Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Въздушен филтър

  1. #1
    започва да се пристрастява Karaqnev's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    vraca
    Posts
    60

    Default Въздушен филтър

    Ако приемем, че спортния филтър вкарва повече въздух, няма ли да е по добре при обикновенна газова уредба да се постави обикновен филтър, който ще даде възможност да се завие трипътника и да харчи по малко ?

  2. #2
    CrAzY fAn :) kompir's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    В.Търново
    Posts
    202

    Default

    Ако "спортния" филтър е китайски за 15лв. е точно така.Ако обаче е истински оригинален такъв ,той е изчислен и няма как да вкарва повече въздух от необходимото.Аз съм с китайски и не видях разлика в разхода с него и с оригиналния който е в кутията.Също и баране по настройката на изпарителя и тройника не беше нужна след поставянето му(а причината е ,че кутията ми беше счупена и това е по-евтиното решение).Пък за звука на боксера става супер
    Alfa Romeo146 1.6i BOXER 96г.

  3. #3
    започва да се пристрастява Karaqnev's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    vraca
    Posts
    60

    Default

    не съм доволен, защото от едната страна кутията ми е леко пукната и явно дърпа повече... 15 на 100 градско на газ е много за мене Филтъра ми е J&R хубав е ама не е пран от ... 20000 км
    Last edited by Karaqnev; 13-11-2011 at 16:27.

  4. #4
    CrAzY fAn :) kompir's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    В.Търново
    Posts
    202

    Default

    Колега аз разкарах кутията и сложих конус(китайски) директно на маркуча с едни тръби пластмасови.Предпочитам всеки месец да давам по 15лв. за такъв отколкото да пера оригиналния.И м/у другото за градско 15/100 газ не ми се виждат много и аз харча толкова във В.Търново както с обикновения така и с този.С обикновена газова съм.
    Alfa Romeo146 1.6i BOXER 96г.

  5. #5
    започва да се пристрастява Karaqnev's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    vraca
    Posts
    60

    Default

    на колко км треа да го пера тоя ?! и не може ли да не го пръскам с тия спрейчета, не става ли с нафта ?

  6. #6
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Треа го пЕреш максимум на 10 иляди километра колега...И не стаа с нафта. Като не ти се даат 40лв за почистващ спрей и омаслител, пЕри го с вОда и малко веро, а за омаслител вземи това . Струва точно 8лв
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #7
    започва да се пристрастява Karaqnev's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    vraca
    Posts
    60

    Default

    ето едно разумно решение благодаря, нали знаеш студентска му работа... 40 лв са ми множко нещо, а колата я купих с филтъра и няма начин Имам още едно питане, ако някой знае дали ламбда сондата не работи ще се отрази ли на разхода на газ при обикновенно агу ?!

  8. #8
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    Тц... Ако си с жило на газта директно към дроселовата клапа никак. Ако си с моторче (демек ти искаш еди-как си да върви мотора, ама ЕКУ-то иска и си прави друго), е много вероятно да ти клати оборотите на празен ход или да не може да ги закове, щото се ЕКУ-то се шашка и нон-стоп мърда дроселовата клапа. При обикновена уредба забележима разлика в харча не би следвало да се получи.
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  9. #9
    започва да се пристрастява Karaqnev's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    vraca
    Posts
    60

    Default

    значи няма нужда за сега да го оправям това

  10. #10
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    Колега, с вакуумен изпарител ли си? Ако си, и е задръстен много филтъра, може - ама не само. Ти вземи го изчисти вече тоя пусти филтър и да се види какво и е на количката. И тебе да те стиснат за гърлото и ти ще дишаш някак си, но няма да е това, което трябва да е. Свещите и кабелите на колко пробег са? Проверявани ли са поне? Тука хвърляме боб и гледаме на кафе за момента. Нищо чудно, че по-знаещите, например robygas или kolev не се обаждат...
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  11. #11
    започва да се пристрастява Karaqnev's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    vraca
    Posts
    60

    Default

    още не съм свикнал да се грижа за количката както и се полага съгласен съм. Не съм проверявал свещите и кабелите, но утре ще го направя, макар, че никакви такива признаци няма да има проблем с тях. Филтъра ще го изчистя и така Благодаря и още веднъж се извинявам ако темата е разисквана и излишна

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    При класическата газова уредба (без значение дали изпарителят е вакуумен или електрически), количеството газ, което се подава към двигателя, много силно се влияе от състоянието на филтъра.
    Колкото по-задръстен е филтъра, толкова горивната смес е по-богата и обратно.

    Общо взето има 2 начина за реглаж:

    1 - Форсираш двигателя и същевременно притваряш кранчето (или кранчетата) на изхода на изпарителя докато усетиш, че двигателят се форсира по-тромаво. От това положение връщаш малко (отваряш ги примерно полвин оборот) и ги оставяш така.

    2 - По добрият начин е чрез използването на газ анализатор на изгорелите газове.

    При всички положения е по-добре въздушният филтър да бъде чист. В противен случай като цяло мощността на двигателя ще бъде по-ниска от нормалното.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    започва да се пристрастява Karaqnev's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    vraca
    Posts
    60

    Default

    Резултатите са следните Изобщо не съм доволен от обикновен филтър.
    1. Със сигурност колата върви чувствително по малко. След реглаж на анализатор колата направо едвам върви и 2-3 пъти по не гръмна зверски.
    2. Дали от времето, дали от филтъра колата почна да качва доста значително разход, а пак казвам едвам върви.
    3. Никакъв "рез" .... сигурно 1,2,3 са еднакви ама така е по прегледно

  14. #14
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    А ще споделиш ли каква е "колата"?
    За каква уредба става въпрос?
    Къде и в какви режими се кара?
    Как е на бензин и какъв е разхода?
    Кога за последно е правена профилактика на изпарител и газов клапан?
    И.т.н. все важни въпроси.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  15. #15
    започва да се пристрастява Karaqnev's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    vraca
    Posts
    60

    Default

    Роби аз просто съм забравил Колата е 155 с обикновена газова уредба 1.8 т.с. като не е правила никакви проблеми преди. Трябваше просто да сменя филтъра и вместо да изпера спортния сложих обикновен и некак си загина Изпарител и всичко са на 6 месеца...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •