Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 77

Thread: Питанки относно 2.0ТС моторите

  1. #1
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default Питанки относно 2.0ТС моторите

    Намислил съм да сменям вече доста старата 164-ка с нещо по-ново, а именно 166.Спрях се на 2.0ТС двигателя тъй като излиза финансово най-изгоден за поддръжка и експлоатация.
    Имам няколко въпроса, които много ме тормозят и те са:
    1.Каква е разликата м/у двигателите от 155 и 150 коня?
    2.Двигателя 150 коня на каква Евро норма отговаря?Евро3, Евро4?
    3.От коя година започват да се слагат 6 степенни предавателни кутии и каква е разликата в оборотите примерно при 200км/ч м/у 5 и 6 степенната кутия?
    4.Решен ли е проблема с така нареченото "гърмене на мотора" на магистралата при двигателите 150 коня?
    5.Имат ли нещо по-специално на което трябва да наблегна оглеждайки такъв двигател?

    Благодаря за отговорите предварително и скоро ме чакайте във вашия раздел.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Намислил съм да сменям вече доста старата 164-ка с нещо по-ново, а именно 166.Спрях се на 2.0ТС двигателя тъй като излиза финансово най-изгоден за поддръжка и експлоатация.
    Имам няколко въпроса, които много ме тормозят и те са:
    1.Каква е разликата м/у двигателите от 155 и 150 коня?
    2.Двигателя 150 коня на каква Евро норма отговаря?Евро3, Евро4?
    3.От коя година започват да се слагат 6 степенни предавателни кутии и каква е разликата в оборотите примерно при 200км/ч м/у 5 и 6 степенната кутия?
    4.Решен ли е проблема с така нареченото "гърмене на мотора" на магистралата при двигателите 150 коня?
    5.Имат ли нещо по-специално на което трябва да наблегна оглеждайки такъв двигател?

    Благодаря за отговорите предварително и скоро ме чакайте във вашия раздел.
    На мен този мотор ми харесва, въпреки всеобщото мнение тук.
    150к.с отговаря на Евро 3, а 155 на Евро 2.
    6-степенните кутии започват от 2002г. с Евро 3 двигателите и те свалят 500-600 об/м., което си е достатъчно.
    За гърмене на Евро 3 мотор поне аз не съм разбрал - на магистралите си карам когато има възможност спокойно със 180 и засега нямам никакви проблеми, но би трябвало да знаеш, че до голяма степен зависи от подръжката при положение, че попаднеш на нещо читаво.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  3. #3
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    "нови" и "стари" е много относително понятие при 2.0 16v TS

    първия в 145 QV e 150кс - никво Евро
    следващия е 155к.с. - 156 - Евро 2 - същия започва да се слага в 166
    след него идва 150кс - Евро 3 - 156, 166

    та така в 166 най първия не е слаган просто - тоя с металния капак

    @боби - Евро 3 са с доста гадни катализаторчета, които нямат "рязане" като при Евро 2 и преди - не и без препрограмиране на чипа ... което си е фактор, на фона на това че дизела няма такива пинизи
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  4. #4
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Забравих и да попитам за темпомата. Има ли вариант както на JTD за монтаж на лостче за темпомата и евентуално той да заработи.Има ли проблеми с газов инжекцион монтиран на Евро 3 мотора?
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Забравих и да попитам за темпомата. Има ли вариант както на JTD за монтаж на лостче за темпомата и евентуално той да заработи.Има ли проблеми с газов инжекцион монтиран на Евро 3 мотора?
    Това за темпомата и на мен ми е любопитно дали става, а за монтиране на ГИ няма да имаш проблем на ТС мотора с каквото и да е евро.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by valjo View Post
    Евро 3 са с доста гадни катализаторчета, които нямат "рязане" като при Евро 2 и преди - не и без препрограмиране на чипа ... което си е фактор, на фона на това че дизела няма такива пинизи
    Ако кара с качествен бензин този проблем се свежда почти до 0.
    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    150 к.с по принцип е по-стария вариант а 155 е по-новия поне при другите алфи с туйнспаркове, тоест това за евро-стандартите според мен е обратното
    Не ми се иска да ти опонирам, а имам основание, защото Вальо го е написал, пък и да не разводняваме темата.
    Last edited by old alfist; 26-10-2011 at 00:09.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  7. #7
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    A защо не си вземеш един 2.4 жтд ( ама 140 коня дето е) и да ти е мир главата,че с тия бензиновите все има нещо за правене.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  8. #8
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    ТS ако искаш да го караш със скорости около 200 задължително със 6-степенната кутия. По малко ще ти се надува главата, по-малко гори и няма да го изпортиш 5-степенната кутия е много готина за градско и "междуселско" на магистрала е едно недоразумение . .

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #9

    Question

    И защо със шест степенна кутия, като многократно сме коментирали, че разлика в оборотите няма между 5 и 6 степенна?
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by zdravio View Post
    И защо със шест степенна кутия, като многократно сме коментирали, че разлика в оборотите няма между 5 и 6 степенна?
    Да, нямат разлика в оборотите, само, че като включиш 6-та оборотите падат с около 600.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Намислил съм да сменям вече доста старата 164-ка с нещо по-ново, а именно 166.Спрях се на 2.0ТС двигателя тъй като излиза финансово най-изгоден за поддръжка и експлоатация.
    Имам няколко въпроса, които много ме тормозят и те са:
    1.Каква е разликата м/у двигателите от 155 и 150 коня?
    2.Двигателя 150 коня на каква Евро норма отговаря?Евро3, Евро4?
    3.От коя година започват да се слагат 6 степенни предавателни кутии и каква е разликата в оборотите примерно при 200км/ч м/у 5 и 6 степенната кутия?
    4.Решен ли е проблема с така нареченото "гърмене на мотора" на магистралата при двигателите 150 коня?
    5.Имат ли нещо по-специално на което трябва да наблегна оглеждайки такъв двигател?

    Благодаря за отговорите предварително и скоро ме чакайте във вашия раздел.
    Боби вземи си 2,4 140 коня и всичко ще е идеално
    156 2.4JTD 136+ PS

  12. #12

    Default

    А защо не направо 2,4 150к.с.?
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  13. #13
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    А защо не направо 2,4 150к.с.?
    а защо не 2.4 - 175 коня
    Tormentvm In Dvm Demens

  14. #14
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Не искам JTD поради няколко причини: Висока стойност на гражданската отговорност; по-висока стойност за гориво на 100км в сравнение с 2.0ТС двигател на газ; скъпа поддръжка; скъпи части за ремонт; постоянни проблеми с електрониката на мотора.На година въртя м/у 20-30000км, а тази година ще са и над 30000 така, че ми трябва кола с ниска стойност за гориво на 100км.

    Карам нормално и спокойно с около 100-110 извънградско и 130-140 на магистрала.Мисля, че този двигател ще върши добра работа и не би трябвало да имам проблем с него.
    Днес обикалях по Горубляне, ходих и до Пловдив, но нищо не харесах. Т.С. моторите имат ли проблеми с дебитомера?
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  15. #15

    Default

    Човека к'во пита, а вие като в този виц:

    Млад човек кандидатства за длъжността продавач-консултант в голям хипермаркет. Управителят е много скептично настроен, но младежът настоява да го вземат за кратък пробен срок, даже и без заплата, и след като видят на какво е способен, да решат окончателно подходящ ли е за длъжността. Така и правят.
    На следващия ден управителят забелязва, че новоизпеченият продавач твърде дълго се задържа с клиент в спортната зала. Приближава се, за да чуе по-добре как се изявява младежа.
    -Да, тази въдица е чудесен избор, - говори той на клиента - отлично немско качество! Освен това към нея получавате безплатно и полезен набор от дребни аксесоари. Между другото, истински голяма риба едва ли бихте хванали до брега. Желаете ли да Ви предложа надуваема лодка с помпа? Имаме голям избор.
    След като клиентът е оборудван и с гумена лодка, продавачът го убеждава да си вземе и от чудесните полски палатки, които според нуждата могат да бъдат разпънати и като двуместни, и като осемместни. Накрая си тръгва, натоварен с планина от стоки.
    Управителят се приближава до младия продавач и го потупва по рамото:
    -Браво, ти наистина се справяш чудесно! Клиентът дойде за една въдица, а ти му продаде половината магазин!
    -Но той не дойде за въдица - усмихва се момчето. - Всъщност, дойде за дамски превръзки за жена си и аз му казах: "Не е ли по-добре вместо да се чудите какво да правите вкъщи целия уикенд, да отидете за риба?"

    Стига с тея дизели бре, вчера на един приятел 8 месечния Ситроен Ц4 Гранд Пикасо му "гръмна" турбото и си остана в Пловдив, пфуууу...
    Last edited by Доко; 26-10-2011 at 18:55.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •