Page 4 of 21 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 301

Thread: вграждане на лупи алфа 156

  1. #46
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    Кажи тогава как да реша малкия проблем с наклона след тези 10 комплекта дето си направил ?
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  2. #47
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз съм правил с лупи Валео, а твоите са други, предполагам сам се сещаш че при различни модели монтажа е различен. Въпреки това знам как да ти ги оправя, но заради отношението ти ще запазя мнението за себе си.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #48
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    Благодаря все пак
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  4. #49
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by vladeto_ View Post
    виж за дължината не съм се замислял,но като сложих сега моите и за да светят нормално в земята голямо въртене падна и съответно оригиналните ми дълги светлини светят като тези за мъглата(пред колата)а тези за мъглата сигурно светят под колата,нз дали няма някъв вариант да ги наклоня при самия монтаж...
    Оригиналните дълги светлини - имаш предвид рефлектора ?
    За какво са ти оригиналните дълги ? Твоите прожектори не са ли би-ксенон ? При би-ксенон прожектор се настройват само късите , дългите са ок - точно защото са през същата лупа , разликата е в позицията на преградата .

  5. #50
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Аз съм правил с лупи Валео, а твоите са други, предполагам сам се сещаш че при различни модели монтажа е различен. Въпреки това знам как да ти ги оправя, но заради отношението ти ще запазя мнението за себе си.
    е разбирам те щом от мен желаеш да изкарап някои лев,жив и здрав да си



    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Оригиналните дълги светлини - имаш предвид рефлектора ?
    За какво са ти оригиналните дълги ? Твоите прожектори не са ли би-ксенон ? При би-ксенон прожектор се настройват само късите , дългите са ок - точно защото са през същата лупа , разликата е в позицията на преградата .
    Да колега би ксенон е,но защо да не си запазя и оригиналните дълги(рефлектора) а не да ми свети в земята това ми е идеята
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  6. #51
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    4 страници тема и не се разбира кои лупи са добри, кои са за препоръчване и кои да не се купуват. Още по-безумното, че някой примерно знае всичко, но не го кефело отношението на друг и няма да каже нищо.
    Не е ли идеята на форума да си помагаме?

  7. #52
    започва да се пристрастява hrsitow's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    80

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    4 страници тема и не се разбира кои лупи са добри, кои са за препоръчване и кои да не се купуват. Още по-безумното, че някой примерно знае всичко, но не го кефело отношението на друг и няма да каже нищо.
    Не е ли идеята на форума да си помагаме?
    В голяма част от темите не се стига до ползена информация а до общи приказки и разискване кой е по велик и колко много коли е видял и направил. Това обезмисля и желанието на хора които не са запознати с конкретната тема да научат нещо ново или полезно!

    Относно лупите, някой правил ли е експерименти или измерване дали има съществена разлика в осветеноста на пътя при т.нар маркови лупи и китайските им аналози?

  8. #53
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    Току що монтирах вече фаровете надявам се за последен път утре на светло ще ги наснимам и ще си кажете мнението

    п.с. които иска подробности нека ми пише,явно я тая тема си пазим тайни като малките деца
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  9. #54
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Аз по сайтовете в нета намирам само лупи с ксенони за около 200-230лв и така като гледам не са на някакви познати фирми. Лупи на Valeo не виждам никъде.

  10. #55
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by vladeto_ View Post
    Да колега би ксенон е,но защо да не си запазя и оригиналните дълги(рефлектора) а не да ми свети в земята това ми е идеята
    Аз не виждам смисъл да се запазват оригиналните дълги, но ти си решаваш. Аз съм махнал крушките на оригиналните дълги.

    Quote Originally Posted by hrsitow View Post

    Относно лупите, някой правил ли е експерименти или измерване дали има съществена разлика в осветеноста на пътя при т.нар маркови лупи и китайските им аналози?
    Гледах доста видео клипове в youtube , преди да си избера моите.


    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    Аз по сайтовете в нета намирам само лупи с ксенони за около 200-230лв и така като гледам не са на някакви познати фирми. Лупи на Valeo не виждам никъде.
    Колега ето тук http://www.auto-electronic.net/hidprojector.htm има реплики и на Valeo и на Bosch и на Hella и на каквито по-известни прожектори се сетиш. Няма да се учудя ако и valeo си пазарува от същия завод в китай.

  11. #56
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by vladeto_ View Post
    е разбирам те щом от мен желаеш да изкарап някои лев,жив и здрав да си
    Не ми трябват парите ти, просто не ме кефи отношението ти. Едно е да помолиш за съвет някой който има някакъв опит в дадена област (не визирам себе си), съвсем друго е да кажеш "а ся кажи щом си такъв разбирач защо е така", сам се сещаш че не това е начина.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #57
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Крайно време е в България да се научим, че безплатно отдавна вече НЯМА въпреки, че се подвизаваме в форум и уж си помагаме. Щом някой има, може и прави нещо и то добре в крайна сметка труда на този човек си има цена.

    За да не се отклоняваме от темата и за всички интересуващи се от лупите нека да потърсят Valeo - high beam projectors за допълнителна информация.
    EX 156 1.6 TS

  13. #58
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    И аз вече съм с лупи, но не работят Уж всичко точно и въпреки това няма признаци за живот. Помагайте, качил съм и снимки на схемата и окабеляването...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 131120111647.jpg   131120111651.jpg   131120111653.jpg   131120111656.jpg   131120111664.jpg  

    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  14. #59
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by mik mik View Post
    И аз вече съм с лупи, но не работят Уж всичко точно и въпреки това няма признаци за живот. Помагайте, качил съм и снимки на схемата и окабеляването...
    При мен схемата е много по-проста. На твоята не разбирам защо плюса за дългите трябва да минава през релето.
    Съвета ми е да опишеш по-подробно какво свети и какво не свети за да може някой да ти помогне.
    При мен в началото късите бяха ок, но включа ли дългите и всичко умираше.
    Оказа се, че като включвам на дълги имам пад на напрежението към късите за части от секундата , всичко загасва, после понеже крушката е много гореща (по-високо налягане на газовете в крушката - трябва и още повече стартов ток ) баласта не може да я запали.
    И това ставаше само когато крушката е вътре в прожектора. Оправих го с реле + кондензатори.

  15. #60
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    Там е проблема- самите лупи не функционират въобще, халогените и дългите са ок, но не мога да накарам ксенона да запали. Ползвам старите си баласти които работят със сигурност, крушите изглеждат ок..
    Всичко ми излгежда ясно на пръв поглед, само не разбирам защо са изведени кабели за къси и дълги отделно само за 1 фар...
    п.с. Ейнджълите умишлено не съм ги вързал.
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

Page 4 of 21 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •