и 25 долара.

    http://www.ebay.com/itm/2X-35W-HID-P...c53c18&vxp=mtr
    Last edited by Lyubo; 19-05-2013 at 09:35.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  7. #172

    Default

    колеги , кой и къде може в русе да ми монтира лупи с ксенони за алфа 156 седан 2000 година .

    мерси

  8. #173
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    В Добрич мисля че имаше един колега дето ги прави. Май ника му беше мирчозо или нещо подобно. В Пловдив също знам за колега който прави, но не се сещам за ника, ако искаш мога да проверя.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  9. #174

    Default

    лошото... е че имам само утре и петък евентуално... пък и да не е далече от русе.. добрич звучи добре ... ще го издиря по ника и звънна .. а ако някой по между другото се сети за някои да драска тук... мерси предварително на отзовалите се колеги...

  10. #175
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Успех колега и да се похвалиш (да качиш снимки като сложиш) с лупите.
    И аз ще прявя тази процедура, но мисля сам да си я правя че днес ми дойдоха лупите и утре ще ходя да ги взимам и събота или неделя ще се пробвам да отворя фаровете.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  11. #176
    Запален алфист redshark's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Плевен/София
    Posts
    111

    Default

    може ли да кажете какво лепило се ползва за залепяне на стъклото?

    ---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 22:59 ----------

    иии още 1 въпрос старото уплътнение маха ли се? Благодаря
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98г.
    Alfa Romeo 156 2.4 20V 04г.

  12. #177
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by redshark View Post
    може ли да кажете какво лепило се ползва за залепяне на стъклото?

    ---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 22:59 ----------

    иии още 1 въпрос старото уплътнение маха ли се? Благодаря
    За залепяне според мен най добре да се използва отново силикон, и да трябва да се махнат остатъците от стария силикон според мен.

    ПП Довечера и аз ще се правя на майстор
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  13. #178
    Запален алфист redshark's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Плевен/София
    Posts
    111

    Default

    Четох, че колегите в предните постове са използвали някъкво специално лепило, а не силикон за това питам точно къкво да не стане така, че после да няма отваряне фара с тоя силикон
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98г.
    Alfa Romeo 156 2.4 20V 04г.

  14. #179
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by redshark View Post
    Четох, че колегите в предните постове са използвали някъкво специално лепило, а не силикон за това питам точно къкво да не стане така, че после да няма отваряне фара с тоя силикон
    Аз ползвам силикон Виктор Рейнц, флакон на цена около 30на лева. Лепи добре и ако решиш да го отваряш след време няма проблем. Старите остатъци се махат старателно, стъклата се почистват отвътре с препарат за стъкло на спиртна основа.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #180
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    Намерих клипче в youtube относно монтажа.

    https://www.youtube.com/watch?v=KR6CrzH6n_g
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

Page 12 of 21 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •