Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: led светлини

  1. #1
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default led светлини

    Скоро ще дойде време пак да караме на фарове.Замислил съм се за лед светлини та въпросът ми е някой слагал ли е,знаете ли откъде мога да купя а и не на последно място : как мислите има ли смисъл?
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  2. #2

    Default

    Хич никакъв смисъл няма...Цъкаш си късите и готово, особенно ако си с обикновенни крушки...
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    Скоро ще дойде време пак да караме на фарове.Замислил съм се за лед светлини та въпросът ми е някой слагал ли е,знаете ли откъде мога да купя а и не на последно място : как мислите има ли смисъл?
    Смисъл няма , но колата ти ще изглежда по-нова.
    Но това ще е вярно само ако сложиш high power led , примерно по 1w на led./и обикновенно 5диода х1w в модул/
    За 2 модула ще платиш към 100лв без монтаж и то ако са средно качество. По-добра инвестиция са лупите + ксенон но това е друга тема.

  4. #4
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Отделно от всичко, слагането на каквито и да било допълнителни светлини, извън тези, които стандартно има автомобила, са нещо незаконно и наказуемо, освен ако не е преминат технотест, просто ушите още не са се усетили, че и това би им било страхотна хранилка, защото стари дръгели със смешни диодни лампички има доволно...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  5. #5
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    И 5 реда ЛЕД светлини да имаш, пак ще трябва да цъкнеш късите, защото в правилника пише, че трябва да се кара на къси светлини, а не на ейнджъл айс, лед, ДРЛ и т.н.
    По-добре инвестирай в ксенон система, така няма да горят толкова лампите.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    И 5 реда ЛЕД светлини да имаш, пак ще трябва да цъкнеш късите, защото в правилника пише, че трябва да се кара на къси светлини, а не на ейнджъл айс, лед, ДРЛ и т.н.
    По-добре инвестирай в ксенон система, така няма да горят толкова лампите.
    Що бе и да горят те по 5лв обикновенната крушка
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Що бе и да горят те по 5лв обикновенната крушка
    Освен това, не забравяйте, че идват дъждове и кал.
    Там ксенона е умрала работа.
    По добре добри рефлектори и хубави крушки!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Освен това, не забравяйте, че идват дъждове и кал.
    Там ксенона е умрала работа.
    По добре добри рефлектори и хубави крушки!
    Ааа аз има готини халогени, като къси светлини са
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #9
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by -Bobby- View Post
    Отделно от всичко, слагането на каквито и да било допълнителни светлини, извън тези, които стандартно има автомобила, са нещо незаконно и наказуемо, освен ако не е преминат технотест, просто ушите още не са се усетили, че и това би им било страхотна хранилка, защото стари дръгели със смешни диодни лампички има доволно...
    Не си ли виждал колко бързо тича полицай с палката защото е видял кола с daylights ?
    Автомобил с коледни лампИ се вижда от по-голямо разстояние. И вариантите са 2 : или е нов автомобил т.е. собственика има пари и ще даде повече за да не го мотае , или е стар автомобил с незаконно сложени светлини и ще даде пари за да го пуснат.
    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Освен това, не забравяйте, че идват дъждове и кал.
    Там ксенона е умрала работа.
    По добре добри рефлектори и хубави крушки!
    Хич не е умряла работа.
    Не случайно производителите слагат цвят 4300к (бяло-жълт) и максимално големи прожектори.
    Само че у нас никой не си слага 4300к , а 6000к наистина е по-лошо при мокър път.
    Важно е да си сложим ксенон на късите , на дългите , на халогените, на мигачите , на стоповете и разбира се ксенон на пръскалките за чистачките ... 55ватов , да си вдигнем фаровете и ако може да е с цвят 8000к , 10000к или 12000к .
    Last edited by Drag0; 27-10-2011 at 23:48.

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега, аз не говоря за добър ксенон с лупи на късите!
    За тях няма какво да се каже!
    Говоря за другите примери, които си дал!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    И 5 реда ЛЕД светлини да имаш, пак ще трябва да цъкнеш късите, защото в правилника пише, че трябва да се кара на къси светлини, а не на ейнджъл айс, лед, ДРЛ и т.н.
    По-добре инвестирай в ксенон система, така няма да горят толкова лампите.
    Не си прав!

    В закона пише:
    1. от 2 март до 31 октомври могат да се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини;
    2. от 1 ноември до 1 март задължително се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.
    ..Допълнителни разпоредби
    ..§ 6. По смисъла на този закон:
    ..59. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) "Дневни светлини" са светлини, предназначени за подобряване на възприемането и видимостта на предната част на пътно превозно средство при движението му."
    Моята кола има поставени днивни светлини от предния собственик.
    Предимствата са, че светлините светят по интензивно и се виждаш по от далеч, което е основната причина да се кара на светлини през деня, а не за красота както повечето хора тук си мислят!

    За полицаите:
    5. В заключение – ако Вашите Дневни светлини имат нужните обозначения, доказващи, че са сертифицирани като „Дневни светлини” и са монтирани по стандарта, определен в Правило 48, то органите на КАТ нямат основание да констатират нарушение или, ако го направят, Вие можете да обжалвате този акт.
    Прилагам и линк с допълнителна информация:
    http://www.tuning.bg/avto-novini/drl...algariya-23124
    Last edited by Walker; 28-10-2011 at 10:52.
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

  12. #12
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Аз лично, не съм фен на варианта - късите целодневно през зимата... и като се опекат фаровете, после вечерта - слепец.
    СмартДРЛ е едно добро решение - дългите на 15-20% и САМО ТЕ да светят, а не - и таблото, и стоповете, и лампите за осветление на номера...
    Проблемът е, че още търся вариант и по-точно разбиращ от жички човек, който да монтира този СмартДРЛ така, че да има и прекъсвач, за да може от март до ноември просто да го спирам.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  13. #13
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    Quote Originally Posted by -Bobby- View Post
    Аз лично, не съм фен на варианта - късите целодневно през зимата... и като се опекат фаровете, после вечерта - слепец.
    СмартДРЛ е едно добро решение - дългите на 15-20% и САМО ТЕ да светят, а не - и таблото, и стоповете, и лампите за осветление на номера...
    Проблемът е, че още търся вариант и по-точно разбиращ от жички човек, който да монтира този СмартДРЛ така, че да има и прекъсвач, за да може от март до ноември просто да го спирам.
    Моите за съжаление нямат прекъсвач и ако не съм на къси си светят постоянно.
    Само на къси се изключват, защото за през нощта много заслепяват.

    П.П. Тази тема няма ли кой да е я прати в общ технически раздел?
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

  14. #14
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by -Bobby- View Post
    Аз лично, не съм фен на варианта - късите целодневно през зимата... и като се опекат фаровете, после вечерта - слепец.
    СмартДРЛ е едно добро решение - дългите на 15-20% и САМО ТЕ да светят, а не - и таблото, и стоповете, и лампите за осветление на номера...
    Проблемът е, че още търся вариант и по-точно разбиращ от жички човек, който да монтира този СмартДРЛ така, че да има и прекъсвач, за да може от март до ноември просто да го спирам.
    най-добре е светлините да се карат от 30 до 50% в зависимост самите те как светят.
    този смарт дрл има режим на програмиране със светлинния клаксон. от там летния сезон си го изключваш.
    отделно в рено форума правят по опростен дрл без всички тия ненужни функции.
    хванал съм се и аз да правя една схемичка елементарна, като за нея изобщо не се изисква програмиране.
    точка

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    57

    Default

    Диодните крушки за къси и дълги светлини не стават за нищо друго освен за дневни .. нощем мрак но за халогени и всички останали крушки си е супер. http://www.autoled-bg.com/ Ето тук имаме 10% отсъпка .. само казвайте че сте от форума
    Alfa Romeo 164 2.0 TS 1996g.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •