Results 1 to 6 of 6

Thread: Смяна на предни накладки.

  1. #1

    Default Смяна на предни накладки.

    За разлика от смяната на задните накладки смяната на предните ми се стори като песен.Единственото по -особено е че ще ви трябва шестограм 7мм. за развиване на водачите.Първо откачаме кабелчето,махаме пружината която прилича на тел,развиваме водачите(те се намират в гумени маншони покрити с пластмасови тапи) и с голяма отвертка връщаме цилиндъра на спирачния апарат до изходна позиция само с натискане ,като ползваме за опора диска,след като върнем малко може да извадим апарата и да върнем цилиндъра с големи клещи ''гарги''.Преди това отвиваме капачката на казанчето за спирачна течност ,защото вероятно ще прелее.Почистваме водачите до блясък с фина шкурка,смазваме ги тънко с по -гъсто масло или с грес.Почистваме апарата и смазваме с медна грес там където ще контактуват металните части на апарата и металните части на кладките(за да не свирят).Слагаме накладките на апарата слагаме всичко на диска и завиваме водачите,закачаме кабелчето и сме готови.Когато работим апарата не трябва да виси на маркуча!----PS----Моите външни накладки бяха залепени с някакво лепило за спирачния апарат,за първи път виждам такова нещо,на пръв поглед е логично защото нямат пружини и така може да хлопат.Знаете ли дали е практика да се лепят накладките на тези коли?
    Click image for larger version. 

Name:	DSC01718.jpg 
Views:	219 
Size:	96.6 KB 
ID:	106210 под тази капачка се намира болта, другия е отгоре
    Last edited by lordliness; 01-01-2013 at 18:10.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Като говориш за кабелче имаш впредвид датчик за износване ли? На задните имаше ли такова нещо?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    На задните няма.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    На задните няма.
    Да на задните няма.Задните накладки бяха толкова износени ,че ръба на диска опираше в нита с пружината на накладката и се чуваше ужасно дрънчене,което трудно локализирах,мислех ,че е от двигателя, за да го установя изгасих мотора и карах така с изключени скорости ,за да се уверя ,че не е от двигателя.Но лепят ли се все пак накладките за апарата?!
    Last edited by lordliness; 02-11-2011 at 18:09.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Да на задните няма.Задните накладки бяха толкова износени ,че ръба на диска опираше в нита с пружината на накладката и се чуваше ужасно дрънчене,което трудно локализирах,мислех ,че е от двигателя, за да го установя изгасих мотора и карах така с изключени скорости ,за да се уверя ,че не е от двигателя.Но лепят ли се все пак накладките за апарата?!
    И аз не бях чувал за подобна практика, но явно има.
    Ето тази тема по въпроса.
    Явно целта е да се намалят вибрациите и досадното свирене и тракане.

    Човек се учи докато е жив!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    И аз не бях чувал за подобна практика, но явно има.
    Ето тази тема по въпроса.
    Явно целта е да се намалят вибрациите и досадното свирене и тракане.

    Човек се учи докато е жив!
    Медната паста решава проблема с пищенето и свиренето на 100% една опаковка колкото паста за зъби струваше десетина лева, но си струва,и аз тръкнах леко метала на едната накладка с шлайфа защото не ми хареса как се движи в леглото си.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •