Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 118

Thread: малко помощ за монтаж на термостат от рено 5

  1. #76

    Default

    Да видим лятото какво ще става май много хора с термостати от рено ще изпищят.
    Last edited by killuminati; 13-10-2013 at 20:42.
    Аlfa Romeo 147 1.6 T.Spark
    Аlfa Romeo 146 1.4 T.Spark х2
    Аlfa Romeo 145 1.4 T.Spark

  2. #77
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    за кое лято става въпрос. щото темата е от 2011,а номера с поставянето на термостат от рено на какви ли не коли е още по-стар и още няма човек който да се е оплакал.
    точка

  3. #78
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    лятото е като зимата, абсолютно никакви проблеми не съм имал, дори и в трафик стрелката не мърда!!!

  4. #79
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Usa
    Posts
    62

    Default Термостат

    Не е толкова страшно Колеги, при правилен монтаж този термостат работи добре и двигателя си държи оптимална температура и лятото и зимата.

  5. #80
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by killuminati View Post
    Да видим лятото какво ще става май много хора с термостати от рено ще изпищят. Дебита е малък и ще има шоу като от фонтаните на Беладжио
    Тая глупост от къде я измисли?Лятото на 40 градуса и кусур във Пловдив и със 140 по магистралата не съм имал дертове,пък ти тия филми кои ти ги прожектира незнам!Почти 3 години изкарах така.Сега вече пак със ново такова термостатче.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  6. #81

    Default

    Виждам че доста хора са резервирани към тея термостати само да споделя аз какво съм направил. Още като си купих колата имаше проблем с охладителната система беше зимата и стрелката не отлепяше изобщо изкорубих оригиналния и сложих такъв термостат от рено 5 на 86 градуса и температурата заспа, перката на радиатора не включваше смених резистора обаче пак не включваше и се оказа едно реле. Тогава в AXM бяха по 22 лв и ми се видяха много, взех от викиват пак от рено такова реле за 90 ст. и охладителната система заспа. Пътувам с колата до работа и редовно съм в задръстванията и нямам никакъв проблем с температурата на водата кове малко под 90 гр. зима , лете без значение колко градуса е отвън температурата. Това лято като тръгвах за морето имах малко притеснения но се оказаха безпочвени. На влизане в бургас от ромпетролката до кръговто в 12 на обяд при 35 гр. околна температура с 4 човека в колата на климатик в задръстването 50 мин. стрелката не мръдна над 90гр.(това са около 6км.) след бургас на задръстването на ахелой 8 км. присъщите условия 2 часа само на първа и съединител (откачи ми се крака на тоя съеднител) стрелката не мръдна над 90гр.
    P.S. Оригиналното реле е 12v/30A това от рено е 12v/20A имам още 3 в жабката за всеки случай ги взех тогава ако се наложи мога да го сменя докато чакам на червено на някой светофар но две години и 15 хиляди километра вече не се е наложило. За тези които са решили смело действайте по евтиното излиза по скъпо само ако ръцете са ти в гъза и незнаеш какво правиш.!.!.!

  7. #82

    Default

    Quote Originally Posted by go6imo6i View Post
    Виждам че доста хора са резервирани към тея термостати само да споделя аз какво съм направил. Още като си купих колата имаше проблем с охладителната система беше зимата и стрелката не отлепяше изобщо изкорубих оригиналния и сложих такъв термостат от рено 5 на 86 градуса и температурата заспа, перката на радиатора не включваше смених резистора обаче пак не включваше и се оказа едно реле. Тогава в AXM бяха по 22 лв и ми се видяха много, взех от викиват пак от рено такова реле за 90 ст. и охладителната система заспа. Пътувам с колата до работа и редовно съм в задръстванията и нямам никакъв проблем с температурата на водата кове малко под 90 гр. зима , лете без значение колко градуса е отвън температурата. Това лято като тръгвах за морето имах малко притеснения но се оказаха безпочвени. На влизане в бургас от ромпетролката до кръговто в 12 на обяд при 35 гр. околна температура с 4 човека в колата на климатик в задръстването 50 мин. стрелката не мръдна над 90гр.(това са около 6км.) след бургас на задръстването на ахелой 8 км. присъщите условия 2 часа само на първа и съединител (откачи ми се крака на тоя съеднител) стрелката не мръдна над 90гр.
    P.S. Оригиналното реле е 12v/30A това от рено е 12v/20A имам още 3 в жабката за всеки случай ги взех тогава ако се наложи мога да го сменя докато чакам на червено на някой светофар но две години и 15 хиляди километра вече не се е наложило. За тези които са решили смело действайте по евтиното излиза по скъпо само ако ръцете са ти в гъза и незнаеш какво правиш.!.!.!
    Колега и аз като теб останах доволен.Да си кажа честно след като сложих такъв термостат на 155-та (вече бивша повече от година) разбрах какво е парно и какво е мотора ти да държи стабилна температура.Подкрепям тая интервенция с две ръце.

  8. #83
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    От мен също имате един глас. От 2 години съм с такъв термостат, ако ви кажа, че стрелката залепва на една идея преди 90 и не мърда и грам

  9. #84
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Здравейте колеги и аз се замислям да слагам такъв термостат, защото и моя май не затваря напълно(а изкара само 2 години).Направи ми впечатление, че като я запаля и горния маркуч става топъл заедно с двигателя и се стопля целия до радиатора.А снощи още не беше на 80 гр. и долния маркуч беше топъл. Въпроса ми е дали ще мога да напъхам тоя термостат в маркуча на моето ТД? И ако някой колага с ТД е пробвал да сподели как се държи колата с този термостат.
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  10. #85
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Никой ли нее пробвал такъв термостат на ТД? Като разглеждах темата за термостата забелязах, че на бензиноивите маркуча който излиза от термостата и тръгва към радиатора е прав. А моя като излезе от термостата прави завой на 90 градуса и незнам дали ще стане. Другото което ми направи впечатление е, че моя термостат е различен от другите и затова се чудя дали ще стане? Да не се окаже, че ще се занимавам напразно.

    ПОЗДРАВИ!!!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  11. #86
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ето го термостата от рено
    http://forum.fiat-bg.org/files/51110_121.jpg
    тънкия цилиндър трябва да е даже малко навън от маркуча в камерата на оригиналния термостат.
    сам си прецени дали става. а и все пак е 10лв нов.
    има и друг вид термостати които са без борд и по-лесно се набиват.
    точка

  12. #87

    Default

    Аз където бях доста скептично настроен отностно тази преправка , сега съм повече от доволен. Свалих разхода с 2 литра на газ. Оригиналният термостат беше блокирал в отворено положение (нещо типично).Успех на всички
    Аlfa Romeo 147 1.6 T.Spark
    Аlfa Romeo 146 1.4 T.Spark х2
    Аlfa Romeo 145 1.4 T.Spark

  13. #88
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Колега ще споделиш ли какви са тия други термостати, които също стават. Защото мерих вътрешния диаметър на маркуча и е 32 мм., а някъде в темата прочетох, че на този е 42 мм. което си е доста и ми се струва, че ще се пръсне маркуча.
    Мерси за инфото предварително.ПОЗДРАВИ!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  14. #89
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ето това е единия вид

    ф41 , а на пръстена ф43,5

    това е другия

    той е без пръстен и е ф42,5

    значи ако маркуча ти е ф32 вътрешно, разликата в диаметъра е 10мм, значи по 5мм от всяка страна, което не е много. само с поглед няма да влезе, но с гореща вода и веро трябва да стане.
    точка

  15. #90
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Мерси много колега за изчерпателния отговор. Днес си поръчах термостат, като гледах снимката в магазина май е от втория вид. Не помня точнои каква марка беше, но определено нее ВЕРНЕТ като този дето ми е на колата. Като го монтирам ще споделя как е с него.

    п.п. А само да попитам как се обезвъздушава, защото по спомен майстора като го сменяше предния път доколкото си спомням нищо не прави, само изчакахме колата да загрее и да отвори големия кръг.? Така ли става или трябва да се прави и нещо друго?
    ПОЗДРАВИ!!!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •