Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 193

Thread: Ромолене от скоростната кутия

  1. #1

    Default Ромолене от скоростната кутия

    Понякога когато запаля колата се чува въпросния звук от ляво,някога е по силен друг път по слаб,понякога липсва или намалява след време.Когато натисна съединителя изчезва.Първоначално смятах ,че е от акасиалния лагер на съединителя,но съединителя го смених скоро и лагера беше наистина в много лошо състояние ,обаче вчера пак чух познатото ромолене,не вярвам да е от новия лагер.Смятам ,че може да е от лагер на първичния вал на скоростната кутия(иска ми се да чуя и други мнения)някой сменял ли е такова нещо и дали въобще се продава, ако е много специален.Проверих маслото 10 пъти ,когато извадя щеката от единия край където няма разграфяване е омазана много високо,а там където е разграфено е под или около минимума ,въртях щеката във всички посоки и винаги се омазва по този начин,не мога да си го обясня,направо ме влудява,най много да долея малко.Има ли отвор за доливане или да опитам през щеката,не съм се заглеждал?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #2

    Default

    Ромоли ти новият оригинален лагер.Както и моя нов оригинаааален усилен съединител.Техната мама мръсна долна кирлива.Всичко в тая държава е менте!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Ромоли ти новият оригинален лагер.Както и моя нов оригинаааален усилен съединител.Техната мама мръсна долна кирлива.Всичко в тая държава е менте!
    Аз поне не се набутах за усилен Аксиален лагер ми звучи по добре от лагер нейде из скоростите
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    +1 за аксиалниа лагер, и моя "ромоли" откакто съм го сложил - вече над 40к км ... не се е строшил но звука си остава
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  5. #5
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Понякога когато запаля колата се чува въпросния звук от ляво,някога е по силен друг път по слаб,понякога липсва или намалява след време.Когато натисна съединителя изчезва.Първоначално смятах ,че е от акасиалния лагер на съединителя,но съединителя го смених скоро и лагера беше наистина в много лошо състояние ,обаче вчера пак чух познатото ромолене,не вярвам да е от новия лагер.Смятам ,че може да е от лагер на първичния вал на скоростната кутия(иска ми се да чуя и други мнения)някой сменял ли е такова нещо и дали въобще се продава, ако е много специален.Проверих маслото 10 пъти ,когато извадя щеката от единия край където няма разграфяване е омазана много високо,а там където е разграфено е под или около минимума ,въртях щеката във всички посоки и винаги се омазва по този начин,не мога да си го обясня,направо ме влудява,най много да долея малко.Има ли отвор за доливане или да опитам през щеката,не съм се заглеждал?
    Знаеш аз смених съединителя в същият ден , в същия сервиз на съседния канал с твойта. И мен ме закичиха същата сума. Моя вече 10к не спира "скърца,стърже", много странно докато отделя. До колкото си спомням и при теб го имало.
    Така ,че лагер ще да е...дано кара повече и не се налага ремонти ,че е направо лудница като влезеш в сервиза
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  6. #6

    Default

    Здравей моя свиреше около 500км.после утихна и сега е перфектен и отделя добре,интересното е че звука от ромоленето е 1 към 1 от преди смяната,и се чудя дали два лагера от различни производители може да издават един и същи звук,стария беше валео.Аз не я карам много и е на 6000км май след смяната на съединителя,онзи ден бях там за стенд на мостовете и останах доволен,смених си там и гумите.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7

    Default

    При мен като купих едната беше с усилен,нямаше проблеми с него освен високото му отделяне.Обаче не смених само феродото а целия с такъв от 156.Без да знам че е за 156 и учудващо накрая след около 100 000км. започна да изпуска.Сега съм с усилен,една кофа пари,тресе,сутрин ако е около -5 лагера дрънка до като не натисна педала няколко пъти.Това че тресе го преглъщам щото понамалява,ама дрънкането е по-силно от скапания обтегач на пистовия.Е питай ме дали ще дам пак пари за усилен..НИКОГА!Ще си сложа и на другата за 156-ца.Всички вносители да си купуват свещи за съединител от 600лв.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  8. #8

    Default

    Това според мен с тези усилени съединители си е чист търговски трик,рикамби с труда ми струваше около 500лв,отделя ми ниско(мразя коли с високо отделящи съединители)
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9

    Default

    Валеото е 400лв. - комплект с лагера и вилката.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Валеото е 400лв. - комплект с лагера и вилката.
    Кое Валео?Кога почнаха и вилки да продават към съединителите
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Валеото е 400лв. - комплект с лагера и вилката.
    Тук магазините ми предлагаха цени за валео и когато ги чуех се обръщах и си тръгвах.Без вилка,не съм виждал да продават комплекти с вилки.Имаше едно валео за около 350,но не ставаше за моя мотор след като проверихме обстойно
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Кое Валео?Кога почнаха и вилки да продават към съединителите
    Производителя го е измислил, че когато се сменя съединител трябва да се сменят лагера и вилката и затова се доставят и би трябвало да се продават комплект - това е при един от вносителите.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  13. #13

    Default

    За лагера съм съгласен,но никога не съм виждал комплект с вилка.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    При мен като купих едната беше с усилен,нямаше проблеми с него освен високото му отделяне.
    Аз сложиш чисто нов, защото с стария тресеше, сега няма проблеми перфектно всичко освен, че отделя сравнително горе, какво правим?
    Last edited by Jivko7777; 04-11-2011 at 18:00.
    156 2.4JTD 136+ PS

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Аз сложиш чисто нов, защото с стария тресеше, сега няма проблеми перфектно всичко освен, че отделя сравнително горе, какво правим?
    Възможно ли е да се завърти лостчето което се натиска от долната помпа.то влиза в нещо като шлици ,но са доста едри.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 1 of 13 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •