Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: 146 1,6 TS Липсва ми реле при бушоните

  1. #1
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default 146 1,6 TS Липсва ми реле при бушоните

    Колеги днес си гледах бушоните на колата,защото не ми работи подгряването на задното стъкло,на таблото му светва картинката като го включа и установих,че ми липсва реле при бушоните.Въпроса ми е следния трябва ли да има реле тук или не....Колата няма допълнителни екстри само ел.стъкла и климатик друго няма...Прилагам снимка на кутията с бушони.....
    http://nikit087.snimka.bg/tuning/koli.630485.25512570

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    няма нищо там. стои си празно. ако клекнеш ще видиш че над това имаш още един ред с релета където да ти липсва 1 или 2 в зависимост дали имаш шибидах...
    точка

  3. #3
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Ами кое реле е за подгряването на задното стъкло? Защото не ми работи пък си свети на таблото като го включа? Или от какво друго може да не работи това за подгряването на стъклото ?

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    най-долното най вляво. при теб това реле е с таймер. като го включиш и след известно време само се изключва, но може да се замени с обикновено.
    точка

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Я хвани мултицета,и премери отзад на реотаните дали идва ток,мери се от дветеб страни,демек едната сонда отляво,другата отдясно,но в самото начало на реотаните,ако има ток,значи са ти прекъснати самите реотани
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    те това са двете работи - прекъснат реотан и неработещо реле. при неговата инсталация лампата свети даже и да няма реле.

    ПП
    и бушона разбира се
    Last edited by kolev; 04-11-2011 at 16:02.
    точка

  7. #7
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Ами ще ги замеря дали идва ток и ще проверя това реле най-долу в ляво дето е ако не е от тях трябва да се мисли други варианти

  8. #8
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Колеги днес измерих подгряването на задното стъкло и се оказа че не идва ток до реотаните,релето работи,като гледах не видях да имам изгорели бушони.....Друго което видях е че не ми свети светлините като дам на задна скорост(не идва ток до крушката) и от там не ми се включва парктроника на колата....Помагайте от какво се дължи това да не идва ток ??

  9. #9
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    За задната светлина,ако наистина не е бушона,търси проблема в датчика на скоростите.Можеш да го откачиш и да дадеш на късо кабела за проба и трябва да светне крушката.
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

  10. #10
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Къде се намира тоя датчик на скоростите да пробвам утре дали няма да е от него?

  11. #11
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Намерих датчика за задна скорост,когато го дадахме на късо светна лампата за задна,значи датчика е за смяна,но като дам задна светва само от дясно от ляво не идва ток до крушката за задна....Някакви идеи ако имате споделете....Проблема с подгряването на задното стъкло си остава не идва ток до реотаните.....

  12. #12
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default

    Quote Originally Posted by nikit087 View Post
    Намерих датчика за задна скорост,когато го дадахме на късо светна лампата за задна,значи датчика е за смяна,но като дам задна светва само от дясно от ляво не идва ток до крушката за задна....Някакви идеи ако имате споделете....Проблема с подгряването на задното стъкло си остава не идва ток до реотаните.....
    Няма и да дойде,защото другата крушка на другия стоп е за мъгла.Пуска се от страни на лоста за мигачите/фаровете,като на таблото трябва да ти светне оранжева лампа.
    п.п.Поне на 145цата е така
    А за реотаните на стъклото,сигурно има прекъснат кабел някъде.
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


  13. #13
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Мерси колеги,вече ми стана ясно че крушката за задна е само една ,пак за реотаните на задното стъкло ще я водя на еладжия....

  14. #14
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    сложи нов бушон и ново реле. това като цъка, не значи че работи.
    точка

  15. #15

    Default

    Под кората на задния ляв калник (в багажника) има куплунг и съответно снопче кабели. Измери там дали имаш напрежение все пак. Ориентирай се по цвета на кабелите.

    Огледай много, много добре релето за отлепена спойка на някое краче по елементите, то си има картинка де.

    Предлазителя не каза дали си проверявал - зеления по средата на лявата колонка от снимката ти.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •