Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46

Thread: Монтаж на ксенон-халогени

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Аз като се замисля май няма произизводител които да продава автомобил с ксенон без да има лупа.Значи мисля точно там е уловката.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  2. #32
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Да, и аз мисля че трябва да се вземат мерки срещу монтираните допълнително ксенони. Просто някои фарове са пригодени за тях, а други не. Имам няколко познати с Алфа 156 с ксенони и честно казано ми идва да им счупя главите като се разминаваме вечер. То хубаво ти да виждаш малко повече, ама да изкарваш очите на насрещно движещите се е наглост. А реално и ти можеж да пострадаш от ксеноните си при положение че този срещу теб е заслепен и не вижда какво има пред него.

  3. #33
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by VET View Post
    Да, и аз мисля че трябва да се вземат мерки срещу монтираните допълнително ксенони. Просто някои фарове са пригодени за тях, а други не. Имам няколко познати с Алфа 156 с ксенони и честно казано ми идва да им счупя главите като се разминаваме вечер. То хубаво ти да виждаш малко повече, ама да изкарваш очите на насрещно движещите се е наглост. А реално и ти можеж да пострадаш от ксеноните си при положение че този срещу теб е заслепен и не вижда какво има пред него.
    И аз съм се чудел защо 155 има лупи,а 156 - не!
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  4. #34
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    И аз съм се чудел защо 155 има лупи,а 156 - не!
    Някакво момче тук от форума слагало на 156 лупи. Но дори и с лупи - ако няма ограничител файдата е никаква.

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Изгоря ми едната ксенонова крушка. Здравата свети доста добре с леко виолетов отенък. На нея има етикет на който пише 6000. Купих си крушки по 15 лв, на който също пише 6000, но светят бяло-жълто без виолетов отенък. Чудя се, кое е вярното старата или новата?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36
    Не страст, а болест! jumbo797's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин
    Age
    45
    Posts
    139

    Default

    6000k трябва да свети бяло,аз съм с такива,така че е бяло!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140hp/after remap 190hp/ Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp/after remap 140hp/!!!/Suzuki750 Gsx-R 150+hp.


  7. #37
    започва да се пристрастява borvass's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    51

    Default

    Малко офф, ама аз винаги съм се чудел на ксеноните в халогените.. нали те са за мъгла, дъжд, сняг и т.н. та нали жълтото "пробива" по-добре!? Все пак вярвам, че светлините са сложени, за да помагат и да светят, а не да излгеждат бели, зелени, лилави и бенбени... лично мнение с никой не споря. Аз честно да ви кажа, че до сега не съм виждал ксенони в халкогени, които да не ме дразнят при разминаване или аз не съм случил или вярно не са за там... крайно време е да има някакви регулации по въпроса и да има кой да следи за това онова...

    Alfa Romeo 166 2.4JTD 20V FL
    Fiat Punto 1.2HSD 1995

  8. #38
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    На мен ми изгоря крушката на късите(6000)Продадоха ми нова за 50лв от където си взех ксенона.... Набутал ли съм се или зависи от него цената и.....
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  9. #39
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by borvass View Post
    Малко офф, ама аз винаги съм се чудел на ксеноните в халогените.. нали те са за мъгла, дъжд, сняг и т.н. та нали жълтото "пробива" по-добре!? Все пак вярвам, че светлините са сложени, за да помагат и да светят, а не да излгеждат бели, зелени, лилави и бенбени... лично мнение с никой не споря. Аз честно да ви кажа, че до сега не съм виждал ксенони в халкогени, които да не ме дразнят при разминаване или аз не съм случил или вярно не са за там... крайно време е да има някакви регулации по въпроса и да има кой да следи за това онова...
    Ние с теб имаме лек проблем поради това, че халогенните крушки много греят ако стъклото на фара за мъгла се докосне до лед, сняг или дъжд се пука, значи аз от доста време разсъждавам по тази тема намерил съм си нови фарове за мъгла защото моите са с пукнати стъкла (това стана в една пряспа по-миналата зима) но мисля не за ксенони а за LED риплейсмънти - намерил съм ги като ги сложа ще ви кажа.
    За протокола диодите светят бяла неутрална светлина и заместват халогенните крушки доста успешно.

    п.п. ксенон на фаровете за мъгла има само естетическо - гъзарски смисъл и е лишено от всякаква реална функция. Ако искате мога да го докажа с реални аргументи.
    Last edited by nightroller; 22-12-2011 at 23:24.
    Tormentvm In Dvm Demens

  10. #40
    Не страст, а болест! jumbo797's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин
    Age
    45
    Posts
    139

    Default

    Ми незнам колеги,аз имам на халогените ксенон,и да ви кажа няма проблем при мъгла и снеговалеж,дъжд,мойте са регулирани на машина за фарове и не заслепяват,така че....мисле че е до настройка!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140hp/after remap 190hp/ Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp/after remap 140hp/!!!/Suzuki750 Gsx-R 150+hp.


  11. #41
    Запален алфист svrusev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Age
    32
    Posts
    128

    Default

    Съмнявате се, че жълтите пробиват, но наистина са си ефикасни!!! Пробвайте някой път повреме на мъгла да карате с жълти предпазни очила и ще забележите разликата!

  12. #42
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Доколкото знам, фаровете за мъгла трябва да излъчват светлина, която най-малко се отразява от мъглата. А това е жълтата и червената светлина. Но червено светещи предни фарове е в разрез с правилниците.
    Ниското разположение на фаровете за мъгла има за цел слоят мъгла, намиращ се между пътната настилка и фара да бъде най-тънък за да може да бъде проникнат.
    Освен това пък силната светлина е нож с 2 остриета, защото и отражението от мъглата е сериозно и има заслепителен ефект.
    От тази гледна точка ксенонът вероятно не е най доброто решение. По-скоро халогенни или LED лампи с жълт цвят.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #43
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    ямбол
    Age
    48
    Posts
    9

    Default

    има достатачно хубави крушки /истински/,за сметка на фалшивия калпав ксенон.

  14. #44
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by ydonev View Post
    има достатачно хубави крушки /истински/,за сметка на фалшивия калпав ксенон.
    Колега, съгласен съм но при мен проблема е със самите фарове, просто крушката (в случая халогенна) много грее и стъклото се пука при рязко изстудяване, което не е добре за мен, мислил съм за нискоемисионно фолио върху стъклата на фаровете и преди да сложа LED риплейсмънта ще го пробвам този вариант да видим дали и как ще се получи целения ефект .
    Tormentvm In Dvm Demens

  15. #45
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo Markov View Post
    Колега, съгласен съм но при мен проблема е със самите фарове, просто крушката (в случая халогенна) много грее и стъклото се пука при рязко изстудяване, което не е добре за мен, мислил съм за нискоемисионно фолио върху стъклата на фаровете и преди да сложа LED риплейсмънта ще го пробвам този вариант да видим дали и как ще се получи целения ефект .
    Да не би да са ти много мощни крушките? Или да има чисто механична причина за пукането на стъклата? Когато пипна стъклата при околна температура около 0 гр., преценявам, че температурата им не е по-висока от 40 гр. И това при положение, че колата стои на едно място. В движение, поради обдухването тези 40 гр. вероятно ще станат 20. Да допуснем, че в този момент плисне вода с температура около нулата. Разлика от 20 гр няма да доведе до толкова голямо свиване, че да се спука стъклото. За да се случи това, си мисля, че рязката промяна на температурата трябва да бъде над 100 гр.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •