Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 74

Thread: Осветление на дифузьорите на таблото

  1. #16
    videoDIDO didofurnira's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    гр.Добрич
    Age
    50
    Posts
    297

    Default didofurnira

    контактния ми ключ свети в синьо ама си го правих сам
    взех ток от ключето за регулиране на фаровете
    добре свети ,но трябва да е тъмно
    alfa 155 1.8TS '93/ BRC/ ME + АП

  2. #17
    започва да се пристрастява outsider's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Ямбол
    Posts
    39

    Default

    абе хора вие ще ме карате утре да си разглеждам колата все едно че вчера съм я купил .карам я вече 4 години и сега ми стана много интересно дали при мене има такива гъдели.
    ALFA ROMEO 156 2,O TS 2000
    PONTIAC GRAND PRIX-GXP 5,3 V8 340hp,2008
    CHEVROLET SILVERADO 2500 HD-6,0/V8 360 HP,2006
    http://www.youtube.com/watch?v=uEcZH...&feature=g-upl

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    171

    Default

    и при мене няма кабели за осветл. на контакта , но сложих. най близкият токоизточник за осветл. /за габарита/ е ключа за рег. на фаровете. иначе е възможно вместо крушка - един светодиод/избор по цвят/, както направих и аз. а бе друго си е като самолета е с пълно осветление. сега отстранявам проблема с дифузиорите. и аз нямам пепелник по средата отзад. а на тези на задните врати няма прокарана инсталация. е това не ми пречи......
    Успех на всички и за нови идей ПИШЕТЕ.
    Alfa Romeo 155/1.8TS

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    36

    Default

    И аз нямам такива забавления на дифузиорите но за сметка на това си направиx много ефектна задницата ! Взеx кам 20 диотчета и направикс празната среда на стопа точно нат номера да свети при натискане на спирачките . Глетката е великолепна . Които изка да си го направи му трябват 20 диода и 5 резистора и е готов :идеа:

  5. #20
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by Alfonso_155
    И аз нямам такива забавления на дифузиорите но за сметка на това си направиx много ефектна задницата ! Взеx кам 20 диотчета и направикс празната среда на стопа точно нат номера да свети при натискане на спирачките . Глетката е великолепна . Които изка да си го направи му трябват 20 диода и 5 резистора и е готов :идеа:

    Точно, се чудих утре какво да човъркам по совалката. Супер е идеята.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  6. #21
    започва да се пристрастява outsider's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Ямбол
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by Alfonso_155
    И аз нямам такива забавления на дифузиорите но за сметка на това си направиx много ефектна задницата ! Взеx кам 20 диотчета и направикс празната среда на стопа точно нат номера да свети при натискане на спирачките . Глетката е великолепна . Които изка да си го направи му трябват 20 диода и 5 резистора и е готов :идеа:
    Много отдавна съм имал тази идея ама все съм мислил че няма място за осветление вътре.Как става това я ме светни сигурно ще изглежда яко
    ALFA ROMEO 156 2,O TS 2000
    PONTIAC GRAND PRIX-GXP 5,3 V8 340hp,2008
    CHEVROLET SILVERADO 2500 HD-6,0/V8 360 HP,2006
    http://www.youtube.com/watch?v=uEcZH...&feature=g-upl

  7. #22
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Направих го, но с 3 крушки за преден габарит. Най-вероятно и затова не ме радва нещо как стана. Получих нещо като 3-ти стоп с дължина 10-12 см под ключалката за багажника. Ще се доработва със съгурност с диоди по цялата дължина на празния светлоотразител.
    ама все съм мислил че няма място за осветление вътре.
    Найстина няма - растоянието от светлоотразитела до пластмасата е 5-6 мм мах. Аз поизрязвах малко (Много внимавах, че заради тая близост можеше да остана с почупен комплект светлинки за багажник), а най се покривих да прокарам кабелче от левия стоп през маншона към капака. За диоди е достатъчно, но искам да питам колегата как ги е закрепил. Ако е в дупки в пластмасата - дали не греят в повечко тия диоди да земат да разтопят нещо?
    Следват контактен ключ и натам дифузори.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    36

    Default

    Разстоянието кадето може да сложиш диодите е колкото две педи и е достатачно да сложиш диоди ! Но аз не сложикx от наи големите и затова се получи ако сложиш от по големите няма да ти стигне мястото :лол:. Вземаш една пласмасова лента или нещо право колкото да сложиш dиодите на него ,после мериш колкото диода ще сложиш но да стане ефектно предлагам да ги сложиш през 3-4 мм за да стане платна светлина, а не както при колегата с 3 те крушки.След това разпробиваш местата за изводите на диодите и ги наслагваш . ПРез 4 диода Резистор 480 ома и така ги наварзваш аз взеx заxранване от Левия заден стоп , през уплатнението на багажника кадето минават кабелите го вкарваш в капака . Mонтираш го сварзваш и се кефиш на Спорната задница.Подчертавам Спортна защото задницата мене на колата мн ме кефи :Д Аре колега успекс ! А и да кажa аз сам от Карджали ,еи тука на скоро се появи един колега с алфичка 155 2.0 8в мн ефектна я направил .Заден споилер и то мн як голям и прагове си е сложил от преде сащо е сменял бронята н0 без лепенки ! НА мен кола без лепенки по ми xаресва ! аре и с здраве :П

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    36

    Default

    За диодите да ти кажа несам чул да греят много :лол: все пак това не е крушка и не работи на голям волтаж затова се ползва и резистор ! Ами за закпрепването ползваx силикон! За монтажа като почнеш да го монтираш ще се сетиш от каде да го прокараш и как да го монтираш !

  10. #25
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Една идейка седем червени диода навързани последователно ( + - + - ) може да се захранят направо с 12В без резистори Експериментирайте с бройката де, понеже зависи от партидата колко ярко ще светят, така че може да се наложи да са с един повече или по-малко.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    171

    Default

    това трябва да е яко. ще го пробвам и аз . благодарим все пак на колегата за идеята, а да знаете че има и диоди които мигат сами ,ако някой има повече фантазия....
    иначе по темата: на мойта колица няма изградена инсталация на конт. ключ, дифузиорите и пепелниците отзад за осветление.... след xx дни ще е като кокпит на F155....
    Alfa Romeo 155/1.8TS

  12. #27

    Default

    Така като сме тръгнали джойстикът за ел огледалата осветен ли е?
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    36

    Default

    При мен не е ! САмо за стаклата . Снощи са ми надрали колата на предния капак и са я одарили с нещо точно на тавана по средата кадето се разделят вратите ще му еба маиката ако разбера кои е . До някаде се досещам кои мойе да е и ще има малко разправия !!!! Тапо племе сме ние ЗАвийдаме само на др купи си и ти и караи такава кола ве да еба ко само завиждат да си карат БМВ тата !!!

  14. #29
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    на мен дифузорите не са ми осветени, но на тъмно светят просто са боядисани с нещо като фосфор и на тъмно си светят без грешка, а иначе джоистика за огледалото ми е осветен
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  15. #30
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Хм, довечера ще погледна при мен как е копчето за огледалата - не съм обръщал внимание.
    За сметка на това вчера в обедната почивка рекох да видя кво е положението с осветлението на контактния ключ. Както си му е редът, почвам от "домашното" - отварям мануала и... ААААААА, вашта кожа макаронджийска - "Остветление на к. ключ, налично до шаси номер..."




    Предположих, че щом осветлението е "налично до...", вероятно по-новите модификации го нямат, респ. шансът и при мен да няма е голям. Затва пускам еПЕР с моя ВИН, за да видя кви модификации на ключалката има и мойта ква е.
    Резултатът
    Луда работа! Крушка и държач за нея за моята кола не се полагат, обаче описанието на двата компонента гласи "Модифицирана ключалка БЕЗ осветление" ?!?!? Отличен пример за верността на ония шест закона


    В крайна сметка отидох и свалих кората под волана/ключалката. Тук обаче се оказах неподготвен, щото в тоя ден се намирах на Арсеналски и нямаше как да си държа вратата отворена, докато се гъзя под кормилото Щракнах една снимка изотдолу, сглобих и пуснах е тва мнение за съвет от хората, които имат осветление - да разглабям ли повече, ако да - кое, или няма сми?


    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •