Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 193

Thread: Ромолене от скоростната кутия

  1. #31

    Default

    Смазах ги преди време и като си играем на въпроси и отговори- на скоростната кутия има второ жило близо до това което превключва скоростите,това второ жило не помръдва която и скорост да влюча жилото пак отива някъде вътре-за какво е то?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #32
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    И при мен е същото студена трудно превключва, скоро и аз смених съединител понякога се чува странен шум- опитвам се да свикна но ме дразни досега съм сменил поне над 30 различни коли такава странна и проблемна не съм имал.

  3. #33

    Default

    Автомобила не е проблемен!Проблемни са частите които вносителите продават,а те са боклуци като самите вносители!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #34

    Default

    Аз избягвам да я слушам много,горе долу като с жена ми затврям прозорците(има една от най-добрите шумоизолации на купето,не случайно сигурно)музиката на мах и газ.Някой път взема да отворя прозореца и бързо затварям да не се стресирам.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #35
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Кефя се като я настъпя и как други смятащи се за бързи автомобили се напъват да не се предават, не че няма по бързи но за такива пари това е -тогава забравям за тези шумове.

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Автомобила не е проблемен!Проблемни са частите които вносителите продават,а те са боклуци като самите вносители!
    Боклуци са както вносителите, така и монтьорите, а пък за автодамбазите да не говорим.
    Каквото е пипнато по колата ми си личи - остават трайни следи и всеки се оправдава с другия.
    Всички са от един дол дренки - мошенници от класа.
    Добре, че го има този форум да си сверяваме часовниците отвреме-навреме.
    Last edited by old alfist; 06-11-2011 at 15:39.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Боклуци са както вносителите, така и монтьорите, а пък за автодамбазите да не говорим.
    Каквото е пипнато по колата ми си личи - остават трайни следи и всеки се оправдава с другия.
    Всички са от един дол дренки - мошенници от класа.
    Добре, че го има този форум да си сверяваме часовниците отвреме-навреме.
    Абсолютно вярно
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това е жалката ситуация.......за съжаление.
    При това положение въпрос към тези от Вас, които сами си подържат колите (без услуги по сервизи и майстори):
    Откъде се снабдявате с истински части и консумативи?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39

    Default

    От никъде,купувам каквото продават по магазините,на най- ниската цена ,монтирам и карам и после пак.Скъпите неща карат горе долу колкото евтините.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #40
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    От никъде,купувам каквото продават по магазините,на най- ниската цена ,монтирам и карам и после пак.Скъпите неща карат горе долу колкото евтините.
    Тука няма как да се съглася с теб. Виждал съм чисто нови евтини карета, счупени след 1 месец експлоатация , виждал съм чисто нови евтини съединители, избуксували или направо смлени след същия срок, виждал съм евтина водна помпа с превъртяло работно колело след 50 км пробег, виждал съм изкривени спирачни дискове след 2-3000 км. Просто си намерете магазин на някой от големите вносители, ориентирайте се кой от магазинерите е пич и склонен "да ви угажда" и да ви казва кое става, кое е полу и кое НЕ става - аз така правя и от доста време не съм имал проблем с нови "оригиналДни" части
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Тука няма как да се съглася с теб. Виждал съм чисто нови евтини карета, счупени след 1 месец експлоатация , виждал съм чисто нови евтини съединители, избуксували или направо смлени след същия срок, виждал съм евтина водна помпа с превъртяло работно колело след 50 км пробег, виждал съм изкривени спирачни дискове след 2-3000 км. Просто си намерете магазин на някой от големите вносители, ориентирайте се кой от магазинерите е пич и склонен "да ви угажда" и да ви казва кое става, кое е полу и кое НЕ става - аз така правя и от доста време не съм имал проблем с нови "оригиналДни" части
    Е не чак такива боклуци,то си личи по изработката и материалите ,стои недодялано.Скоро си купих една част,немски производител,беше с 50 лева по- евтина от другите.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #42

    Default

    Реших да си направя експеримент и долях в скоростната кутия минерално масло ZC 90 API GL 3 -около 200мл. с цел леко сгъстяване,сега нивото е леко над мах.(това също е умишлено)Според мен по- гъстото масло ще се увлича по добре от зъбните колела в кутията,ще се задържа по- добре и ще се стича по- бавно.Едва ли друг е пробвал,но все пак какво мислите по въпроса?ZC75 SYNT-API GL 5 това се препоръчва от производителя да се намира в кутията!
    Last edited by lordliness; 15-11-2011 at 10:26.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #43

    Default

    Ами трябваше да питаш и щях да ти кажа
    На 136-та съм правил какво ли не с точно тези две масла.Даже слагах и на Манол едно доста гъсто.Под минимум над максимум,преливащо..ефекта е нулев.Слагал съм грес на всякъде по жилата..даже лятото си играх да ги вадя да ги разглеждам за повреди...йок.Смазал съм ги обилно барабар с избирача и пак греда.На 14-та никакви ядове и при 40 градуса и при -20 миналата зима.Просто ако ми се налага да карам на жената 136-та,получавам обриви отзад.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #44

    Default

    Сигурно мислим доста сходно ,а днес беше просто върха,лоста отказваше тотално да се мести.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #45
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    [QUOTE=lordliness;971683] Сигурно мислим доста сходно ,а днес беше просто върха,лоста отказваше тотално да се мести.[/QUOTE

    проблема е в механизма на избирача предполагам проблемно ти е движението на лоста налявo-надясно.
    При мен по едно време чак ми се бяха изгубили 5 и 6 скорост не ме питай как съм карал по магистралата на 4
    Та въпросния избирач има една вилка където е точно за това движение, тя лагерува на пластмасови втулки. Откачаш жилото, развиваш гайката отпред и изваждаш въпросната вилка почистваш хубаво с шкурка до блясък и гладко покритие смазваш и сглобяваш пак.
    При мен е добре вече няколко месеца нямам проблеми
    Last edited by to_lose_HEART; 16-11-2011 at 16:29.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •