Page 3 of 25 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 373

Thread: Лъжите в Историята на България

  1. #31
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Кайо твърди, че е съществувала по тези земи, Бобка.
    И че видиш ли ние сме основно Тракийци.
    Точно така Суске,и не само ние а и някои друго пославянчени народи.А славяните не са нищо друго освен преименувани пак траки.Прилик между траки и българи колкото щеш,извори в които българите са наричани траки също.
    Още малко за славяните,самата дум славяни от къде идва?Първоначално Славите не са ли Склави,поне така са записани във всяка една история,хроника,книга и прочие.
    А що е СКЛАВ?Синоним на роб,но не е точно роб,СКЛАВ е завоюван,подчинен,покорен но не и роб!
    Та как Склавините-Славяните станах подчинени,покорени,завоювани още преди да се разселят из Европа???И от кого???Защо се появиха именно по териториите някога населявани със траки?А траките де се изпариха?Появява се едно славянско море 2 век,разселва се масово из Европа 4-5-6-7 век а държави създават два века по-късно?
    ,,Прабългарите" се съюзяват с заселилите се тук преди 2 века славянски племена,които с лека ръка взимат обилни територии от ИРИ,претопяват заварените траки,Византия трепери от тях но те немогат да създадът държава,седят и изчакват да дофтасат кривокраките дребни номади които да ги оглавят и на всичко отгоре се съгласяват ,,новосъздадената" държава да се нарича на името на чергарите демек България и цялата държавна администрация отстъпват на българите?????
    Така ли стоят нещата?
    Всъщност никъде от старите автори не се казва,че 681 е създадена България,681 е подписан мирен договор между България и Византия!!!!Мирен договор между България и Византия без да се упоменават каквито и да е славяни!!!

    Суска кажи ми някой запазен празник,ритуал,обичай останал от славяните!
    Аз мога да ти изброя доста останали от Траките.

    ---------- Post added at 15:22 ---------- Previous post was at 15:14 ----------

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Като се върнеш толкова назад в Историята не може да се осланяш само на факти и документи...няма начин, остават преданията...легенди и предположения, който всеки може да ги коментира по различен начин.
    Историята Боби на предположения не се гради,сам казваш за предания и легенди макар,че и на тях не се гради.
    Кои са и къде и от кога са славянските предания и легенди?Ти като човек от славянска държава знаеш ли някоя славянска легенда,чул ли си предания за славяните?????


    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Явно сме учили различни истории, но не се учудвам - тази наука всеки може да си я врътка накъдето си иска.
    Не сме учили а са ни учили различна история!
    Last edited by Кайо; 09-11-2011 at 15:24.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  2. #32
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Точно така Суске,и не само ние а и някои друго пославянчени народи.А славяните не са нищо друго освен преименувани пак траки.Прилик между траки и българи колкото щеш,извори в които българите са наричани траки също.
    Още малко за славяните,самата дум славяни от къде идва?Първоначално Славите не са ли Склави,поне така са записани във всяка една история,хроника,книга и прочие.
    А що е СКЛАВ?Синоним на роб,но не е точно роб,СКЛАВ е завоюван,подчинен,покорен но не и роб!
    Та как Склавините-Славяните станах подчинени,покорени,завоювани още преди да се разселят из Европа???И от кого???Защо се появиха именно по териториите някога населявани със траки?А траките де се изпариха?Появява се едно славянско море 2 век,разселва се масово из Европа 4-5-6-7 век а държави създават два века по-късно?
    ,,Прабългарите" се съюзяват с заселилите се тук преди 2 века славянски племена,които с лека ръка взимат обилни територии от ИРИ,претопяват заварените траки,Византия трепери от тях но те немогат да създадът държава,седят и изчакват да дофтасат кривокраките дребни номади които да ги оглавят и на всичко отгоре се съгласяват ,,новосъздадената" държава да се нарича на името на чергарите демек България и цялата държавна администрация отстъпват на българите?????
    Така ли стоят нещата?
    Всъщност никъде от старите автори не се казва,че 681 е създадена България,681 е подписан мирен договор между България и Византия!!!!Мирен договор между България и Византия без да се упоменават каквито и да е славяни!!!

    ---------- Post added at 15:22 ---------- Previous post was at 15:14 ----------



    Историята Боби на предположения не се гради,сам казваш за предания и легенди макар,че и на тях не се гради.
    Кои са и къде и от кога са славянските предания и легенди?Ти като човек от славянска държава знаеш ли някоя славянска легенда,чул ли си предания за славяните?????




    Не сме учили а са ни учили различна история!
    Аз за славяните мога да се съглася. Това не е ново за мен, нито е изненада.
    Но трудно някой би ме разколебал в това, че ние идем от Иран

  3. #33
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Аз за славяните мога да се съглася. Това не е ново за мен, нито е изненада.
    Но трудно някой би ме разколебал в това, че ние идем от Иран
    Минали сме и през Иран и не само,но това пак има връзка с тракйиският ни произход
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  4. #34
    Last edited by Mind_Control; 09-11-2011 at 15:50.
    Lexus IS200

  5. #35
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Минали сме и през Иран и не само,но това пак има връзка с тракйиският ни произход
    До тук добре, очаквам с интерес да разбера какво имаш предвид.

    То ще ми е по-интересно, това за славяните не ми беше толкова интересно.
    Само да вметна, че и аз не приемам 681 г. за година за създаването на българската държава, но тогава тя е била призната от Византия, след войната. Получаваме международно-правна легитимност.
    В словото си на 9.VIII.681 г. пред VI Вселенски събор презвитер Константин Апамейски подчертава, че византийците са претърпели поражение не от някакво племе, а във "войната с България".

  6. #36
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    До тук добре, очаквам с интерес да разбера какво имаш предвид.

    То ще ми е по-интересно, това за славяните не ми беше толкова интересно.
    Само да вметна, че и аз не приемам 681 г. за година за създаването на българската държава, но тогава тя е била призната от Византия, след войната. Получаваме международно-правна легитимност.
    В словото си на 9.VIII.681 г. пред VI Вселенски събор презвитер Константин Апамейски подчертава, че византийците са претърпели поражение не от някакво племе, а във "войната с България".
    Точно така Суска,точно така,и войната се смята че е била регилиозна..............
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  7. #37

    Default

    Замислете се- кога една държава се ражда? Точно когато я признаят останалите.


    Между другото- защо няма останали следи от тракийския език, след като сме повече траки отколкото славяни или прабългари?
    Last edited by Mind_Control; 09-11-2011 at 15:58.
    Lexus IS200

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Точно за това иде реч в клипа......че съществува много преди това...клипа е направен по книгата на Стефан Цанев"Древни български хроники"....ще го потърся в друг вариант, ако желаеш...но мисля , че се сещаш за какво иде на реч..
    Опс....
    http://www.youtube.com/watch?v=vidweKhrvbw
    п.п. това отваряш ли го...същото е
    Това е ,прочетете хрониките ,невероятни са.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #39
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Замислете се- кога една държава се ражда? Точно когато я признаят останалите.


    Между другото- защо няма останали следи от тракийския език, след като сме повече траки отколкото славяни или прабългари?
    източник: http://sparotok.blog.bg/

    Блогът на sparotok
    ТРАКИЙСКИТЕ ДУМИ ЗА ГОРА И ТЯХНОТО ОБЯСНЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИ


    В този малък постинг ще бъдат разгледани няколко тракийски думи които са използвани преди хиляди години по нашите земи. Това са друме, друвета, гар и суле, те са документирани от Херодот, Страбон, Плиний и др.

    Друме-гора се среща в топонима Дин Друме ( гората на Дин – денят, божество на светлината). Друме означава малка ( свещена) горичка, сродна на тракийската друме е санскритската друма- горичка и разбира се българската дръм, която се среща в нашия населено място Вълчидръм (вълча гора).

    Друвета е топоним в Северна Тракия като значението е дървета. Тъй като нитов в гръцкия, нито в латинския няма нито звук, нито буква Ъ, то Дървета е било документирано като Друвета. Сродни думи са санскритската дару-дърво и авестийската драв-дърво. Освен, че има прекрасно обяснение на български, друвета показва и една интересна особеност, а именно образуването на множествено число с частицата ТА. Същата форма на множествено число имат нашите думи полета, момчета, момичета, колелета, врабчета и много други.

    Гар-гора срещаме в древният мизийски топоним Гар Гара – гориста планина ( гора означава и планина на старобългарски). По принцип гора ( дървета) означава много, събрано, на куп...точно това е и гората –много дървета. Старобългарската дума гора – планина има същото значение много, събрано, на куп, но в този случай се касае за скална маса защото планината е изградена от голямо количество скали и пръст.

    Суле е поредната тракийска дума за гора, на пръв поглед тя изглежда чужда на езика ни, но обърнем ли внимание на сродната й санскритска дума сулака –копие, кол, то става ясно, че тракийската суле-дървета отговаря на нашата сулица – копие.


    Най-ранните копия са били просто заострени парчета дърво, колове, това е и първичното значение на нашата дума сулица - дърво, кол. Тракийската дума суле, или сули е означавало дървета, колове..сулици.

    Как мислите, каква е вероятността четири думи за гора от един език (определен за мъртъв) да имат обяснение в друг, чужд език?...Tочно никаква. Фактът, че четири тракийски синонима имат българска етимология означава, че друме, друвета, гар и суле принадлежат изконно на българския, който в далечното минало е бил познат като тракийски.

    Истината понякога е скрита в малките неща...


    п.п. Прегледай му и другите постинги, той е луд защитник на темата, за "тракийското начало".

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    източник: http://sparotok.blog.bg/

    Блогът на sparotok
    ТРАКИЙСКИТЕ ДУМИ ЗА ГОРА И ТЯХНОТО ОБЯСНЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИ


    В този малък постинг ще бъдат разгледани няколко тракийски думи които са използвани преди хиляди години по нашите земи. Това са друме, друвета, гар и суле, те са документирани от Херодот, Страбон, Плиний и др.

    Друме-гора се среща в топонима Дин Друме ( гората на Дин – денят, божество на светлината). Друме означава малка ( свещена) горичка, сродна на тракийската друме е санскритската друма- горичка и разбира се българската дръм, която се среща в нашия населено място Вълчидръм (вълча гора).

    Друвета е топоним в Северна Тракия като значението е дървета. Тъй като нитов в гръцкия, нито в латинския няма нито звук, нито буква Ъ, то Дървета е било документирано като Друвета. Сродни думи са санскритската дару-дърво и авестийската драв-дърво. Освен, че има прекрасно обяснение на български, друвета показва и една интересна особеност, а именно образуването на множествено число с частицата ТА. Същата форма на множествено число имат нашите думи полета, момчета, момичета, колелета, врабчета и много други.

    Гар-гора срещаме в древният мизийски топоним Гар Гара – гориста планина ( гора означава и планина на старобългарски). По принцип гора ( дървета) означава много, събрано, на куп...точно това е и гората –много дървета. Старобългарската дума гора – планина има същото значение много, събрано, на куп, но в този случай се касае за скална маса защото планината е изградена от голямо количество скали и пръст.

    Суле е поредната тракийска дума за гора, на пръв поглед тя изглежда чужда на езика ни, но обърнем ли внимание на сродната й санскритска дума сулака –копие, кол, то става ясно, че тракийската суле-дървета отговаря на нашата сулица – копие.


    Най-ранните копия са били просто заострени парчета дърво, колове, това е и първичното значение на нашата дума сулица - дърво, кол. Тракийската дума суле, или сули е означавало дървета, колове..сулици.

    Как мислите, каква е вероятността четири думи за гора от един език (определен за мъртъв) да имат обяснение в друг, чужд език?...Tочно никаква. Фактът, че четири тракийски синонима имат българска етимология означава, че друме, друвета, гар и суле принадлежат изконно на българския, който в далечното минало е бил познат като тракийски.

    Истината понякога е скрита в малките неща...


    п.п. Прегледай му и другите постинги, той е луд защитник на темата, за "тракийското начало".
    Добре, а не би ли трябвало след като сме повече тракиици, доста по добре да е застъпен техния език?
    Lexus IS200

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Добре, а не би ли трябвало след като сме повече тракиици, доста по добре да е застъпен техния език?
    И защо като няма славяни и руснаците със сигурност не са траки езиците са толкова близки?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #42
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Добре, а не би ли трябвало след като сме повече тракиици, доста по добре да е застъпен техния език?
    Виж сега, не съм чак толкова подготвен.
    Аз бях стигнал до опровергаването на "славянското море", до тук нещата си ги знаех.
    Това за траките вече ми е малко тегаво.

    Ако ти се занимава, прегледай и това.
    http://www.protobulgarians.com/Stati.../Bakalov-2.htm

    ---------- Post added at 14:29 ---------- Previous post was at 14:28 ----------

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    И защо като няма славяни и руснаците със сигурност не са траки езиците са толкова близки?
    Само лексиката, само тя.
    Граматиката ни е коренно различна.
    Това го писахме и обяснихме по-нагоре. пост 14

  13. #43
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Кайо, караш ме да се повтарявм...от предният ми
    пост, ти правя друга извадка която си я пропуснал:
    "Така да се каже объркан съм, но приемам тази която на мен се нрави ...затуй не влизам и в спор!"
    Ако искаш да спорим просто ми кажи според теб Историята точна наука ли е?
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #44
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Кайо, караш ме да се повтарявм...от предният ми
    пост, ти правя друга извадка която си я пропуснал:
    "Така да се каже объркан съм, но приемам тази която на мен се нрави ...затуй не влизам и в спор!"
    Ако искаш да спорим просто ми кажи според теб Историята точна наука ли е?
    Не, но трябва да бъде коректна наука.
    Не бива да обслужва и да слугува на настоящи геополитически интереси.

  15. #45
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    И защо като няма славяни и руснаците със сигурност не са траки езиците са толкова близки?
    Mи руснаците взимат писменоста точно от нас а и населяват земи първоначално населявани от българи,от там идва и приликата в езика.

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Добре, а не би ли трябвало след като сме повече тракиици, доста по добре да е застъпен техния език?
    А не е ли застъпен?И не забравяй,че езиците се изменят,нима днешните гърци говорят същия език с древните елини?

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Кайо, караш ме да се повтарявм...от предният ми
    пост, ти правя друга извадка която си я пропуснал:
    "Така да се каже объркан съм, но приемам тази която на мен се нрави ...затуй не влизам и в спор!"
    Ако искаш да спорим просто ми кажи според теб Историята точна наука ли е?
    Боби не искам да споря с никого,просто излагам мнения и задавам въпроси.Историята не е точна наука съгласен съм с теб,но може да е по-коректна както казва Прасчо.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

Page 3 of 25 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •