Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: Монтаж на ксенон-халогени

  1. #16
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Аз моя сам си го слагах и баластите са хванати отвътре на бронята но в самият долен край като планките са хванати с 6 мм. болчета но аз съм го слагал при свалена броня и всичко стига само има един проблем че балона на крушката идва с около 3 или 4 мм по дълъг и се налага едно подлагане между крушката и фасунката иначе свети прилично след регулиране на фаровете. Не му пречи нито влага нищо вече почти година са там баластите и няма грижи. Утре ако не забравя на светло ще цъкна снимки и ще ви покажа.

    Поздрави
    Супер за фотото дано имаш време.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  2. #17
    Не страст, а болест! jumbo797's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин
    Age
    45
    Posts
    139

    Default

    Аз имам на късите,дългите и на халогените,сам съм ги монтирал,мога да помогна!
    Last edited by jumbo797; 27-10-2011 at 11:24.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140hp/after remap 190hp/ Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp/after remap 140hp/!!!/Suzuki750 Gsx-R 150+hp.


  3. #18
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Quote Originally Posted by teodor80 View Post
    Супер за фотото дано имаш време.
    Днес не успях че се замотах но сложих преди малко батериите за фотото да се заредят и утре почивам и ще цъкна.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  4. #19
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Снимах с телефона но така съм го монтирал при мен и нямам ядове. От другата страна е по същият начин но за по лесен монтаж препоръчвам сваляне на бронята.

    Поздрави
    Click image for larger version. 

Name:	28102011301.jpg 
Views:	92 
Size:	91.7 KB 
ID:	82047

    Click image for larger version. 

Name:	28102011302.jpg 
Views:	91 
Size:	96.6 KB 
ID:	82048

    Click image for larger version. 

Name:	28102011303.jpg 
Views:	83 
Size:	94.1 KB 
ID:	82049

    Click image for larger version. 

Name:	28102011306.jpg 
Views:	85 
Size:	90.9 KB 
ID:	82050

    Click image for larger version. 

Name:	28102011307.jpg 
Views:	78 
Size:	91.4 KB 
ID:	82051

    Click image for larger version. 

Name:	28102011313.jpg 
Views:	75 
Size:	93.2 KB 
ID:	82052

    Click image for larger version. 

Name:	28102011315.jpg 
Views:	76 
Size:	98.7 KB 
ID:	82053
    Last edited by mian4o; 28-10-2011 at 12:08.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  5. #20
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Вижте на какво се натъкнах из нета "Автомобилите с ксенонови крушки на фаровете, които не са фабрично производство, ще бъдат спирани от движение, а на водачите ще бъде съставян акт, съобщи БНТ. Основната цел на пътните полицаи и занапред е по този начин да се намалят жертвите на пътя през тъмната част на денонощието. Според експерти от КАТ голяма част от допълнително монтираните ксенонови светлини са изключително опасни за насрещнодвижещите се автомобили.
    Освен това от КАТ заявиха, че по пътищата ще бъдат изкарани около 30 апарата, с които ще се проверяват шофьорите дали имат изправни светлини. Ако фаровете не са запалени през деня в периода от първи ноември до първи март, санкцията е от 20 до 150 лв. На този етап в столицата екипите на КАТ ще проверяват с апаратура в кварталите "Дружба" и "Младост".
    По информация на вестник "Стандарт" за нефабрични ксенони санкция "спиране на автомобила от движение" обаче може да бъде налагана само през тъмната част на денонощието. Ако водач на МПС бъде спрян за проверка през деня и се установи такава нередност, колата не може да бъде спряна от движение, защото забраната за използване на нефабричен ксенон важи само за тъмната част на денонощието." дали ще се случи в действителност това с глобите.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Измислиха поредната "хранилка".

    Чудя се, има ли значение дали е фабрично монтиран или не ксенонът, при положение, че със стенд се доказва това, че НЕ ЗАСЛЕПЯВА.
    По тази логика КАТ сигурно ще поощряват карането с възможно по-слаби фарове. А дали пък именно от това не стават повечето произшествия в това число и блъснати пешеходци???


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Има значение, защото в повечето случаи ксенонът се монтира или от некомпетентни хора или от самите собственици на автомобила без да мине каквато и да е настройка, да не говорим че пазарът е залят от какви ли не разни китайски ментета които едва ли ще отговарят на някакви си критерии за безопасност. Лично аз не съм привърженик на ксенона, но всеки си решава за себе си. Поздрави!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    Има значение, защото в повечето случаи ксенонът се монтира или от некомпетентни хора или от самите собственици на автомобила без да мине каквато и да е настройка, да не говорим че пазарът е залят от какви ли не разни китайски ментета които едва ли ще отговарят на някакви си критерии за безопасност. Лично аз не съм привърженик на ксенона, но всеки си решава за себе си. Поздрави!
    Ами не са ли за тази цел измислени годишните технически прегледи? Или и те са само за да пълнят нечий джоб?
    Минал ли е преглед един автомобил, би трябвало да означава, че по никой показател не излиза от нормите за безопасност. В това число и параметрите на осветителната му уредба.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Чудно ми е как ще определят кои са фабрични и кои не, защото на 166-цата фаровете са под пластмасови кори, а на моите копчетата за откачане са счупени и без специално знание и инструмент нямат откачане. И аз като държа на моето , че са неразглобяеми идва по горния въпрос....
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  10. #25
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Вече над 10 години съм шофьор и не помня досега на годишен преглед някой да ми е гледал фаровете и не мисля че съм единствен. Ако почнат да се следят тези неща по прегледите по стриктно един не малък процент автомобили ще останат без стикерче ми се струва. Но май се отклоняваме от темата на колегата вече
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    Вече над 10 години съм шофьор и не помня досега на годишен преглед някой да ми е гледал фаровете и не мисля че съм единствен. Ако почнат да се следят тези неща по прегледите по стриктно един не малък процент автомобили ще останат без стикерче ми се струва. Но май се отклоняваме от темата на колегата вече
    Не мисля, че се отклоняваме от темата.......Още повече с последните постановки относно това, че подлежим на санкции заради монтаж на ксенони.

    А иначе, щом имаш 10 годишен стаж зад волана, вероятно не ти се е налагало да минаваш на ГТП по времето когато това ставаше само пред КАТ. Тогава винаги се извършваше проверка на фаровете с въпросния стенд.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post

    А иначе, щом имаш 10 годишен стаж зад волана, вероятно не ти се е налагало да минаваш на ГТП по времето когато това ставаше само пред КАТ. Тогава винаги се извършваше проверка на фаровете с въпросния стенд.
    Точно така ,тогава винаги проверяваха,после нито веднъж не са ми гледали фаровете и сега нощното кормуване е ад, фарове светещи навсякъде
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Добре де аз пък знам че фарове които са с лупи и измиващо устройство няма проблеми да бъде монтиран ксенон.Също ми е мн интересно как ще се докаже кои е оригинален и кои не?Какво значи оригинален и допълнително слаган?Ксенона си е ксенон.Най-големия проблем идва от не регулиран фар,ако ще да е с онези крушки дето се ползваха преди да бъде измислена халогенната крушка.Просто трябва да се обръща повече внимание на това в пунктовете за технически прегледи.Този месец ми предстои да минавам преглед с колата и ще си задам ?-сите директно към фирмата извършваща прегледа ми ....Спрат ли ми автомобила от движение на пътя ще се караме...
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  14. #29
    Не страст, а болест! jumbo797's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин
    Age
    45
    Posts
    139

    Default

    Аз след монтажа ходих на реглаж на фаровете в оторизиран сервиз,и да ви кажа досега никой не ми е присветкал че го заслепявам!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140hp/after remap 190hp/ Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp/after remap 140hp/!!!/Suzuki750 Gsx-R 150+hp.


  15. #30
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Според мен проблем със не фабрични ксенони е заради фаровете "без лупа" така да ги наричам. Като са зад лупа винаги е направено така да реже светлината на едно ниво - после да си го регулираш да не свети високо и е достатъчно).
    Фаровете без лупа и със ксенони доколкото виждам не режат светлината и лично ужасно ме убиват очите. Няма да се сърдя ако тези ги спират...
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •