Results 1 to 13 of 13

Thread: покупка на GTV 1.8 FACELIFT

  1. #1

    Default покупка на GTV 1.8 FACELIFT

    здравейте колеги,
    предстои ми закупуване на автомобил за жена ми.тя се е спряла на ALFA GТV 1.8 99год. или М.В 200СЕ купе 93год.моля за вашето актуално мнение и съвети.По принцип съм имал 124 и горе доло съм на ясно с мерцедеса,GTV ми харесва повече визуално а и като екстри,но ме интересуват слабите му страни,подръжка,също така дали може да му се монтира обикновено газово или само инжекционно.
    предварително благодаря на всеки който даде своя съвет и мнение

  2. #2
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by suf_effe View Post
    здравейте колеги,
    предстои ми закупуване на автомобил за жена ми.тя се е спряла на ALFA GТV 1.8 99год. или М.В 200СЕ купе 93год.моля за вашето актуално мнение и съвети.По принцип съм имал 124 и горе доло съм на ясно с мерцедеса,GTV ми харесва повече визуално а и като екстри,но ме интересуват слабите му страни,подръжка,също така дали може да му се монтира обикновено газово или само инжекционно.
    предварително благодаря на всеки който даде своя съвет и мнение
    Чети в раздела има многописано за ГТВ. Има много подобни теми

  3. #3
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Ако жена ти не е опитен шофьор - ГТВ не е много удобна и практична за градска кола и паркиране. По трудно се паркира от мерца със сигурност и въпреки по малките габарити е по-малко маневрена, с по лоша видимост и т.н.т
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  4. #4

    Default

    Потвърждавам за видимоста и маневреноста. Ако нямам 3 ленти поне, не мога да направя обратен :>> А не е като да съм лош шофьор :> Паркирането е повече от кошмар, понеже тази кола, за да изглежда добре трябва да няма и драскотина. Винаги си на тръни. Ако е за жена, вземай и Мерцедеса. Колегата b_angelov може да ти обясни какво става като дадеш GTV на жена. :>
    Alfa Romeo GTV 1.8TS 144hp 2000` - Hell on wheels

  5. #5
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Кола е, ще се паркира все. Кола 93г ???!!!
    Вземи на жената каквото й харесва повече...тя ще я кара все пак...
    Аз навивим моята да й дам да търкаля моята алфа, а аз да се обзаведа с една 159...ма май накрая ще си имам две алфи... Каквото им е на душата.
    Помня и аз като си купих колата свиквах няколко седмици с паркирането й...свиква се!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #6
    Запален алфист minkata's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    103

    Default

    Лично аз карам 1.8 FACELIFT и лично за мен колата е страхотна... толкова ми е на сърце че... нооо определено си е доста капризна!!! чуплива е от страна на окачване (за предното конкретно говоря) лично аз съм сменил за 2 години по 2-3 носача отпред въпреки че има стабилна теория, че колата ми не съм я потдържал на правилното място... факт - невеж бях, човек няма как да знае правилното преди да се опари, или в моя случай да се пребие чак но това е друг въпрос... Задното окачване е Мулти-линк, знам че е едно от най-здравите при алфа, но раздрънка ли се мама мия.. Оригиналните носачи малък и голям съответно са на цени около 700 и 1200 лв.. кофти - няма ментаци... кеф - има Бобо и EXTREME Service рециклирането си излиза много тънкана... както отбелязаха колегите, наистина колата е трудна за маневриране... понякога просто с наведена глава се оттеглям от бойния фронт за паркиране пред малките нагъчкани и тесни улички около витошка например... просто защото волана се върти по-малко, колата се изнася повечко, да не говорим че е и дълга... има го този момент... Но не оставяй с впечатление, че колата има само недостатъци.. повярвайми, макар и да е тежичко купето такова удоволствие може да достави на шофьора, просто не съм очаквал! с тази визия особено като е лъсната ако искате вярвайте, но очите не падат от нея (и не говоря само за моята.. боже като се сетя, че не съм ч мил близо месец ;( ) аеродинамиката - така прилепва на пътя, ляга и просто те тика да я настъпваш все повече.. колата си е и сравнително гладна.. папа си бензин, но пък за това не съм аз човекът който трябва да коментира, тежък ми е кракът... с газта нз как стои въпросът защото не съм фен а и не съм очаквал че на тази кола може да и се натика кутилка (в смисъл погледнете багажника). На това също е добре да се обърне внимание - пространството в колата... Отпред определено може да бъде мнооооого широка, но отзад... ауч.. както Джерами Кларксън каза веднъж за порше 911 "Господ все още не е създал съществото което да може да се побере там".. доста си е тясничко, но да не забравяме че това не е семейна кола и НЕМОЖЕ ДА БЪДЕ!! багажник няма (има 2-ра жапка), но след миниатюрната бутилчица и това няма да имате..
    ЗАКЛЮЧЕНИЕ: колата е наистина капризна, в зависимост от гледната точка скъпичка за потдръжка, неманеврена, тясна но поне според мен надеждна! Доставя наистина удоволствие, не е кола за всекиго определено, но те кара да я обикнеш не съм убеден, че е правилен избор за жена от гледна точка на това, че макар и малко, това си е зверче и си има нужда се си дивее за да усетиш смисъла на съществуването му!!! избора е пред вас, успех на пред
    Last edited by minkata; 02-12-2011 at 01:49. Reason: грешкааа.. недовършен текст
    Alfa GTV


  7. #7
    започва да се пристрастява jorokulishev's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    87

    Default

    приятелю за жена си е доста трудна на моята и я оставих и вече на третата година пак не и е свикнала

  8. #8
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Хаха GTV-то ви идва дълго, а? С GTV 99г ще имаш повече проблеми отколкото с Мерцедес 93г, нищо че е по-нова. GTV е неудобна, неманеврена,лакома, трошлива, некомфортна и по стандартите за Алфа си е вече доста стара кола.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #9
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Хаха GTV-то ви идва дълго, а? С GTV 99г ще имаш повече проблеми отколкото с Мерцедес 93г, нищо че е по-нова. GTV е неудобна, неманеврена,лакома, трошлива, некомфортна и по стандартите за Алфа си е вече доста стара кола.
    НО е по-красива и определено събира повече погледи и повече радва като я караш...
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  10. #10
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by S_G_M View Post
    НО е по-красива и определено събира повече погледи и повече радва като я караш...
    Така е това си е кола за маниаци, дето ще я поддържат като хората в противен случай става една цигания
    Исках да кажа, че за покупката и няма разумни доводи и няма смисъл да си ги смучем от пръстите.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #11
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Всички споменахте лошите страни на GTV, обаче колко от Вас са карали 124-ка купе? С тая дълга муцуна и ниска позиция на водача е по-шибана за паркиране. С дългото си междуосие закача на всеки легнал полицай. Скоро търсихме 124-ка за приятел, от 10 една нямаше шум от диференциала и не беше милионерка. Този мечо както е 19 годишен, по минимум 30 000 на година са си поне 500 000км. Всичко гумено е станало пластмаса - маркучи, уплътнения, тампони. От долу ме е страх да си представя каква корозия ще е пода на колата. Въпреки, че 124-ката е една от най-здравите и качествени коли правени някога, годините си казват думата.
    GTV

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Vins View Post
    Всички споменахте лошите страни на GTV, обаче колко от Вас са карали 124-ка купе? С тая дълга муцуна и ниска позиция на водача е по-шибана за паркиране. С дългото си междуосие закача на всеки легнал полицай. Скоро търсихме 124-ка за приятел, от 10 една нямаше шум от диференциала и не беше милионерка. Този мечо както е 19 годишен, по минимум 30 000 на година са си поне 500 000км. Всичко гумено е станало пластмаса - маркучи, уплътнения, тампони. От долу ме е страх да си представя каква корозия ще е пода на колата. Въпреки, че 124-ката е една от най-здравите и качествени коли правени някога, годините си казват думата.
    Споделям мнението ти на 100% и явно хората 6-7 години в повече за нищо ги нямат а мерца направо си гони двайсетака
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13
    Младши алфист drakun's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    burgas
    Age
    37
    Posts
    13

    Smile hm

    аз пък не мога да разбера какво се оплаквате от gtv-to|??super Koла и откакто я имам коренно си промених мнението за Alfa romeo

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •