Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 193

Thread: Ромолене от скоростната кутия

  1. #16

    Default

    Хммм,високото отделяне не е ли признак за изтъркан феродоф диск?
    Иначе това за шлиците не го разбрах.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Хммм,високото отделяне не е ли признак за изтъркан феродоф диск?
    Иначе това за шлиците не го разбрах.
    скоростите като ги погледнеш отгоре излиза едно'' желязо'' и то на шлици влиза перпендикулярно в друго ,което се натиска от помпата-по ужасно обяснение не съм правил
    ,а педала при износен съединител май слизаше надолу,а бе, като се сетя моя до последно не мръдна на никъде,педала си отделяше на перфектна височина ,а буксуваше зверски ,колата не можеше да се движи въобще и нямаше никакво феродо като го свалихме.Иди ,че разбери.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Сигурни ли сте в това, че при ненатиснат педал на съединителя, челният пръстен на аксиалния лагер допира до диафрагмените пластини на притискателния диск?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19

    Default

    кой го знае не се вижда,звука не е постоянен постоянно се променя,ще карам така докато нещо не се прецака тотално,най много да си купя друга скоростна,сигурно не са скъпи ,колко струва наистина?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Сигурни ли сте в това, че при ненатиснат педал на съединителя, челният пръстен на аксиалния лагер допира до диафрагмените пластини на притискателния диск?
    Па той лагера е закопчан за диафрагмените пластини
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  6. #21
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Възможно ли е да се завърти лостчето което се натиска от долната помпа.то влиза в нещо като шлици ,но са доста едри.
    Не може да се завърти. Едно зъбче на шлиците не е прорязано и служи като репер - лостчето може да се постави по един-единствен начин.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Възможно ли е да се завърти лостчето което се натиска от долната помпа.то влиза в нещо като шлици ,но са доста едри.
    Ами не знам

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Не може да се завърти. Едно зъбче на шлиците не е прорязано и служи като репер - лостчето може да се постави по един-единствен начин.
    Ами тогава някакво друго решение на проблема
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #23

    Default

    тогава освен да си сложите жила като на опел(това са едни немски коли) и тогава ,тогава си регулирате педала както ви е кеф.С тези хидравлики няма регулиране,сега слязох да видя къде стои моя педал спрямо спирачката,около1- 2 сантиметра е по ниско от нея,вашите как стоят?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #24

    Default

    Наравно..
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  10. #25

    Default

    На колите на които е възможна регулировка,колкото по вдигнат е педала,толкова по високо отделя съединителя и обратно,обикновено спирачката служи като ориентир или се измерва хода на педала като се вземе за база долния край на волана,високото отделяне е предпоствка за пробуксуване на съединителя.Такива спомени изрових,човек като не се занимава професионално и забравя какво е знаел на теория.Мисля, че при износване на феродото трябва да се променя позицията на педала.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #26

    Default

    Освен износването,мисля че трябва да полегнеш и да погледнеш какво се случва с пружината на педала.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  12. #27

    Default

    Аз скоро я гледах,но не обърнах внимание къде стои педала,утре може да огледам.Има и нещо друго, сутрин много трудно раздвижвам скоростния лост или ако не съм я карал няколко дена,после се движи леко,но при първо раздвижване имам чувсто ,че ще счупя нещо-това защо е ?!
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #28

    Default

    Сега остава да кажеш че е 136к.с.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #29

    Default

    Ako броим и мен 137 от тичане по нея
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #30

    Default

    Значи нормално...жила + пластмасата под лоста.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •