Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50

Thread: мистериозна загуба на антифриз

  1. #16
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Възможно е, но такова количество по-скоро говори за теч.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  2. #17
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    не слагай добавка. първо отвий свещите и виж има ли някоя със странно изглеждащи електроди.
    както те посъветваха
    -виж за мокро при краката ти, да не е от радиатора на парното. образува ли ти се и мазен конденз по вътрешната страна на стъклото.
    -виж капачката на казанчето и гумичката и
    -виж около водната помпа
    -на студена кола надуй с нещо системата и гледай от къде ще текне. не прекалявай - максимум до 1бар!!! гледай и дали държи налягане.
    точка

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    софия
    Posts
    50

    Default

    Аз вече проверявах свещите(ама не всички а само 2).първо ще ги проверя всички.а когато пусна парното няма никаква пара или миризма.Интересното,е че като налея сутрин,защото в казанчето няма,карам и на другата сутрин пак няма.А докато карам с включено парно духа топло,т.е. има вода в радиаторчето,а то е на нивото на казанчето.Ще проверя всички свещи и ще се разбере дали е от гарнитурата ,пък след това ще видим.
    alfa 33 1.5 boxer-85

    Да обичаш значи да даваш,а по-скъпа любов от алфа нема

  4. #19
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    след това ти казвам - надувай. те и в ръководството дават така да се проверява. трябва ти помпа за гуми с манометър,вентил и стара капачка за казанчето. сглабяш, надуваш до 1 бар и теча ще се покаже, ако има такъв.
    точка

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    все пак хубаво си провери маркучите имат мистериозен нрав особено този,който излиза там откъм цилиндрите пред шофЕра и отива кум термостата мисля един около 50-60 мм диаметър.На предишната ми алфа ми правеше тия номера и на сегашната пак сълзи и си пускаше доста течност ама без да я видиш щото тя капе вурху блока и се изпарява .с "Две" думи и в двата случая спукани ,но не се вижда.
    А на сегашната още не съм го сменил ,защото някак си натегнах скобата и засега поспря.Тия течове обикновено се появяват при студа защото гумата се свива и респективно цепките се разширяват.+++ това кадето има алуминии вуздух и антифриз и хлабава скоба има едно гнусно зелено отлагане между маркуча и алуминиевата тЪрбЪ и от там може да пуска .
    Написах може би простотий ама такива наблюдения и случки и проблеми съм имал и съм отстранявал просто.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    софия
    Posts
    50

    Default

    Благодарности за всички отговори!
    Ето каква е ситуацията в момента:
    1 Проверих всички свещи-никакъв проблем;
    2 Надух системата до 1 атмосфера,след което се появи сълзене по ръба на водния радиатор(доста слабо сълзене).Все пак взех добавка за запушване на течове.След като я сипах радиатора вече на сълзи.
    При надуването не се чу никакво изпускане на въздух от системата.
    3 Проблема с харченето на вода продължава?!?Къде отива не знам.Дали да не я покарам на отворена капачка,прави ми впечатление че вдига доста високо налягане в разширителния съд.Не знам какво да правя.
    alfa 33 1.5 boxer-85

    Да обичаш значи да даваш,а по-скъпа любов от алфа нема

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    Този разширителен съд трябва да има някакъв отдушник ако е запушен не е добре.(маи на е самата капачка не съм сигурен)
    Преди време на фиестата на баща ми отдушничето на разширителния съд беше запушено и почваше да избива водата от капачката като го отпушихме се нормализира всичко ,иначе и той се чудеше откаде му изчезва течноста по време на движение.
    При тебе може да е нещо подобно ,но някаде другаде по системата на място като е колата може да не се прояви защото не я зориш ,както при движение тогава може да си се надуе повече от 1 атм. и няма да те пита .възможно е от това незнайно налягане да ти е протекал радятора (даже е почти сигурно )
    Last edited by staiger; 10-11-2011 at 10:47.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  8. #23
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    отдушника е един клапан който седи в средата на капачката на разширителния съд. на нея има щампа с цифри. примерно 0,5 - това означава че клапана отваря на 0,5 бара и налягането в системата при загрял двигател е точно толкова.

    покарай я още, да се разнесе добавката.
    точка

  9. #24
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Както казва Колев, покарай я още малко, но ако не се оправи, май ще сменяваш гарнитурите на главите.
    Все пак загрей я и пак я огледай хубаво. Огледай я и отдолу. На главите има тапи, както и по една пробка.
    провери и водната помпа.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #25
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    да и помпата я казахме, ама пак да ти напомним за нея. лошото е че за да я огледаш, трябва да свалиш капака на ангренажа.
    точка

  11. #26
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    бате Иво като каза тапа и се сетих за болта на блока ако не се лъжа беше!!! Като слезеш в канала и погледнеш на горе трябва да има един тампон за купето за тампона една пръчка която е фаната за една шина на шината има 3 болта средния които е е на водна магистрала даже болта е хванат направо за блока а не за шината (по средата на шината има дупка там е средния болт) виж там да не тече или сълзи въпреки че трудно от там ще избие но все пак!!!
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  12. #27
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Ама вие какво още гадаете ??? Човека каза че сълзи от края на радиатора . Когато системата е загряла сълзящата охладителна течност се изпарява . Трябва да се види от де точно сълзи радиатора дали е от пласмасата . По разбиращите казват ,че радиатор не се прави сменя се с нов , а тези добавки не са вариант най-малкото което временни са ако изобщо задържи .
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  13. #28
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    е времени времени колко да са времени аз от 3 години ушким за времено и още си карам така
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  14. #29
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Quote Originally Posted by RaIDeR View Post
    Ама вие какво още гадаете ??? Човека каза че сълзи от края на радиатора . Когато системата е загряла сълзящата охладителна течност се изпарява . Трябва да се види от де точно сълзи радиатора дали е от пласмасата . По разбиращите казват ,че радиатор не се прави сменя се с нов , а тези добавки не са вариант най-малкото което временни са ако изобщо задържи .
    Почти няма 33-ка, която да не сълзи там. И все пак тук става въпрос за 1л на 100 км, колкото и да се изпарява ако не тече като фонтан не е от там,отделно на това сълзи при надуване на системата с 1 бар, а колев каза,че тя работи на 0,5. Проблема е другаде,но къде точно ще стане ясно по-нататък.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  15. #30
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Той човекът си каза, че "прави много налягане". Колега, запали я с отворена капачка, ако след 2-3-4-5 сек започне да изхвърля водата, сваляй главите
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •