Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: FiatEcu проблем.

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    72

    Default FiatEcu проблем.

    Здравейте колеги. Случая е следния : Днес сутринта, вързах към колата Fiat Ecu scan и направих reset на някоя и друга грешка и всичко си беше наред - пей сърце. Обаче, доста часове по-късно реши пак да ми изкара любимата ми иконка на дисплея "Engine Failure, go to dealer". Всичко добре, примирих се, качих се да си взема лаптопчето, кабелчето, слязох, свързах и....за мое удивление - нищо. Не може да се свърже. Малко акъл?!
    Така, тук почва частта с по-подробните обяснения:
    1. Грешките - ламбда сонда и катализатор. Там историята е дълга за обяснение, но си работят перфектно.
    2. Колата беше изстинала отвсякъде (7 часа стоеше паркирана навън) и чак след 20 минути каране се появи грешката
    3. Пробвах с втори лаптоп, с махане на минуса на
    акумулатора, 5 цигари по-късно свързване. Пак нищо.
    4. Каруцата е 156 2.0 jts, ECU - Motronic MED 7 . 11 EOBD inj
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Дъ Блек Багер
    Lancia Prisma 1.6 I.E. Пепа Проклетата

  2. #2
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by Spox View Post
    Здравейте колеги. Случая е следния : Днес сутринта, вързах към колата Fiat Ecu scan и направих reset на някоя и друга грешка и всичко си беше наред - пей сърце. Обаче, доста часове по-късно реши пак да ми изкара любимата ми иконка на дисплея "Engine Failure, go to dealer". Всичко добре, примирих се, качих се да си взема лаптопчето, кабелчето, слязох, свързах и....за мое удивление - нищо. Не може да се свърже. Малко акъл?!
    Така, тук почва частта с по-подробните обяснения:
    1. Грешките - ламбда сонда и катализатор. Там историята е дълга за обяснение, но си работят перфектно.
    2. Колата беше изстинала отвсякъде (7 часа стоеше паркирана навън) и чак след 20 минути каране се появи грешката
    3. Пробвах с втори лаптоп, с махане на минуса на
    акумулатора, 5 цигари по-късно свързване. Пак нищо.
    4. Каруцата е 156 2.0 jts, ECU - Motronic MED 7 . 11 EOBD inj
    Дай повече инфо - операционна система,версия на ecuscan,грешката която ти изписва и т.н
    Да не си включил кабела в различно USB и той да е направил друг виртуален COM порт,с друг номер,който да трябва да смениш в настройките на софтуера - това на примависта

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    72

    Default

    Ами колега, за COM порта, си го правя в настройките както ми излиза в Device Manage. Но нали ти казвам, до сега съм я свързвал около 10-12 пъти без проблем. Сега ми изписва , could not connect to ecu (или нещо в този ред, не е пред мен да цитирам точно). Под този надпис само пише check the usb cable or com port . И това е. А пък хич да не е , с два различни лаптопа, на две различни операционни системи го закачах тоя кабел. Пробвах всички портове за USB-то , но без резултат. Да съм прекъснал кабела, не съм такъв палачор, но искрено се надявам.
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Дъ Блек Багер
    Lancia Prisma 1.6 I.E. Пепа Проклетата

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    72

    Default

    Ако пък се намира някой колега от Варна с въпросния кабел, лаптоп и софтуер да пише. Ако стане, черпя ама черпя
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Дъ Блек Багер
    Lancia Prisma 1.6 I.E. Пепа Проклетата

  5. #5
    започва да се пристрастява hrsitow's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    80

    Default

    А от настройките на ком порта даваш ли Latency на минимума?

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    72

    Default

    Да колега, направил съм всички настройки както трябва. Все пак, доста пъти съм се свързвал без да пипвам нищичко. Сега изневиделица....
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Дъ Блек Багер
    Lancia Prisma 1.6 I.E. Пепа Проклетата

  7. #7
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by Spox View Post
    Да колега, направил съм всички настройки както трябва. Все пак, доста пъти съм се свързвал без да пипвам нищичко. Сега изневиделица....
    Остава вариянта отзивчив колега да ти услужи с друг кабел и да пробваш,за да се елиминира фактора кабел..

  8. #8
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Само да вмъкна - ако оставите кабела включен в колата и изключен от компа, кабелът отива за брак след няколко минути. Кофти схемно решение

  9. #9
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Само да вмъкна - ако оставите кабела включен в колата и изключен от компа, кабелът отива за брак след няколко минути. Кофти схемно решение
    Хммммм, хубаво ще е да се обосновеш що така се получава!
    Моя съм го държал повече от няколко мин. и нищо му няма.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    72

    Default

    Еми колеги, работата е следната: изпратих каруцата на доктор и сега чакам следоберационно обаждане - ще я бъде или няма да я бъде. Писах също така във форума на FiatEcuScan и от там също чакам малко по-адекватни отговори. Цитирам:
    "Unfortunately, the log doesn't give me any more information. The ECU returns no data at all.
    Did you try with other interface? There are a few reported cases of damaged VagCom interfaces."
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Дъ Блек Багер
    Lancia Prisma 1.6 I.E. Пепа Проклетата

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    що си пишете с Яне на англииски? Вси си мислех, че е българин. Преди да смениш кабела влез в настройките на FES и виж кой интерфейс си му задал ваг ком или ЕЛМ, провери и дали избираш вярната кола - модел и година. Аз ползвам ФЕС от доста време и ми се е случвало да си скъсам нервите заради дребни недоглеждания от горните. Пробвай кабела и а Алфадиаг или с друга безплатнапрограма.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  12. #12
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    що си пишете с Яне на англииски? Вси си мислех, че е българин. Преди да смениш кабела влез в настройките на FES и виж кой интерфейс си му задал ваг ком или ЕЛМ, провери и дали избираш вярната кола - модел и година. Аз ползвам ФЕС от доста време и ми се е случвало да си скъсам нервите заради дребни недоглеждания от горните. Пробвай кабела и а Алфадиаг или с друга безплатнапрограма.
    Яни е варненец, но в сайта му не позволява да се пише на Бг. освен на лични съобщения

  13. #13

    Default

    При мен доста често се получава това с ФЕС. Връщаш контакта-даваш, изключваш-включваш кабела в колата и на лаптопа същото и си тръгва само. По някой път съм откачал АБ за да се върже.
    П.С и моят кабел съм го държал с минути без комп. пък не е изгорял. ПЦ не е консуматор за да прави товар, че да не гори кабела, аз логика не виждам да гори ако не е включен в ПЦ

  14. #14
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Хммммм, хубаво ще е да се обосновеш що така се получава!
    Моя съм го държал повече от няколко мин. и нищо му няма.....
    М/у 15пин и транзистор вътре има 510 ома резистор. Когато кабелът седи изключен от USB този транзистор седи отпушен, прегрява, пробива база-колектор и 12V отиват на FTDI чипа и край.
    То наистина държи минути, но не е ясно колко. Доста кабели изгоряли по тази причина съм виждал и съм го коментирал с:
    http://www.programatoribg.com/

  15. #15
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    М/у 15пин и транзистор вътре има 510 ома резистор. Когато кабелът седи изключен от USB този транзистор седи отпушен, прегрява, пробива база-колектор и 12V отиват на FTDI чипа и край.
    То наистина държи минути, но не е ясно колко. Доста кабели изгоряли по тази причина съм виждал и съм го коментирал с:
    http://www.programatoribg.com/
    Интересно ми е дали някой друг от форума, който има познание в тази насока, ще потвърди твоята теза!

    Пък аз може тия дни да си направя един експеримент, да видим дали ще изгори.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •