Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38

Thread: По колко харчите на месец за храна

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Omni View Post
    Леле ти сигурно си някакъв мултимилионер.
    По скоро идеята беше, че може да мина и със 200 лв на месец, а може и 500-600 да не ми стигнат. Зависи.

    Аз лично не обичам да давам много пари за храна, защото тя за мен е само и единствено гориво. Удоволствията в живота намирам в други неща.
    Lexus IS200

  2. #17
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    В рамките на последните 5 години - близо 2 пъти повече.
    Накрая се оказва, че ако купуваш качествени продукти (не най-скъпото, просто качествено) в половин Европа е по-евтино да си напазаруваш основни продукти от колкото у нас.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    А каква е идеята на въпросването?
    Просто ми е интересно какъв бюджет отделяме за покриване на една от най-основните нужди на организма - храненето.
    Аз от няколко месеца се опитвам да следя разходите си за храна да ги бюджетирам,следя и управлявам.Ефект в понижаване на сумите няма да има или ще бъде незначителен,но забелязвам че голяма част от доходите ми отиват за храна.....Тоест ако преди 5 6 години са ми трябвали примерно 200 лева то сега сумата е между 400 и 600

    ---------- Post added at 16:06 ---------- Previous post was at 16:03 ----------

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    В рамките на последните 5 години - близо 2 пъти повече.
    Накрая се оказва, че ако купуваш качествени продукти (не най-скъпото, просто качествено) в половин Европа е по-евтино да си напазаруваш основни продукти от колкото у нас.
    Имам много приятели из европа и щатите.Разходите ми за храна се доближават до техните,а качеството при тях е по-високо.
    Просто при нас главоломно се вдигат най-търсените продукти - кашкавал ,мляко,сирене,хляб.......
    Парадокс е че в момента на места можеш да си купиш хубава паржола на по ниска цена от килограм краве сирене което дори не е узряло напълно
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  4. #19

    Default

    В къщи е различно в зависимост от това, кой пазарува. Пазарувам аз = на по-малко пари/забравям половината покупки/, пазарува той повче пари/купува какво ли не/. Когато пазаруваме заедно нещата се уравновесяват.
    Но в общ план около 500-600 лева на месец за храната в къщи, за трима и то добре папкащи ги докарваме.

  5. #20
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by Lei-chery View Post
    В къщи е различно в зависимост от това, кой пазарува. Пазарувам аз = на по-малко пари/забравям половината покупки/, пазарува той повче пари/купува какво ли не/. Когато пазаруваме заедно нещата се уравновесяват.
    Но в общ план около 500-600 лева на месец за храната в къщи, за трима и то добре папкащи ги докарваме.
    Ти от цъкане във форума си зарязала домакинството и забравяш чак продуктите.
    Да не те напердаши накрая главата на семейството.
    Веднъж бях в един фитнес и имаше две кифли на пътеките и си говореха.
    Едната каза на другата: "Аз моето бебе вчера го оставих на баща му и излязох с приятелки на клубче. Прибрах се чак към два и моя като ме видя в коридора и ме напердаши едно хубавото хихихихихихи"

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Ти от цъкане във форума си зарязала домакинството и забравяш чак продуктите.
    Да не те напердаши накрая главата на семейството.
    Веднъж бях в един фитнес и имаше две кифли на пътеките и си говореха.
    Едната каза на другата: "Аз моето бебе вчера го оставих на баща му и излязох с приятелки на клубче. Прибрах се чак към два и моя като ме видя в коридора и ме напердаши едно хубавото хихихихихихи"
    Абе не е от форума, принципно съм си блейка....той си ме знае човека.... свикнал ми е.
    Ха ха ха ..сега прочетох това за боя...е чак до там не сме я докарвали ...

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by Lei-chery View Post
    ....
    Но в общ план около 500-600 лева на месец за храната в къщи, за трима и то добре папкащи ги докарваме.
    И в моя храм така стоят нещата.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  8. #23

    Default

    200-300 лв. за бира и цигари и каквото остане за ядене.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  9. #24

    Default

    около 200-250 на месец общо

    ям горе-долу разнообразно


    едно нещо, което забелязвам е, че определено храната не е достатъчно качествена вече, т.е. със същите пари купувам по-малко, иначе ми се налага да ям боклуци


    а и процентното съотношение боклуци/ставаща храна вече е в огромна полза на боклуците..

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    едно нещо, което забелязвам е, че определено храната не е достатъчно качествена вече, т.е. със същите пари купувам по-малко, иначе ми се налага да ям боклуци


    а и процентното съотношение боклуци/ставаща храна вече е в огромна полза на боклуците..
    По болното е че точно българските продукти им падна качеството , явно не могат да смогнат на данъци и глупави изисквания и много от продуктите са на цените на западните,а при това съотношения много по често предпочитаме чуждите продукти и затриваме вътрешното производство.

    Най-простия пример макар и нехранителен.Когато цигарите бяха 1,20 всички пишихме продукти на булгартабак,в момента почти не се срещат.По същия път вървим и за сирене,кашкавал и много други....
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  11. #26

    Default

    Почти всичко е дървено, гумено и безвкусно - няма какво да се яде.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  12. #27
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    около 50-60 лева седмични пазарувания/неделя/ плюс около още 20 лева на седмица в кварталният магазин.Общо около 300лева за двама възрастни.Не се лишаваме от нищо,не пием алкохол.Горната сума е само за храна,плодове и заелнчуци
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  13. #28
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Аз пък пия много алкохол, и вкъщи и по барове и клубове, за храна - ба ли го, колкото дойде, то от мезелъци остава ли място за традиционно хранене
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  14. #29
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Аз пък си пия само предимно в къщи и си харча бая за храна, като всеки българин сигурно около 40% от доходите си поне, което пък е относително като номинал.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  15. #30
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за храна

    Около 600-700лв на месец, сам човек (в зависимост колко често се храня по заведения). Не включва меса и хляб, щото не ги консумирам и не купувам. Всичко друго което пазарувам, за последните 2г. е скочило почти с 50%, и лошото е че не ограничавам любимите храни, т.е. все по-голяма част от приходите давам за храна и по-малко - за дрехи, забавления и т.н.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •