Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Тропане/удряне от към ск. кутия/диференциал Алфа 75 2.0

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    6

    Default Тропане/удряне от към ск. кутия/диференциал Алфа 75 2.0

    Здравейте, от една седмица насам.. започна да се чува сулно удряне/тропане от към скоростната кутия/диференциала на 75-цата.
    Първо потропваше от време на време, но сега вече щом отпусна съединителя като включвам на скорост започва да тропа нещо, ама доста силно. Като се движа по инерция (не съм на скорост) всичко е перфектно, няма виене, няма удряне.. никакъв шум.
    След като включа на скорост, както казах още при отпускане на съединителя започва да удря нещо, и така продължава още известно време и утихва. При включване на следваща предавка - отново се получава същото.

    Миналата година смених целия комплект на съединителя.

    Някаква идея да ме насочите къде може да е повредата?
    -=* Brain Powered by SlackWare *=-

  2. #2
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    кофти работа колега.Провери си гумените карета на кардана или тампонитена гредата,което е по вероятно

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  3. #3

    Default

    тампони на ск кутия или по малко веряотно разбито каре

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    или де-дион да речем

  5. #5
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    дисекция ще трябва поне на тампоните
    Alfa Romeo 75 24V

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Plovdiv
    Posts
    15

    Default

    Колега останалите сектанти са прави , но може да е и несщо много по безобидно . При мен имаше подобен проблем и аз се бях видял в чудо . Оказа се обаче за щастие че трубата на аспуха е провиснала и когато потегля рязко и на колата и пропадне задницата тръбата се удря в болтовете на дясното вътрешно каре и после се удря в копето . Ако и при теб е така ще видиш следите от болтовете точно на извивката на аспуховата тръба точно над полуоската . При мен дори се беше пробила тръбата.
    Доно и при теб да е подобен проблем че иначе диагнозата е много тежка
    Alfa 75 2.5V6 QV

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    6

    Default

    Така, първото каре откъм двигателя беше тотално скъсано. Смених го, но за съжаление удрянето отдолу си остана.
    Ще по-гледна дали и при мен случая не е кардана да удря тръбите на гърнетата, а те да се удрят в купето.
    Де-дион ? Това го срещнах в инструкцията за 75-цата на английски език, но за съжаление не знам кое наричат така? За ск. кутия/диференциал/съединител ли става на въпрос (май звучи малко тъпо)?
    Как да проверя тампоните?
    -=* Brain Powered by SlackWare *=-

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Plovdiv
    Posts
    15

    Default

    De Dion е типа на задното окачване на алфата и по специално огромиа триъгълник от тръби отдолу който държи двете гуми идеално съосни и се закача на купето само в предната си част а отзад има две щанги и едно нещо като кантар което измества дания мост с няколко сантиметра в завой за да прави задницата още по стабилна. А скорстната кутия +съединителя+ диферинциала че дори и спирачките целия този блок се нарича - transaxle
    Alfa 75 2.5V6 QV

  9. #9
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    малко извън темата (за което се извинявам) този централния тампон н де диона който е отпред сменява ли се и много ли е сложна процедурата защото моя е позаминал вече.
    П.П. от каде да се го закупя и на каква цена е

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    6

    Default

    Разгледах аз така наречения Де-дион.. и останових, че централния тампон е смачкан тотално.. и даже май се е разпаднал. Купих си нов за 14 лв от един магазин тука в Плевен.
    Малко след това забелязах, че нещо е направило дупка в купето, малко вдясно от работния цилиндър на съединителя.
    Ето снимка:


    Странното е, че от предполагаемата част която съм написал на снимката, до дупката има около 1-1.5 см разстояние... значи това нещо де-дион се мести доста?!

    Също така измъкнах от една греда остатъци от някакъв цилиндричен тампон.. на който за съжаление неможах да му намеря мястото...

    Някакви идеи какво да подменям..?
    -=* Brain Powered by SlackWare *=-

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    3-те тампона на кутията прегледа ли си

  12. #12
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Виж си тампоните на скоростната кутия - тези двата в предната и част които я държат към гредата. Циливдричните остатъци до колкото разбирам са от маншона, който обкръща долната помпа на съединителя - да не ти дреме можеш и без него. Поздрави!!!
    Alfa Romeo 75 24V

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    софия
    Posts
    72

    Default

    тази дупка която виждаш там е от планката на тампона на ск кутия тои е скъсан когато потегляш или пуснеш по рязко съединителят скоростната кут се завърта и удря във купето а по просто смини си тампона на кут десния но си купи десеен

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212
    малко извън темата (за което се извинявам) този централния тампон н де диона който е отпред сменява ли се и много ли е сложна процедурата защото моя е позаминал вече.
    П.П. от каде да се го закупя и на каква цена е
    тампона се сменя и не е скъп но проблема е че самата смяна е леко ВГЗ
    има някои са го сменяли и на място ... но трябва да откачиш напречната греда и после голяма чурка с ваденето на стария тампон ...

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Plovdiv
    Posts
    15

    Default

    Ваденето на самия тампон и инсталирането на новия не е толкова голям проблем дори и на място . Стига да си направиш един спецялен иструмент състоящ се от две тръби които влизат една в друга , две големи здрави шайби и една шпилка с 2 гаики
    Alfa 75 2.5V6 QV

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •