Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Един бърз въпрос за масло :)

  1. #1
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default Един бърз въпрос за масло :)

    Колеги, имам едно питане...
    Вчера си купих алфа 156, 2.0 ТС мотор.
    Колегата от който я взех е сменил маслото преди 2 год.
    Колата от тогава до сега е минала към 2000 км.
    Тоест маслото няма пробега за смяна, но е стояло 2 год.
    Въпросното масло е Селения ГОЛД 10в40.


    Въпроса ми е, мога ли за сега да я карам така колата, или трябва маслото да го сменя. Незнам това, че е стояло 2 години дали му пречи?

    Същия въпрос имам и за ремъците. Те са на 7000 км. Но те от 4 год. не са сменяни. Тоест трябва ли сега да ги сменя или мога известно време да карам така.

    Това е за сега колеги. Благодаря предварително

  2. #2
    започва да се пристрастява Conqueror's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    90

    Default

    Маслото по принцип на 10 000 км или 1 година го дават да се сменя, а дали му има нещо на 2000 км и 2 години вече е друг въпрос.

    За ремъците според мен можеш да не бързаш. Все пак обикновено се сменят на 50 000, а това за доста хора са повече от 4 години. Още повече, че не ги пече слънце по цял ден та да са остаряли кой знае колко.

    Това е моето мнение, но нека все пак по-знаещите да се изкажат

  3. #3
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Благодаря за навременния отговор колега!
    Ще се радвам и на други мнения за маслото

  4. #4

    Default !

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Колеги, имам едно питане...
    Вчера си купих алфа 156, 2.0 ТС мотор.
    Колегата от който я взех е сменил маслото преди 2 год.
    Колата от тогава до сега е минала към 2000 км.
    Тоест маслото няма пробега за смяна, но е стояло 2 год.
    Въпросното масло е Селения ГОЛД 10в40.


    Въпроса ми е, мога ли за сега да я карам така колата, или трябва маслото да го сменя. Незнам това, че е стояло 2 години дали му пречи?

    Същия въпрос имам и за ремъците. Те са на 7000 км. Но те от 4 год. не са сменяни. Тоест трябва ли сега да ги сменя или мога известно време да карам така.

    Това е за сега колеги. Благодаря предварително

    Ако аз бях на твое място щях да го сменя!! И да не забравиш да качиш снимки на колата
    Last edited by JoRiX; 03-11-2011 at 13:22.
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  5. #5

    Default

    Както е казал колегата по-горе - 1 година или 10 хиляди километра. Още повече , че Селения Голд не е маслото за тази кола... Смени го най-добре заедно с ремъците да нямаш проблеми колега.
    Victor Ivanov A+ - 2009 Karting Champion of Bulgaria.
    Aprilia Sportcity 200 & Alfa 156 2.0 Twin Spark Distinctive

  6. #6
    Запален алфист ngbauns's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    124

    Default

    Quote Originally Posted by viktorivanov View Post
    Както е казал колегата по-горе - 1 година или 10 хиляди километра. Още повече , че Селения Голд не е маслото за тази кола... Смени го най-добре заедно с ремъците да нямаш проблеми колега.
    Колега ти явно си от знаещите?Я кажи кое масло е за тази кола?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTDm sportwagon

  7. #7

    Default

    Selenia 20K Selenia 10W60 Racing също са добрите масла за този мотор. Селениа Голд е някакво компромисно решение...
    Victor Ivanov A+ - 2009 Karting Champion of Bulgaria.
    Aprilia Sportcity 200 & Alfa 156 2.0 Twin Spark Distinctive

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Selenia 20k AR или Selenia Racing. Второто е по-добро за този мотор и по-скъпо разбира се. Можеш да ползваш и по-новoто Selenia Start 5W40 Pure Energy или Selenia Touring 5W50, но първите 2 са ти предписани от производителя.
    Last edited by oem; 03-11-2011 at 14:46.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    По добре си смени маслото със Селения 20к Алфа Ромео и да нямаш грижи,се пак са минали 2 години....Пак относно ремъците може да си ги караш то при тях е на 50 хиляди км.

  10. #10

    Default

    За мен е углавно престъпление да се слага Селения Голд на Алфа, би трябвало да се наказва жестоко......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #11
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    За мен е углавно престъпление да се слага Селения Голд на Алфа, би трябвало да се наказва жестоко......
    Аз съм на същото мнение....
    Last edited by tonov; 04-11-2011 at 00:25.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  12. #12
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    За мен е углавно престъпление да се слага Селения Голд на Алфа, би трябвало да се наказва жестоко......
    Аз съм на същото мнение....
    Подобно, но малко по-умерено мнение давате и за Селения 20К, хайде тогава да поемете отговорността и един от вас да напише с каква марка масло да си караме бензиновите 156 (примерно Селения "еди ква си" или Кастрол "еди къв си " ), че се обърка народа вече тук
    Last edited by tonov; 04-11-2011 at 00:26.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Колеги, имам едно питане...
    Вчера си купих алфа 156, 2.0 ТС мотор.
    Колегата от който я взех е сменил маслото преди 2 год.
    Колата от тогава до сега е минала към 2000 км.
    Тоест маслото няма пробега за смяна, но е стояло 2 год.
    Въпросното масло е Селения ГОЛД 10в40.


    Въпроса ми е, мога ли за сега да я карам така колата, или трябва маслото да го сменя. Незнам това, че е стояло 2 години дали му пречи?

    Същия въпрос имам и за ремъците. Те са на 7000 км. Но те от 4 год. не са сменяни. Тоест трябва ли сега да ги сменя или мога известно време да карам така.

    Това е за сега колеги. Благодаря предварително
    Смени го но не слагай Голд а 20К
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by borouu View Post

    Подобно, но малко по-умерено мнение давате и за Селения 20К, хайде тогава да поемете отговорността и един от вас да напише с каква марка масло да си караме бензиновите 156 (примерно Селения "еди ква си" или Кастрол "еди къв си " ), че се обърка народа вече тук
    За Селения никога нищо не съм казвал, марката масло е въпрос на лично мнение, както и на печалба, щото все пак не всеки сервиз продава всякакви масла, не за всички има еднаква отстъпка и не винаги убеждението което сервиза се мъчи да наложи на клиента е свързани с съотношението между цена и качество.......
    Маслото за двигателя е като кръвта за човека и ако човек си тачи возилото трябва да се порови малко повече, да прочете тва онва, и да си избере масло сам, било то възоснова на собствените си наблюдения, или възоснова на някой за който да е абсолютно убеден че ще му даде правилната препоръка.....
    Иначе за всеки най - доброто масло е тва което той ползва......разликите между отделните марки не е фрапантна, разликата е че се изработват адски много ментета, преди години видях нещо в Турция което драстично преобърна представите ми за истинско масло, независимо на коя фирма е......
    Така че е сложно да се даде съвет......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    преди години видях нещо в Турция което драстично преобърна представите ми за истинско масло, независимо на коя фирма е......
    Така че е сложно да се даде съвет......
    Да си видял, да си видял, колко да си видял? UNIL едва ли си видял в Турция
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •