Page 3 of 36 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 536

Thread: Къде бяхме и накъде сме тръгнали?

  1. #31
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    щом си плащат, що да не ползват. не са правили промишлен шпионаж да копират моторола като правец
    освен това, зад успеха на епъл стоеше единствено гения на стив джобс , а според комунистите - незаменими хора нямало
    Точно така, затова постоянно се съдят за патенти. Защото няма промишлен шпионаж и никой нищо не взаимства.

  2. #32
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Коога точно си ме хващал неподготвен?
    хахаха
    Самсунг дори имаха съвместни проекти в разработката на ЛЦД монитори със сони.
    Не знам дали знаеш, че самсунг има 12 процента участие в сони-ериксон.
    Стига бе пич. Не се хващай за несъществените неща.
    В 159, бензиновите двигатели с нкои изключения не са ли ГМ/опелски/
    Всички така работят.
    с тоя пост си извън темата и просто няма да ти отговоря
    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Samsung
    произвеждат основно S-PVA в съвместният си завод със SONY/S-LCD Corporation /смесено дружество между Sony Corp. и Samsung Electronics Co. Ltd. Заводът произвежда панели по т.н. продуктова линия „VІІІ поколение”. Това означава, че използва големи листове стъкло, от които се правят няколко по-малки панела с размери 2,2х2,5 метра. S-LCD вече управлява продуктова линия 7-мо поколение, използваща стъкла с размери 1,87х2,2 м.поставят ги в SONY,SAMSUNG,TCL
    и на матрицата на едно лцд сони пише самсунг, а на матрицата на един самсунг пише сони !!! и двете фирми отделно са си развивали технологията. какво като са си направили общ завод за заготовки съвсем по капиталистически.

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Точно така, затова постоянно се съдят за патенти. Защото няма промишлен шпионаж и никой нищо не взаимства.
    кой? ст и нешънъл семикондуктор ли
    точка

  3. #33
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    с тоя пост си извън темата и просто няма да ти отговоря

    и на матрицата на едно лцд сони пише самсунг, а на матрицата на един самсунг пише сони !!! и двете фирми отделно са си развивали технологията. какво като са си направили общ завод за заготовки съвсем по капиталистически.


    кой? ст и нешънъл семикондуктор ли
    Е хайде кажи ми, че в сони няма неща с надпис самсунг.
    хахахахаха
    аааахахахахахахахаххахаха
    Жалко, а като видях, че си се регистрирал с фамилия и имах някакви надежди за теб.
    Бегай да вечеряш, миеш крачетата и хоп в леглото.

  4. #34
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    с тоя пост си извън темата и просто няма да ти отговоря

    и на матрицата на едно лцд сони пише самсунг, а на матрицата на един самсунг пише сони !!! и двете фирми отделно са си развивали технологията. какво като са си направили общ завод за заготовки съвсем по капиталистически.


    кой? ст и нешънъл семикондуктор ли
    Сони доколкото съм запознат не са произвеждали собствени матрици преди направата на общият им завод........., LG-Display, AU Optronics (AUO), Samsung, Chi Mei Optoelectronics (CMO), Sharp Corporation, Chunghwa Picture Tubes (CPT),Hitachi Liquid Crystal TV Display Co., Ltd-това са основните производители на матрици........
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  5. #35
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Цитат от иво.бг
    Да приключим с носталгията и 2 та провокатора:

    Понеже в мрежата чат-пат се намират потомци на генетично непълноценните селски нерези, слезли по 09.09.1944г. от горите в градовете за да вършат грабежи, убийства и други криминални престъпления, и понеже същите много обичат високопарно да коментират Иван Костов и да пускат клевети по негов адрес, реших да забия на вратата на блoга това листче с извадки от досието на Иван Костов.

    Аз уважавам Иван Костов, и колкото и да ми е писнало и втръснало от глупостите на тъпаците, които допреди няколко години празнуваха Дядо Мраз, 8-ми март и 1 май, влизам в диалог по темата „политикът Костов“, когато имам насреща си аргументи, а не свинско грухтене. Но от комунисти не чакайте аргументи.

    Комунистите са антибългарски отрепки, които искаха да направят България част от Югославия!

    Комунистите са антибългарски отрепки, които измислиха македонската нация и убиваха в концлагери македонските българи, които отказаха да се нарекат македонци!

    Комунистите са антибългарски отрепки, които официално поискаха България да стане 16-та република в състава на СССР!

    Комунистите са антибългарски отрепки, които взривиха катедралния храм на собствената си страна и убиха повече хора от всеки друг атентат в световната история (рекордът бе подобрен от Ал кайда през 2001г.).
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  6. #36
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Аз само да припомня един от бисерите на Иван Славков-Батето
    "Това което ние построихме Вие за двайсет години не можете само да го боядишате"

    Поредната тема без смисъл ,какво е било ,какво е станало ,ако не били слезли 1944 от планината какво щяло да бъде.....
    Мързи ме дори да пиша.Ние живеем тук и сега ,не ме интересува какво е било и как е можело-това е в минало свършено /за мен незапомнено/.
    Аз искам сега да живея и сега да имам не в бъдеще и определено не в необозримо бъдеще.Графиките във втори пост са много красиви но...........нищо не значат това са цифри и стъкмистика/една прекрасна псевдонаука но това е друга тема/.Трябва да се научите да искате сега и веднага, не да подсмърчате по социализма или да обвинявате същият за незгодите.За положението си в момента сами сме си виновни ,та нали живеем в него и сами го допускаме.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  7. #37
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Цитат от иво.бг
    Да приключим с носталгията и 2 та провокатора:

    Понеже в мрежата чат-пат се намират потомци на генетично непълноценните селски нерези, слезли по 09.09.1944г. от горите в градовете за да вършат грабежи, убийства и други криминални престъпления, и понеже същите много обичат високопарно да коментират Иван Костов и да пускат клевети по негов адрес, реших да забия на вратата на блoга това листче с извадки от досието на Иван Костов.

    Аз уважавам Иван Костов, и колкото и да ми е писнало и втръснало от глупостите на тъпаците, които допреди няколко години празнуваха Дядо Мраз, 8-ми март и 1 май, влизам в диалог по темата „политикът Костов“, когато имам насреща си аргументи, а не свинско грухтене. Но от комунисти не чакайте аргументи.

    Комунистите са антибългарски отрепки, които искаха да направят България част от Югославия!

    Комунистите са антибългарски отрепки, които измислиха македонската нация и убиваха в концлагери македонските българи, които отказаха да се нарекат македонци!

    Комунистите са антибългарски отрепки, които официално поискаха България да стане 16-та република в състава на СССР!

    Комунистите са антибългарскиа отрепки, които взривиха катедралния храм на собствената си страна и убиха повече хора от всеки друг атентат в световната история (рекордът бе подобрен от Ал кайда през 2001г.).
    Само че на такива многознайковци като този Иво му липсват точно аргументите. С надъханите си коментари само си показват простотията. Делението не е между комунисти и некомунисти ами между такива които осъзнават някои неща и такива които не ги осъзнават и вярват на клишета.

  8. #38
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Само че на такива многознайковци като този Иво му липсват точно аргументите. С надъханите си коментари само си показват простотията. Делението не е между комунисти и некомунисти ами между такива които осъзнават някои неща и такива които не ги осъзнават и вярват на клишета.
    Че то цитата който почва темата и опитите да си играете със соцносталгията са точно това - клишета и манипулации.
    Липсвали доводи а... ама на кого?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  9. #39
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Че то цитата който почва темата и опитите да си играете със соцносталгията са точно това - клишета и манипулации.
    Липсвали доводи а... ама на кого?
    Къде точно липсват доводи в частта с електрификацията преди и след може би. Стига бе, преди 44 година в България и Гърция има две -три работещи промишлени предприятия. 89 в Бг вече работят 2000, а Гърция все така е на евро дотации, клоняща към фалит.
    Дори вилните зони над 1700 метра бяха енергоснабдени.
    Сега цялата икономика пак се крепи на построеното тогава.
    Ква е тая икономика? 20 години развяваме призрака на някакъв измислен туризъм.

  10. #40
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Че то цитата който почва темата и опитите да си играете със соцносталгията са точно това - клишета и манипулации.
    Липсвали доводи а... ама на кого?
    Явно наричаш фактите клишета. А ти твърдеше че и усиленото кредетиране започва след 90 те години ама не. Погледни графиката която съм посочил в един от предните си коментари.

    ---------- Post added at 17:15 ---------- Previous post was at 17:05 ----------

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Къде точно липсват доводи в частта с електрификацията преди и след може би. Стига бе, преди 44 година в България и Гърция има две -три работещи промишлени предприятия. 89 в Бг вече работят 2000, а Гърция все така е на евро дотации, клоняща към фалит.
    Дори вилните зони над 1700 метра бяха енергоснабдени.
    Сега цялата икономика пак се крепи на построеното тогава.
    Ква е тая икономика? 20 години развяваме призрака на някакъв измислен туризъм.
    Преди 1944 индустрията на България е била много слаба и в нея към 80 % са били формирования от занаятчийск тип.
    Last edited by pavlin; 07-11-2011 at 19:09.

  11. #41
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Цитат от иво.бг
    Да приключим с носталгията и 2 та провокатора:

    Понеже в мрежата чат-пат се намират потомци на генетично непълноценните селски нерези, слезли по 09.09.1944г. от горите в градовете за да вършат грабежи, убийства и други криминални престъпления, и понеже същите много обичат високопарно да коментират Иван Костов и да пускат клевети по негов адрес, реших да забия на вратата на блoга това листче с извадки от досието на Иван Костов.

    Аз уважавам Иван Костов, и колкото и да ми е писнало и втръснало от глупостите на тъпаците, които допреди няколко години празнуваха Дядо Мраз, 8-ми март и 1 май, влизам в диалог по темата „политикът Костов“, когато имам насреща си аргументи, а не свинско грухтене. Но от комунисти не чакайте аргументи.

    Комунистите са антибългарски отрепки, които искаха да направят България част от Югославия!

    Комунистите са антибългарски отрепки, които измислиха македонската нация и убиваха в концлагери македонските българи, които отказаха да се нарекат македонци!

    Комунистите са антибългарски отрепки, които официално поискаха България да стане 16-та република в състава на СССР!

    Комунистите са антибългарски отрепки, които взривиха катедралния храм на собствената си страна и убиха повече хора от всеки друг атентат в световната история (рекордът бе подобрен от Ал кайда през 2001г.).
    Извадки от досието на Костов....,дай следващият виц......,като цяло съм съгласен с гореизписаното,само искам да добавя,че ,,некомунистите" достойно продължиха започнатото от комунистите дело.
    Тоя Костов национален герой ще го направите и паметник във всеки град ще му вдигнете.
    Ама верно сте у Матрицата.........
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  12. #42
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Ух нямам време да се занимавам с глупости ама хубаво индустриалното и промишлено развитие.
    Ефективните предприятия работят и до ден днешен, лошото е че имаше голяма част неефективни, с остаряло оборудване, енергоемки, ресурсоемки, работили винаги на загуба и такива произвеждащи неконкурентни стоки като по лесно да се сринат вместо да се наливат още пари на вятъра.
    Нещата е можело да се случат много по добре.
    А иначе преди комунягите сме се развивали доста добре а не както го изкарват всички "фенове" едва ли не добре че са ни оправили, защото е по скоро обратното и са ни затрили с мегаломанските си глупости и мазненето на СССР.
    МК Кремиковци добре ли беше??? или ЗТМ Радомир??? ЗТМ-Русе??? Малоумна работа....
    Я проверете за какво е вписан ТЕЦ Марица изток в книгата на Гинес.
    Обясняваха колко било добре пък децата им учеха "на запад" ей го на и Павката е в САЩ а не в Куба или С.Корея та ми е ясен, ама бърборете си не пречите.
    И не забравяите ЗАВОД ТОВА ЗВУЧИ ГОРДО!!!
    Слагайте "Видинките" и газзззззз

  13. #43

    Default

    Както често се случва във форума се изпада в крайности.
    Така или иначе, за добро или лошо сме преминали през един извратен обществен строй, но тотално да се отрича направеното е някак си некоректно - все едно да обвиняваш родителите си, че не са те родили в Швейцария.
    Можеше да се използва част от капитала, състоящ се от материални активи - сгради с прилежащата им инфраструктура и оборудване и др., както и нематериалните активи - квалифицирани кадри, отношения с доставчици на суровини, пазари и др., без да се преминава към почти тотално съсипване на всичко.
    Някои заводи, които са единици и сега работят и изкарват пари за собствениците, дори с оборудването от онова време - например в Плевен има завод, произвеждащ огромни турбини за ВЕЦ, търсени в цяла Европа и Русия.
    Както се спомена само с туризъм и земеделие в най-оптимистичния вариант ще бъдем като опашкарите на ЕС - южните народи.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  14. #44
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Както често се случва във форума се изпада в крайности.
    Така или иначе, за добро или лошо сме преминали през един извратен обществен строй, но тотално да се отрича направеното е някак си некоректно - все едно да обвиняваш родителите си, че не са те родили в Швейцария.
    Можеше да се използва част от капитала, състоящ се от материални активи - сгради с прилежащата им инфраструктура и оборудване и др., както и нематериалните активи - квалифицирани кадри, отношения с доставчици на суровини, пазари и др., без да се преминава към почти тотално съсипване на всичко.
    Някои заводи, които са единици и сега работят и изкарват пари за собствениците, дори с оборудването от онова време - например в Плевен има завод, произвеждащ огромни турбини за ВЕЦ, търсени в цяла Европа и Русия.
    Както се спомена само с туризъм и земеделие в най-оптимистичния вариант ще бъдем като опашкарите на ЕС - южните народи.
    Че то активите и капитала се използваха, както бяха решили ония дето държаха властта и при предния строй.
    Не е виновен новия строй, че позволихме да го опорочат старите курви.
    Останалото в блога дето започна темата е носталгична манипулация.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Че то активите и капитала се използваха, както бяха решили ония дето държаха властта и при предния строй.
    Не е виновен новия строй, че позволихме да го опорочат старите курви.
    Останалото в блога дето започна темата е носталгична манипулация.
    Аз не обвинявам новия строй - просто нямаше тогава при променения строй, пък и сега все още няма хора, които да управляват.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 3 of 36 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •