Results 1 to 8 of 8

Thread: Регулиране фарове

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    софия
    Posts
    211

    Default Регулиране фарове

    Здравейте, колеги ново 20. От КАТ сега гледат дали са ни регулирани правилно фаровете иначе спират колата от движение.
    Някой знае ли как да си ги регулираме фаровете по параметрите?

  2. #2
    Запален алфист Deathriderr's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    От Бургас, но в Свищов
    Posts
    119

    Default

    Спираш на равно място пред стена - по възможност на около 5 м. Взимаш една рулетка и мериш от земята до центъра на фара. След туй палиш фаровете, и мериш от земята до горния ръб на осветената площ на стената. Трябва да е с около 5 см по-ниско.
    Фара прави една такава фигура "___/" - мериш до хоризонталата.
    За ляво-дясно - ъгъла на фигурата, дето се опитвах да ти я нарисувам, трябва да е горе-долу на линията на фара.
    А другото е - спираш нощеска на някоя тъмна улица, и нагласяш фаровете така, че да светят на около 20 тина метра напред, като вляво от колата (демек в "насрещното платно") следата от фара е хоризонтална. Десния фар го слагаш малко по-високо така, че ъгъла - "_/" да осветява десния край на твоето платно, и вече към "банкета" да ти дава светлина по-далеч.
    Приверчваш дали всичките тия настройки ги правиш при положение на врътката за регулиране от купето за празна кола - демек най-вдигнати. Щото докато правиш реглажа, колата ще е празна, и като седнеш, ще се вдигнат малко. Като качиш и още 2-3-ма, или 50 кила багаж, съвсем ще светнат в небесата, и е хубаво да можеш да ги сваляш от купето.
    Като решиш, че си свършил, отиваш на 20-30 м напред, и клякаш ниско. Не трябва да ти свети в очите. Правиш теста на 3-4 места, местейки се наляво-надясно по платното. [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us
    Last edited by Deathriderr; 01-11-2011 at 21:49.
    145 1.4 ts на газ с зелен капак и черна броня

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Pleven
    Posts
    6

    Default

    отиваш в един сервиз хората имат уреди с скали слагат го пред фара регулират го за 2 мин и ти взимат 5 кинта

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Vojda View Post
    отиваш в един сервиз хората имат уреди с скали слагат го пред фара регулират го за 2 мин и ти взимат 5 кинта
    ...при което ти потрошват врътките,най-често още преди да са регулирали нещо, взимат ти петте лева и те пращат на КАТ-аджиите да те довършат

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    това верно ли за катаджиите. щото за да ти проверят фаровете им трябва уред и то проверен от мерки и теглилки.
    като отвориш капака, над фаровете имаш по една лепенка на която пише какъв трябва да е наклона на късите в %. за 145/146 мисля че беше 1,3%. тоест както е писал колегата, само че на 10м разстояние трябва да светят 13см под хоризонталата.
    има много писано в интернет и картинки как се прави.
    точка

  6. #6
    Запален алфист alfa_erazor's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София/Добрич
    Age
    41
    Posts
    128

    Default

    То правенето е лесно, ако са здрави водачите.
    Аз се надявам за "регулриане" да закачат само ксенонаджийте, дето свалят самолети с фаровете си, така споменаха по радиото поне
    Моите не са регулриани, но са забити надолу, и ми пречат само на мен, не заслепявам никого.

    146 1.9 JTD, 99'

  7. #7
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    И слагаш електронния реглаж на средно положение и ако ги нагласиш така както ти е описал колегата ,ще имаш страхотни фарове.Аз така ги регулирам и като ги вдигна от копчето стават като дълги.
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    Ако са добре регулирани фаровете ксенона грам не пречи питал съм сума-ти народ и никой не е казал, че му пречи, нали не е в рефлектора а зад него там е разликата с пречещите ксенони, а нерегулирания фар не пречи само когато не свети!!!
    145 1.6 boxer
    146ti

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •