Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Бавно загряване на жтд-Моето решение!

  1. #1
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default Бавно загряване на жтд-Моето решение!

    След като миналата зима мръзнах като куче,тая година реших че тая няма да я бъде!Понеже работя в сервиз и миналата зима ми се наложи да ремонтирам,на едно фауве шаран печката-тип мокра!Та реших да си купя такава-речено сторено вече е при мен.Отворих я да се обслужи,свеща и беше изгоряла това онова-предстои монтиране!Интересното при тази печка е че заработва,след стартиране на двигателя при температура на въздуха около 5градуса и по-ниска!Работи до достигане на температура на охлаждащата течност 85-90градуса и се изключва!Ако имаме падане на температурата под 85градуса се запалва отново и така нататък!Та въпроса ми е колеги имам алфа 156 2.4 жтд 140 коня относно входа и изхода на парното-от двата маркуча на единия имам подгревна свещ той ли е входа?Ако може нещо схема на движението на охладителната течност!?Подготвил съм и много снимки ще ги постна след като приключа напълно с монтажа!!!

  2. #2
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by RUSEV-BGR View Post
    След като миналата зима мръзнах като куче,тая година реших че тая няма да я бъде!Понеже работя в сервиз и миналата зима ми се наложи да ремонтирам,на едно фауве шаран печката-тип мокра!Та реших да си купя такава-речено сторено вече е при мен.Отворих я да се обслужи,свеща и беше изгоряла това онова-предстои монтиране!Интересното при тази печка е че заработва,след стартиране на двигателя при температура на въздуха около 5градуса и по-ниска!Работи до достигане на температура на охлаждащата течност 85-90градуса и се изключва!Ако имаме падане на температурата под 85градуса се запалва отново и така нататък!Та въпроса ми е колеги имам алфа 156 2.4 жтд 140 коня относно входа и изхода на парното-от двата маркуча на единия имам подгревна свещ той ли е входа?Ако може нещо схема на движението на охладителната течност!?Подготвил съм и много снимки ще ги постна след като приключа напълно с монтажа!!!


    Хайде постни да видим, че да не ти се оплаквам аз. Ти си с 5 цилиндъра и обем от 2.4, представи си как е с 1.3 дизел. Вярно водата му е по малко ама зимата паля колата парното на студено та да може по бързо да загрее, стъргам стъклата 10 минути сядам в колата и хоп пускам парното- студено

    Поне почти не се потят стъклата
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  3. #3
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Тянка иди при Шанол,той се занимава с такива печки,даже програмира контролери за тях и мисля че ще ти помогне
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #4
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    ...
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  5. #5
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Хайде колеги утре паля печката-някой да ми каже кой от двата маркуча които отиват към парното-са вход и изход!Много е важно!

  6. #6
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by RUSEV-BGR View Post
    Хайде колеги утре паля печката-някой да ми каже кой от двата маркуча които отиват към парното-са вход и изход!Много е важно!
    Просто като бобена чорба.Маркучът,който излиза от термостата и отива към парното ти е входния.Гледам пишеш,че имаш и подгряващи свещи на антифриза.Те също са на входящия маркуч.
    Успех с кюмбето.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #7

    Default

    От 1-ва до 5-та в "лютницата" 2-3 пъти и ето Ви го за 2-3 мин загрял мотора
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  8. #8

    Default

    И после в сервиза...
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  9. #9
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    От 1-ва до 5-та в "лютницата" 2-3 пъти и ето Ви го за 2-3 мин загрял мотора
    ..и ще имаш турбо ден до пладне)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #10
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    От 1-ва до 5-та в "лютницата" 2-3 пъти и ето Ви го за 2-3 мин загрял мотора
    Е това някой ако го направи на моята кола, ще му откъсна главата. Това е крайно неправилно, особено на турбо мотор.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ..и ще имаш турбо ден до пладне)
    За един път повярвай нищо няма да му стане, виждам на Калояново за какво става въпрос, колите не се загряват и си живее турбото, а и все пак не е нещо което се чупи туко така, въпроса е системно да не правиш така! Друг е въпроса че при мен не стигне ли 90 повече от 2000 и то плавно ускорение не минавам

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Е това някой ако го направи на моята кола, ще му откъсна главата. Това е крайно неправилно, особено на турбо мотор.
    Крайно неправилно за всички един мотор, но Релефния се базика
    156 2.4JTD 136+ PS

  12. #12
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Така колеги днес сглобих печката и я запалих-ама не на колата а на мивката-е нема такава радост звука е като мини реактивен самолет!Поработи 15мин и я изклучих,утре ако остане време ще я монтирам!Много скъпи части имат тея пущини ама кефа цена няма!А утре и снимки ще има вече!

  13. #13
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by RUSEV-BGR View Post
    Така колеги днес сглобих печката и я запалих-ама не на колата а на мивката-е нема такава радост звука е като мини реактивен самолет!Поработи 15мин и я изклучих,утре ако остане време ще я монтирам!Много скъпи части имат тея пущини ама кефа цена няма!А утре и снимки ще има вече!
    Кефи,нали?!
    Чувал го е Дедо ви Мраз,щот е карал ЗАЗ.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #14
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Забелязвам че не само нашите дизели загряват бавно.... карам служебна Дачия Сандеро , 1.5 дизел....... да не каже ,че може би загрява и по-бавно от алфата ми...
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  15. #15
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by RUSEV-BGR View Post
    Така колеги днес сглобих печката и я запалих-ама не на колата а на мивката-е нема такава радост звука е като мини реактивен самолет!Поработи 15мин и я изклучих,утре ако остане време ще я монтирам!Много скъпи части имат тея пущини ама кефа цена няма!А утре и снимки ще има вече!
    Ще чакам с интерес. Аз от миналата зима се каня да правя нещо такова. Къде си и намерил място?
    П.П. Сперед мен това е единственото ефективно решение особено за 2,4жтд.
    Last edited by Ilko Ivanov; 04-11-2011 at 21:50.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •