Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 56

Thread: Има ли къмпингари във форума

  1. #1
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Има ли къмпингари във форума

    Интересува ме колко хора във нашия любим форум,лятото ходят на къмпинг/море,планина/.Аз от 2-3 години се запалих много яко,и сега почти съм финлаизирал сделката по закупуването на една каравана,но няма да казвам повече,като стане ще се похваля.Нека тук обсъждаме всичко свързано с къмпинга,било то на каравана,палатка и кемпер ако щете.Надявам се че ще има доста хора,които са фенове на къмпинга.Поздрави
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #2

    Default

    има аз например,то като ходиш за риба с преспиване си е точно това,за да има конфорт и удобство си требе мъкнене на багажец нема как,мислих го преди за каравана но се отказах,за 5 пъти в годината не ми се занимава,реално това което ми трябва тежи 50 кг и се побира в багажника и не ме ограничава с нищо,газов котлон,посуда,душ за къпане-мех- спален чувал палатка,колчета брадва, одеяло и дрехи,аз си пътувам с газов котлон тиган,брадва въжета даже подправки и спален чувал та сваям само палатката,караваната е го верно е ма си е за джип и като те почне да те вее вятъра става олеле,и не на всякъде може да я смъкнеш къде ти е кеф да я плеснеш,искат категория за теглене над 750 кила,странични огледала,гражданска,подръжка некаква,паркинг да я държиш,то ми се отщя искам за 5 мин да сваля багажа и да изчепя не ми се занимава с каравани,пък и не всеки път стоя по 2 дена или с преспиване,голям плюс е ако си с жена има легло и ако вали е поносимо и можете да седнете 4 човека на лаф на маса това е абе къщичка си е,ма ако не вали и не си с жена...по добре на въздух на сянка...
    Last edited by RUNNING WILD; 08-11-2011 at 14:31.

  3. #3
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Аз съм един от тях....по миналата година изкарах три месеца на каравана.....малко незаконо, но беше готино)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Аз съм един от тях....по миналата година изкарах три месеца на каравана.....малко незаконо, но беше готино)
    Кво като е незаконно бате,като никой не ти дава нормални условия законно..............евала.......

    ---------- Post added at 14:58 ---------- Previous post was at 14:57 ----------

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    има аз например,то като ходиш за риба с преспиване си е точно това,за да има конфорт и удобство си требе мъкнене на багажец нема как,мислих го преди за каравана но се отказах,за 5 пъти в годината не ми се занимава,реално това което ми трябва тежи 50 кг и се побира в багажника и не ме ограничава с нищо,газов котлон,посуда,душ за къпане-мех- спален чувал палатка,колчета брадва, одеяло и дрехи,аз си пътувам с газов котлон тиган,брадва въжета даже подправки и спален чувал та сваям само палатката,караваната е го верно е ма си е за джип и като те почне да те вее вятъра става олеле,и не на всякъде може да я смъкнеш къде ти е кеф да я плеснеш,искат категория за теглене над 750 кила,странични огледала,гражданска,подръжка некаква,паркинг да я държиш,то ми се отщя искам за 5 мин да сваля багажа и да изчепя не ми се занимава с каравани,пък и не всеки път стоя по 2 дена или с преспиване,голям плюс е ако си с жена има легло и ако вали е поносимо и можете да седнете 4 човека на лаф на маса това е абе къщичка си е,ма ако не вали и не си с жена...по добре на въздух на сянка...
    Аз си имам и палатка за планина,а караваната ще се ползва само на морето,и можеби като я закарам,повече няма да види Сф,остава там завинаги..........
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5

    Default

    ами не виждам смисъл в това ма ти си знаеш,идеята на караваната е да си имаш мобилна къща за на всякъде не да е закотвиш някъде,умните хора си взимат кемпер или каравана вместо да строят къща и да я подържат някаква вила или бунгало някъде си то си остава там не можеш да го преместиш,аз на море не ходя скучно ми е там много,и тая година пропуснах подкарах язовирите,другата ако ми стане скучно на язовира ще отида на море и така.

  6. #6
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Аз си имам и палатка за планина,а караваната ще се ползва само на морето,и можеби като я закарам,повече няма да види Сф,остава там завинаги..........
    Тая каравана с какво ще я дърпаш бре, със 159-ката ли?
    Тя и без караваната едвам си носи купето.
    А иначе и аз поне веднъж годишно, по стара традиция с приятели правим напиване под открито небе. За една-две - три вечери . Напоследък обаче, нещо остаряваме и всички си купихме палатки, чували, столчета, шатри и какви ли не още глупости...
    А навремето - по едно одеало или в най-добрия случай спален чувал.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Интересува ме колко хора във нашия любим форум,лятото ходят на къмпинг/море,планина/.Аз от 2-3 години се запалих много яко,и сега почти съм финлаизирал сделката по закупуването на една каравана,но няма да казвам повече,като стане ще се похваля.Нека тук обсъждаме всичко свързано с къмпинга,било то на каравана,палатка и кемпер ако щете.Надявам се че ще има доста хора,които са фенове на къмпинга.Поздрави
    Мани,това със къмпинга ще се окаже по- голяма зараза от алфа вируса да знаеш,две години вече посещавам самотни плажове на палатка,и съм се запали здраво,много ми е приятно да знаеш харесвам си нашето черноморие и това е ,обаче по хотелите не ми се стъпва вече.Сега усилено работя по въпроса за закувуване на пикап дълга база,със цел да не мъкна бакаж като луд по чукарите поради ограничената и от към място и проходимост 159-ката и дърпането на каравана или платформа със АТВ.
    Лятото може да се засечем по чукарите.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    Тая каравана с какво ще я дърпаш бре, със 159-ката ли?
    Тя и без караваната едвам си носи купето.
    А иначе и аз поне веднъж годишно, по стара традиция с приятели правим напиване под открито небе. За една-две - три вечери . Напоследък обаче, нещо остаряваме и всички си купихме палатки, чували, столчета, шатри и какви ли не още глупости...
    А навремето - по едно одеало или в най-добрия случай спален чувал.
    Батка не забравяй че имам и работно говедо тип Добло

    ---------- Post added at 17:24 ---------- Previous post was at 17:23 ----------

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Мани,това със къмпинга ще се окаже по- голяма зараза от алфа вируса да знаеш,две години вече посещавам самотни плажове на палатка,и съм се запали здраво,много ми е приятно да знаеш харесвам си нашето черноморие и това е ,обаче по хотелите не ми се стъпва вече.Сега усилено работя по въпроса за закувуване на пикап дълга база,със цел да не мъкна бакаж като луд по чукарите поради ограничената и от към място и проходимост 159-ката и дърпането на каравана или платформа със АТВ.
    Лятото може да се засечем по чукарите.
    Абсолютно,и на мен не ми се стъпва в хотели вече..........Иначе дърпането не е чак такъв проблем,все пак много хора си дърпат караваните с какви ли не коли,дори и малолитражки.Много мислих за караваната,страшно много ми се иска да имам,и сега мога да я имам............общо взето тва,намерил съм уникален екземпляр,точно такава каквато искам.
    Last edited by Mury; 08-11-2011 at 17:40.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Ако имаш възможност, взимай я....+ това ти е допаднала, след това всичко се нарежда постепено....наблегни хубаво на оборудването вътре, за да ти е удобна.
    Подръжката не е кой знае колко....ГО...и хубаво да има къде да я съхраняваш когато не я ползваш....не да и плащаш излишно.
    Успех...лятото мога да ти помогна с едно местенце на морето да акустираш...закарваш жената и децата там цяло лято....а ти събота и неделя им ходиш на свиждане)...поне аз така правя.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Батка не забравяй че имам и работно говедо тип Добло

    ---------- Post added at 17:24 ---------- Previous post was at 17:23 ----------



    Абсолютно,и на мен не ми се стъпва в хотели вече..........Иначе дърпането не е чак такъв проблем,все пак много хора си дърпат караваните с какви ли не коли,дори и малолитражки.Много мислих за караваната,страшно много ми се иска да имам,и сега мога да я имам............общо взето тва,намерил съм уникален екземпляр,точно такава каквато искам.
    За дърпане само става и със лек автомобил,дори доблото е перфектно,но аз обичам трудно достъпните местности по черноморието и пикапа си идеал за там,а ще го ползвам и за други предназначения и за това.
    Пример със местността Емона до иракли,пътя е 8км абсолютен офроуд и със нормална кола е кофти да влизаш до там,а ако завали вече става интересно.
    Тази година за последно изръсих една шапка пари за 15-дневен перстой във хотел на 1-ва линия,и най интерсното че след тази почивка във созопол,нямах търпение да се върна,да натоваря багажа и да опъна палатката някъде по плажа.
    Каравана гледах една доста добра 7м двуосна,вътре бяла кожа и какви ли не глупости,отделна спалня,отделно ъглово не това на спалнята,а нямаше баня и затова се отказах от нея иначе беше добра,сега се оглеждам за друга.Във момента карам и Е категория че тези каравани се водят категория О2 или товарно ремарке и искат категория на пътя.
    Работя и по закупуването на къмпинг аксесоари,хубави столове,шатра съм си купил,палатката е добра и продължавам,но ако искаш да се сдобиеш със качествени къмпинг удобства си трябва добро финансиране спор няма,затова малко по малко се обурудвам,но си е кеф после като ти затрябва нещо насред пущинака и го имаш.
    Това лято слязох до Резово,не бях слизал никога до там,ще ти кажа заболя ме сърцето,егати пътя изпадаха ми зъбите,а до плаж Силистар не посмях да сляза през гората за да го видя,макар че един ме обеждаваше че не е проблем за колата,но не посмях,че за тва пикапа-разбираш...!Къмпинга си е мания за мен,това лято на един близък плаж "бившия къмпинг хоризонт" защитена местност камчийски пясъци,бяха дошли поляци със 10-нина мадарки и още куп стари кемпери,та какъв купон си бяха спретнали тея цели 10 дни нямам думи просто.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ако имаш възможност, взимай я....+ това ти е допаднала, след това всичко се нарежда постепено....наблегни хубаво на оборудването вътре, за да ти е удобна.
    Подръжката не е кой знае колко....ГО...и хубаво да има къде да я съхраняваш когато не я ползваш....не да и плащаш излишно.
    Успех...лятото мога да ти помогна с едно местенце на морето да акустираш...закарваш жената и децата там цяло лято....а ти събота и неделя им ходиш на свиждане)...поне аз така правя.
    Бате тя е напълно оборудвана с всичко необходимо,включително 2 фортселта,зимен и летен Иначе идеята е добра за местенцето,може да метнеш на л.с.,ако те е страх във форума,къде е местенцето
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Бате тя е напълно оборудвана с всичко необходимо,включително 2 фортселта,зимен и летен Иначе идеята е добра за местенцето,може да метнеш на л.с.,ако те е страх във форума,къде е местенцето
    Василико....Царево(Мчурин)..и с ток има откъде да се снабдим...но малко хора го знаят.
    Виж дали е уред инерционата спирачка на караваната...щото на мен ми е правила беля...и хич не приятно.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Василико....Царево(Мчурин)..и с ток има откъде да се снабдим...но малко хора го знаят.
    Виж дали е уред инерционата спирачка на караваната...щото на мен ми е правила беля...и хич не приятно.
    Аз я купувам от много читав човек,не е джамбазин,всичко е ОК по караваната.Това за Василико ще го видим,аз съм ходил там много пъти като дете,на лагер,горе на високото,дето има църква,имаше детски лагер.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Аз я купувам от много читав човек,не е джамбазин,всичко е ОК по караваната.Това за Василико ще го видим,аз съм ходил там много пъти като дете,на лагер,горе на високото,дето има църква,имаше детски лагер.
    ..аха това е ...то е като квартал на Царево...но мястото е рай с борова гора и т.н.
    Няма лощо, но я провери...спирачките на ремаркето винаги трябва да ловят преди влекача....все пак не дърпаш ремарке с картофи....при дълго застояване има проблем ...трябва и минимално обслужване
    Това е от мен и с здраве да си я ползваш
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #15
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ..аха това е ...то е като квартал на Царево...но мястото е рай с борова гора и т.н.
    Няма лощо, но я провери...спирачките на ремаркето винаги трябва да ловят преди влекача....все пак не дърпаш ремарке с картофи....при дълго застояване има проблем ...трябва и минимално обслужване
    Това е от мен и с здраве да си я ползваш
    Чакай да я взема,тогава ще се похваля,и може да те търся за съвети,макар че в къмпингарския форум си има всичко,и хората са много отзивчиви
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •