Results 1 to 6 of 6

Thread: Фиат Типо 1.6DOHC посъветвайте ме какво да правя?

  1. #1

    Default Фиат Типо 1.6DOHC посъветвайте ме какво да правя?

    Hаправо ми е пламнала главата Оня ден вечерта на цариградско почна да пуши бая,масло течеше по колектора и пушеше,прибрах се много бавно и на следващия ден ставам,запалих я лампата не светеше (майстора ми е на 1км от нас),качих се лекичко лекичко и започна да премигва лампата на маслото и я пуснах на свободна и я загасих,като бях вече близо я запалих замалко и лампата започна да свети постоянно и започна да щрака,оставих я и днеска си я взимам (за смяна на масло беше и лепене на картера) и я паля и тракането си го има (точно като дизел) и незнам какви поражения има и ме е страх да я карам.... мастеро вика,че са повдигачи и вал,ама нищо не ми каза само "бегай бегай карай я па кат се счупи ше я прайме..." Та незнам какво да правя,нов мотор ли да търся или да правя този.Какво ще ме посъветвате?
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    За какво ше търсиш цял мотор,ремонтирай този определено е по-добре.Другия мотор като го вземеш пак трябва да го отваряш за ревизия и ако има нещо ще ти излезе двойно и доро тройно

    Аре успех
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Ха ма ти не беше ли голем разбирач Та аз да ти кажем ако я караш така със сигурност ше ти требе много скоро нов мотор отваряй докато колата може да мине на 1-ви ремонт че така като те слушам си я загечил
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Ха ма ти не беше ли голем разбирач Та аз да ти кажем ако я караш така със сигурност ше ти требе много скоро нов мотор отваряй докато колата може да мине на 1-ви ремонт че така като те слушам си я загечил
    Кога па аз да съм бил разбирач бре Колата не се кара и е в гаражо и се чудим щу да прайм
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  5. #5
    Запален алфист Наката's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Хасково
    Age
    38
    Posts
    156

    Default

    Не я караи пове4етака прави я една италянка трябва да мьрка не да тропа
    Mitsubishi Outlander 2.2 4х4 от 12г. -"reliably" now
    Alfa Romeo 1.9 JTDm от 10г. -"bellissima" - now
    Alfa Romeo 1.9 JTD от 00г. -"my heart"- ex
    Fiat Ritmo 1.5 Super от 82г. -"first love"- ex

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Наката
    Не я караи пове4етака прави я една италянка трябва да мьрка не да тропа
    Именно,ся намерих малко финанси и ша са праи
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •