Results 1 to 9 of 9

Thread: Превключвател за вентилатора в купето

  1. #1

    Default Превключвател за вентилатора в купето

    Здравейте колеги, нов съм във форума и искам да питам нещо. Копчето ми за вентилатора в купето ми създава проблеми т. е. работи само на 4то положение на пълна мощност. На предишната ми кола имах сходен проблем като се оказа прекъснат резистор. Може ли някой да каже дали положенията на този превключвател са реализирани с резистор и къде се намира. Колата е алфа 145 -1.4 т.спарк, с климатик.

  2. #2

  3. #3

    Default

    Колега много благодаря, пробвах с търсачката но явно не съм успял. Инфото беше доста полезно, като разглобя колата ще пиша какво съм сътворил

  4. #4
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Тези резистори се намират под жабката на пасажерското място,държи се на 2 болчета,най-често изгаря вход-изхода му може да му запоиш една жичка и да си работи,аз така направих на Алфата ми е всичко си е ок за сега

  5. #5
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    и аз бях така известно време но имах пък др. проблем след известно каране когато подавах гас вентилатора се осилваше сам и се чуваше едно свирене... реших че може да е от тая жичка смених я с резистор и сега всичко е ОК незнам при теб как е като покараш малко така ще видиш но ако стане така да знаеш 1 резистор и решаваш проблема Поздрави
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by bobi_kz View Post
    и аз бях така известно време но имах пък др. проблем след известно каране когато подавах гас вентилатора се осилваше сам и се чуваше едно свирене... реших че може да е от тая жичка смених я с резистор и сега всичко е ОК незнам при теб как е като покараш малко така ще видиш но ако стане така да знаеш 1 резистор и решаваш проблема Поздрави
    То резистор добре ама трябва да е ниско омен и с по-голяма мощност според мен, ти колко ома си сложил и колко вата.

  7. #7
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    ами да ти кажа не си спомням струваше 1,80 хаха ходих със стария и ми дадоха тоя казаха ми, че ще стане и засега нямам проблем ако не си го хвърлил твоя иди в някой магазин за ел. части би трябвало да ти намерят същия или поне подобен
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    значи си сложил термозащита, не резистор , че нещо май се объркахте.
    точка

  9. #9
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    ами може и така да е незнам не си спомням точно.. но засега нямам проблем
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •