Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 118 of 118

Thread: малко помощ за монтаж на термостат от рено 5

  1. #106
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    защо правите глупости... Еднократно давате пари за термостат и го ползвате 5 6 години. Защо е нужно от цигании... има от 60 до 130 лв термостати в зависимост от марката. Дори и най-евтиния ще изкара няколко години спокойно.
    Глупост е да дадеш 60-130лв за една празна коруба в която са сложили термостата,това е глупост колега.
    Ти си купувай оригинални,ние слагаме заместител който не прехвърля 12лв. работата му е същата.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  2. #107
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    този отвор служи да има минимален поток покрай "сензора" така че той да усеща по-адекватно температурата на охладителната течност.въпрос на техническо решение. от него няма да ти изстива колата гаранция.

    ако искаш, монтирай си термостат за 130лв който върши точно същата работа като този за 10лв.
    Почне ли се с циганиите край няма да имат, днес термостат утре тел и след 2 години ще е боядисвана със спрей от практикер и с 4 различни гуми по размер и шарка :X
    това е нещо което се сменя 2 пъти в живота на един атомобил :X

  3. #108
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Хайде да се придържаме към темата? А тя е : "малко помощ за монтаж на термостат от рено 5"
    Не е за или против,замяната на термостат с такъв от рено 5.
    Нека да не пълним темата с излишни коментари,това само пречи на хората които са решили да направят тази хватка да се ориентират и да почерпят информация.
    Колега ладите и жигулите се оправяха с тел едно време.
    Явно говориш от собствен опит.
    Придържайте се към темата.
    Нищо лично. Бъдете здрави
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  4. #109
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Лично мое мнение е, че ако една част може да се замени с по евтина, (която върши също толкова добре задачата си) е безсмислено да даваш ненужно пари. В случая се купува марката, защото термостата от рено, по нищо не отстъпва като работа от този от алфата

  5. #110
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Изминах вече почти 500км. Повечето извънградско,минах през Петрохан качване спускане заковава на 80 и не мърда. Който се чуди дали още да прави замяната,да не го мисли,действайте смело.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  6. #111
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Колеги аз смених моя термостат мин. зима с оригинален и извънградско ми пада темп. под 80 и държи някъд 70 75 не знам дали това е нормалната работа на двигателя и дали термостата пак е заминал, градско в София по задръстванията в момента качва над 80 и вкл. перката охлажда и пак така. Нормално ли е това?
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  7. #112
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Доста е коментирано по въпроса,от темите които изчетох,мненията на по запознатите хора са,че работната температура е 80 градуса.
    Дали уреда не ти дава отклонение?
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  8. #113
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    да ти кажа нямам идея, но перката ми се вкл. на 90 градуса и като гледам уреда стрелката си е някъде там...
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  9. #114

    Default

    и при мен го има същото , карай си и си свиркай.
    Аlfa Romeo 147 1.6 T.Spark
    Аlfa Romeo 146 1.4 T.Spark х2
    Аlfa Romeo 145 1.4 T.Spark

  10. #115
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Здравейте колеги, днес и аз си правих тестове с термостата от Рено, който монтирах и съм доста доволен. По принцип карам колата повече на къси разстояния, но днес след 10 км. спускане температурата не падна както преди.Спадна съвсем малко под 80 гр. а не на 60-70. Направи ми обаче впечатление, че с оригиналния малко по-бързо стига работна температура, а с този малко по-бавно.

    п.п. Другото което ме зарадва е, че сега има по-хубаво парно от преди. Преди да го сменя нее имало толкова хубаво парно. Незнам на какво се дължи това?!
    ПОЗДРАВИ!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  11. #116
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Когато термостата е отварял по-рано, малкият кръг се е охлаждал от големия и респективно не е имало добро парно.

    поздрави

  12. #117
    Младши алфист ValeriLazarov's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Location
    Перник
    Posts
    9

    Default 1234

    Защо трябва от старият термостат (оригиналният на колата) да се изтърбушат чарковете вътре за да се монтира този от рено 5.... Не може ли направо да се набие термостата в маркуча да се върже и готово 🤔

  13. #118
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Ха представи си, че поради някаква причина затвори и остане в затворено положение. 5 минути работа е. Над 3 години съм с термостат от рено и всичко е наред.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •