Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: Свистене от предно стъкло

  1. #1

    Default Свистене от предно стъкло

    Здравейте и от мен от седмица съм притежател на 159 ти, проблема ми е, че след 100км в час има свистене подобно на чайник от предно стъкло или от дясно някъде...споделете дали имате подобни проблеми и аз как да се спрявя с този проблем...
    Благодаря предварително!

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    затваряш ли прозорците догоре.
    точка

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Трябва да се провери дали е регулирана хубаво дясната врата.Ако не си сменял поленовия филтър,го направи,може от него да се получава...........
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4

    Default

    на мен с 200 ми свисти точно както го описваш - като чайник

    ама ту се появява, ту спира...

    пробвай да разбуташ прозорците и да видиш някое уплътнение да не е прецакано

    и като говорим за паразитни шумове

    като намалям с предавките - примерно включвам от трета на втора и се чува нещо като скрибуцане тихо (като метал в метал скърцане) някъде посредата отпред/отдолу - чува се рядко и то само при този случай - от трета на втора и от четвърта на трета - когато намалям, ако натисна педала за газта изчезва

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    При мене, след смяна на предното (челно)стъкло се появи такова свистене. Последва рекламация, презалепване на стъклото и сега е ок.

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Георги Живков View Post
    При мене, след смяна на предното (челно)стъкло се появи такова свистене. Последва рекламация, презалепване на стъклото и сега е ок.
    В интерес на истината и аз сменях предния дажм преди 2 седмици,ма още не съм карал на дълъг път или с висока скорост,трябва го тествам,хм,това ме заинтригува сериозно
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7

    Default

    Момчета, не, че нещо, ама в 90% от случаите свистенето се появява след смяна на челното стъкло
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  8. #8

    Default

    Момчета благодаря ви за отговорите, ще се опитам да оправя проблема и ще пиша тук!

    ---------- Post added at 01:55 ---------- Previous post was at 01:53 ----------

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Момчета, не, че нещо, ама в 90% от случаите свистенето се появява след смяна на челното стъкло
    Според теб да опитам ли с реглаж на пантите на вратата, защото според мен също идва от предното стъкло!

    ---------- Post added at 02:05 ---------- Previous post was at 01:55 ----------

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    затваряш ли прозорците догоре.
    да винаги

  9. #9

    Default

    Ако си сигурен, че свисти от челното стъкло, изобщо не се занимавай с вратите.
    Ако все пак държиш да изключиш със сигурност вратите, като източник на свистенето, то можеш да си поиграеш с пантите.
    Преди да започнеш да чоплиш вратите, просто погледни дали челното стъкло е оригинално
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  10. #10

    Default

    при мен челното стъкло е оригинално и пак се появява... но както казах - при доста висока скорост - ако се чува се чува едва на 200-210

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    при мен челното стъкло е оригинално и пак се появява... но както казах - при доста висока скорост - ако се чува се чува едва на 200-210
    Моето предно е сменяно,но чувам свистене доста силно от задна дясна врата и всеки път си мисля че ми е отворен прозороца,а при голяма скорост имам чуството че отвсякъде се чува.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  12. #12

    Default

    Да, много е важно първо да се установи дали шума наистина идва от челното стъкло, а не от врати, уплътнения и прочие.....
    В Кобра са имали случай на рекламация за шум от челното стъкло, който в последствие се оказал шум от страничното огледало, което някой се опитал да открадне, но не успял и само го разбрицал
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Да, много е важно първо да се установи дали шума наистина идва от челното стъкло, а не от врати, уплътнения и прочие.....
    В Кобра са имали случай на рекламация за шум от челното стъкло, който в последствие се оказал шум от страничното огледало, което някой се опитал да открадне, но не успял и само го разбрицал
    Ами майка да ти кажа с 200,не е особено удачно да се чекнеш наляво надясно,и да се ослушваш и заглеждаш,ти сам знаеш,заглеждане в един касетофон до къде те доведе
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14

    Default

    Е, много ясно - трябва да има някой до шофера и да се ослушва
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  15. #15
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    аз съм със 156 и имам същия шум. чувам го още след 100км/ч. като от дясното огледало, ама не виждам нищо като причина там.

    хммм..хвърлихте ме в размисъл.
    челното стъкло е сменяно в италия, щото датата му е 3-4 години след производстото на колата......
    156 SW 2001 бивша.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •