Results 1 to 10 of 10

Thread: живот на катализатора пречи или не??

  1. #1
    започва да се пристрастява outsider's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Ямбол
    Posts
    39

    Default живот на катализатора пречи или не??

    карам си алфата/155 1,8 1994-8клапана/ 4 години и се чудя дали катализатора не е за изхвърляне .струва ми се че колата се задушава от него .някой има ли наблюдения по то зи въпрос и знае ли случайно колко е живота на един катализатор
    ALFA ROMEO 156 2,O TS 2000
    PONTIAC GRAND PRIX-GXP 5,3 V8 340hp,2008
    CHEVROLET SILVERADO 2500 HD-6,0/V8 360 HP,2006
    http://www.youtube.com/watch?v=uEcZH...&feature=g-upl

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    не зная какъв е лимита му оба4е аз ли4но моя го махнах и му завариха гърне на неговото място.4естно казано не по4увствах някаква голяма разлика във вървенето на колата но доколкото знам ако питата на катализатора се строши може да ти направи беля на ДВГ-то.така 4е както си решиш ама по добре махай го ако му е дошло времето
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    171

    Default

    разликата не е голяма /за вървенето/ ,но отпушваш изгорелите газове ,което прави работата на двг. по добра.
    Можеш да сложиш гърне или направо някаква тръба /мека връзка/, но кадето и да ти го правят , незабравяй че ги изкупуват/катализаторите/ по 15-20 лв.
    ПОДСЕТИ МАЙСТОРА ТАЯ ПОДРОБНОСТ ,
    Alfa Romeo 155/1.8TS

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Аз го маханх моя още като купих колата ма си ги запазих ако стане напечено защото и без това не беше запушен много
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    мойта убавица я взех на 104к което естествено неможе да се счете за истина, но все едно, и аз и навих около 75к, но катализатора(който ми се струва, че е и оригиналния) още не съм го махал, понеже поне за сега не показва симптоми да е запушен, та и на мен ми е интересно какъв ли точно е живота на един катализатор, май всичко зависи от начин на експлотация, подръжка и най-важното мисля до горива
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  6. #6
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Мойта е същата и преди 3-4 месеца катализатора се раздрънка много силно.Отивам на майстор-заварчик (иначе добър),прави-струва ,маха разни неща и спря да дрънка.Карам си аз, кефя се ,че не дрънка ,обаче колата - агония -още малко и ще умре. В крайна сметка се оказа,че ватата от катализатора се е набила в следващите 2 гърнета .В КРАФТ -София ми сложиха резонаторно гърне ,изчистихме ватата от гърнетата и сега е ОК.Там ми обясниха , че техгото гърне има специялно стеснение вътре ,което да задържа малко газове за да може и ламбда-сондата да си върши работата. Аз не знам дали е точно така ,но ти разпитай ако си ришил да слагаш само тръба.Успех.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Аз съм само с тръба и сондата ми работи перфектно вече 2 години така че няма значение аз мисля че колкото по-малко гърнета толкова по-добре за мотора
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    аз мисля че колкото по-малко гърнета толкова по-добре за мотора
    Да и според мен най добре само тръбичка даже къса и заита да излиза зад предната гума.Хем има олекотяване , хем и няма съпротивление.
    Само не знам как ще се оправяме с полицаите.
    Иначе катализатор изкарва до около 150 000 км .Особено пък като се захрани с роден бензин тези км падат доста веднага.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by kris11
    Quote Originally Posted by Mury
    аз мисля че колкото по-малко гърнета толкова по-добре за мотора
    Да и според мен най добре само тръбичка даже къса и заита да излиза зад предната гума.Хем има олекотяване , хем и няма съпротивление.
    Само не знам как ще се оправяме с полицаите.
    Иначе катализатор изкарва до около 150 000 км .Особено пък като се захрани с роден бензин тези км падат доста веднага.
    Ми на жена ми Полото е на 52 000 карани само в БГ и от време на време катализатора мирише яко и май скоро
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    videoDIDO didofurnira's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    гр.Добрич
    Age
    50
    Posts
    297

    Default didofurnira

    без катализатор съм
    с тръба и сондата е на нея
    махнах и задното гърне сложих ремус от тия дето са с две тръби
    до сега вдигаше 180км/ч,а сега се отпуши отива над 200км/ч
    alfa 155 1.8TS '93/ BRC/ ME + АП

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •