Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Настройка на плеъра

  1. #1
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default Настройка на плеъра

    Колеги, някой правил ли си е настройките на Еквалайзера на плеъра на 159-ката? Освен зададените такива- ROCK, JAZZ, NORMAL, има и USER, но така и не намерих начин за задаване на някакви честотни стойности там. Става въпрос за обикновения плеър, не за Нави-то.
    И едно друго въпросче имам, каква е функцията на това копченце с надпис " P " на него, вляво от волана?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 159_SW_24JTD_cockpit.jpg  
    Last edited by bager; 25-10-2011 at 18:08.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  2. #2

    Default

    за п-то мисля, че беше за връзка със светлини на гараж или нещо таквоз

    а за настройките, преди време го бях разбъзикал и мисля, че можеше да си ги буташ нагоре надолу , ама ще те излъжа, ще погледна довечера

  3. #3

    Default

    Моят плейър ги няма така описаните настройки,има настройка на ниските и високите честоти,също и задни предни и т.н,моята е със BOSE ако има значение де.
    Р-то мисля е за габарити при изваден ключ или заключена колата на паркинг,като го натиснеш остава на габарити и си заключваш колата,на старите модели въртяхме ключа във обратна посока за тази функция.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  4. #4

    Default

    опцията за светлините се включва от дългите, не от това бутонче

  5. #5
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    опцията за светлините се включва от дългите, не от това бутонче
    Да, така е ама светят късите свелини за 30 сек. (Follow me to home) . А с това копче се пускат габаритите когато си паркирал.
    Last edited by fnt; 25-10-2011 at 21:36.

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    опцията за светлините се включва от дългите, не от това бутонче
    Когато изгасиш мотора и бутнеш лоста на дългите те остават да светят колкото си настроил функцията от менюто и тази функция е част от пакет видимост,а долу бутона Р е паргинг светлини или остват габарите да светят постоянно.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  7. #7

    Default

    така е, преди малко проверих

    а follow me home е през 30 секунди спорд зависи колко пати бутнеш дългите

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    И все пак човекът попита за настройка на еквалайзерите на плеъра. Доколкото си спомням, тъйкато вече не съм с такава навигация, когато се влезе в потребителския еквалайзер с дясната "врътка" се избира измежду отделните честотните диапазони. Като натиснеш врътката диапазона става активен и започваш да движиш маркера по него. Като си избереш нивото, отново натискаш навътре врътката и така преминаваш на следващия.

    Ако те интересува комплекта 18 диска за Европа, пиши на лични.
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    Колеги, някой правил ли си е настройките на Еквалайзера на плеъра на 159-ката? Освен зададените такива- ROCK, JAZZ, NORMAL, има и USER, но така и не намерих начин за задаване на някакви честотни стойности там. Става въпрос за обикновения плеър, не за Нави-то.
    И едно друго въпросче имам, каква е функцията на това копченце с надпис " P " на него, вляво от волана?
    Ники и аз съм се мъчил,но неможах да разбера,но така и така другите могат да се ръчкат така че,мисля че не е болка за умиране
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    Колеги, някой правил ли си е настройките на Еквалайзера на плеъра на 159-ката? Освен зададените такива- ROCK, JAZZ, NORMAL, има и USER, но така и не намерих начин за задаване на някакви честотни стойности там. Става въпрос за обикновения плеър, не за Нави-то...
    Изкарах това от ръководството, надявам се да свърши работа. Сори че е на английски. Става въпрос за обикновения плеър, не за BOSE системите и не за навитата. Като стигнеш до USER, натискаш по-дълго бутона със стрелката гледаща надолу. После нагласяш седемте бара - от бар на бар сменяш със стрелките, гледащи наляво/надясно, а нивото на всеки бар нагласяш със стрелките гледащи нагоре/надолу... Успех
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails EQ.jpg  
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2000 ех

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Peter_63 View Post
    Изкарах това от ръководството, надявам се да свърши работа. Сори че е на английски. Става въпрос за обикновения плеър, не за BOSE системите и не за навитата. Като стигнеш до USER, натискаш по-дълго бутона със стрелката гледаща надолу. После нагласяш седемте бара - от бар на бар сменяш със стрелките, гледащи наляво/надясно, а нивото на всеки бар нагласяш със стрелките гледащи нагоре/надолу... Успех
    Браво,евала
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    Само където, това май не е за модела с навигация, както е на колегата...
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  13. #13
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Всъщност точно това е модела. По-горе съм написал че става въпрос за обикновения плеър, а не за Нави-то . Снимката е просто илюстративна за бутончето отляво.
    Извинявам се за объркването и благодаря за помощта!

    п.п. Пробвах го и се оказа, че при мен за да се влезне в настройките, трябва да се задържи бутона за навигиране "нагоре", а не както е в указанието - "надолу".
    Благодаря още еднъж!
    Last edited by bager; 26-10-2011 at 19:41.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  14. #14
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    И едно друго въпросче имам, каква е функцията на това копченце с надпис " P " на него, вляво от волана?
    Извинявам се на колегата, че ще използвам темата му, но тъкмо да се базирам и аз на приложената снимка, при моето питане:
    - а бутона, който се намира пак там (под волана, вляво), но индикиран с надписа "km" за какво служи?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  15. #15
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Извинявам се на колегата, че ще използвам темата му, но тъкмо да се базирам и аз на приложената снимка, при моето питане:
    - а бутона, който се намира пак там (под волана, вляво), но индикиран с надписа "km" за какво служи?
    Нулираш дневния километраж. Задържаш няколко секунди...
    Last edited by bager; 27-10-2011 at 17:17.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •