Results 1 to 13 of 13

Thread: MAJOR проблем!

  1. #1
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default MAJOR проблем!

    Колеги, проблема е следния - колата на газ работи нормално в ниските обороти във високите обороти обръща на бензин и когато се нормализират, оново вклюва газта. ГИ е Fobos, двигателя 2.0 TS. Датчика за налягането е сменен с нов! Дайте мнение и предположение.............
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  2. #2
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Стандартното предположение е задръстени филтри и недостиг на гориво.
    Второто е недостатъчно подгряване на изпарителя или проблем с температурен датчик.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #3
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad View Post
    Колеги, проблема е следния - колата на газ работи нормално в ниските обороти във високите обороти обръща на бензин и когато се нормализират, оново вклюва газта. ГИ е Fobos, двигателя 2.0 TS. Датчика за налягането е сменен с нов! Дайте мнение и предположение.............
    Запушване някъде... филтри....

    (пак са ме изпреварили )
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #4
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad View Post
    Колеги, проблема е следния - колата на газ работи нормално в ниските обороти във високите обороти обръща на бензин и когато се нормализират, оново вклюва газта. ГИ е Fobos, двигателя 2.0 TS. Датчика за налягането е сменен с нов! Дайте мнение и предположение.............
    Жорка, направо иди при Роби да я види.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  5. #5
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Жорка, направо иди при Роби да я види.
    Ма гаранционна още бе Коки...... Инжекциона е със сменени филтри и прочие от преди 3 седмици. Беше и време за прегледа в рамките на гаранцията!
    Нека да вмъкна малко ретроспекция. Преди 3 седмици автомобила, както си работеше нормално на газ, на едно кръстовище просто изгасна. Запалих я отново, но пак изгасна без видима причина. Без да се дави, да мени обороти или нещо от серта. Записах си час за следващата седмица в сервиза на Фобос - София. При направения преглед се удтанови, че има проблем с Датчика за налягането, а освен това при диагностиката се оказа, че и дюзите на инжекторите са твърде широки и бяха подменени. Бяха проверени клапите на бутилката и на изпарителя. Беше инсталиран и последния софтуеър. При направения тест с така направения ъпдейт автомобила престана да гасне, но започна да се държи по абсолютно същия начин по който се държи в момента. Момчето което работи по колата се хвана за главата и наитина беше видимо притеснен защото си обича работата и явно не е свикнал да да му се случват такива неща. След дълго умуване решихме да пробваме, като инсталираме стария софтуеър. За изненада на двама ни с този ход променихме нещата. Автомобила просто запя и всичко си дойде на мястото. Направи ми настройките и си тръгнах. Всичко беше наред до вчера. От там нататк знаете..............
    Други предположения........
    Last edited by leshoiad; 04-11-2011 at 06:53.
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Ми изглежда сте проверили "обичайните заподозрени" - филтри, налягане на изпарителя и рейката, размер на дюзите...
    Макар да прозвучи странно проверете и позицията на сондата в бутилката. Ако не се "потапя" добре може да не засмуква достатъчно. А и доколкото си спомням на нея също има нещо като мрежесто филтърче-накрайник.

    AR 145 QV '97

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За да изгасне на тихи обороти, според мен се дължи на това, че поради някаква причина се е получила прекалено богата горивна смес. Защото ако имаше недостиг на газ поради задръстени филтри, неизправност по някой от вентилите и пр. щеше да обърне на бензин и нямаше да изгасне.
    Та ако е вярно предположението ми, следва разсъжденията да се насочат в тази посока.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    При мен го имаше същият проблем и се оказа датчика за налягане. На ниските всичко ОК а на високите просто изгасваше изключих го от буксата и всичко си дойде по местата после го игнорирах и софтуерно и така вече около половин година че и повече. И аз съм с ФОБОС. Сега просто трябва да не я оставям без газ защото няма кой да каже че няма газ и няма да прехвърли на бензин. Новият модел на този клапан е по различен и около 80 лв. Пробвай с буксата и ако ДА тогава знаеш проблема.
    На диагностиката не показа грешки.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  9. #9
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Вчера бях в сервиза на Фобос в СтЗ. Докато пътувах, реших да заредя бутилката до горе. Преди това на нивомерчето светеха 2 лампички. И.........странна работа, престана да прехвърля. В интерес на истината работеше перфекстно. Когато отидох при Герги Трнедафилов и закачиха компа на компютъра отчете 8 прехвърляне газ - бензин - газ поради недостатъчно налягане на газта. Обяснението беше, че и в самата газ може да е проблема. Аз лично мисля, а и той направи това предположение, че нещо показанията на нивомера са се бъгнали. Като нищо газта ми е била на свършване а нивомера е отчитал друго. От друга страна, при недостатъчно количество на газ системата обръща на бензин и така си остава......... Абе шантава работа. Засега работи нормално след като я напълних, но ше видим до кога!
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Ами затова писах по-горе да се провери позицията на сондата в бутилката. Същия ефект съм виждал в един сервиз докато правеха настройки на един мерцедес с 6-цил. двигател - при кикдаун минаваше на бензин. След еднодневни мъки със софтуера (който не е Фобос де) се оказа, че поради някаква причина се е разхлабила тръбичката (сондата) в бутилката и се е повдигнала нагоре. Това естествено води до недостатъчно газ при повишената консумация...
    А щом при пълна бутилка нивомера ти дава само две деления или се е извъртял поплавъка, или софтурно е зададен друг модел на сензора, което по-малко вероятно.

    AR 145 QV '97

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad View Post
    Колеги, проблема е следния - колата на газ работи нормално в ниските обороти във високите обороти обръща на бензин и когато се нормализират, оново вклюва газта. ГИ е Fobos, двигателя 2.0 TS. Датчика за налягането е сменен с нов! Дайте мнение и предположение.............
    При мен имаше същата драма, оказа се , че съм заредил газ с много ниско налягане. Също като при теб майсторчето първо подмени филтри - оказаха се чисти, после сложи нов датчик, но във високите имаше недостиг на газ и като я сритам обръщаше на бензин. В един момент се сети, че може да е ниско налягането в бутилката, оказа се 3 бара, наду го до мисля към 10 и всичко си дойде на място, и аз съм с Фобос което в случая не е от значение.
    Last edited by Доко; 08-11-2011 at 10:04.

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Всичките неща свързани с ниското налягане се връзват с описания проблем.
    С изключение на гасненето на тихи обороти..............
    Остава да е някакво съвпадение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Благодаря за мненията..... Засега всичко е наред. На заветните 2 лампички съм и ше гледаме
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •