Results 1 to 8 of 8

Thread: Жълта светлинка за бензина

  1. #1

    Default Жълта светлинка за бензина

    Привет съфорумници, знаете ли приблизително колко КМ ви остава когато светне жълтата светлинка, аз имам табло където показва TRAVEL DISTANCE, но мисля че не е верен. Днеска ми светна жълта светлинка но ми пишеше че мога да мина още 128 км. ... И другият ми въпрос е, светва ли червена светлина ?

  2. #2

    Default

    Ами ако си карал като бабка точно преди да светне, трип компа си мисли, че горе-долу така и ще продължиш да караш и може и да е било почти вярно това дето го е показал... По принцип в Owner's Manual-a на колата (хартиената книга дето пише кое копче по таблото за какво служи и т.н.) си пише колко ЛИТРА гориво имаш в резервоара когато светне лампата "резерва", тоест сам можеш да си направиш грубата сметка още колко може да бръмчиш. На 156 ако не бъркам, това е 7 литра. Друг е въпроса колко е "полезно" за който и да било съвременен двигател да остава с една чашка гориво в резервоара (и бензиновите и дизеловите), но колата си е твоя, караш си я както те влече...

  3. #3

    Default

    Колата ми е 147, може би си прав относно бабешкото каране защото гледам да пестя бензин, но колкото и да пестя за градско каране ми се вижда много 128 км. а за owners guide-a ми е на италиански и...

  4. #4

    Default

    Е там има таблици дето пише резервата за различните двигатели колко е... Ако ще и на занзибарски да е, може да се ориентираш горе-долу

  5. #5
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    FUEL LEVEL GAUGE WITH
    RESERVE INDICATOR

    This shows the amount of fuel left in the
    fuel tank.
    The warning light Kturns on to indicate that
    approx. 7 litres of fuel are left in the tank.
    ...
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

  6. #6
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    аз с моята 147 1.9 16в. Дизел като ми е светвала лампата изван градско съм минавал 140 километра на Галкане --6та с 100 не повече
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  7. #7
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    7 литра, червена не става лампичката.
    Показаните ти 128 км, ще намаляват с по 2-3 за изминат километър, а може и с повечко в зависимост от режима на каране.

  8. #8

    Default

    И пак да напомня на хората, които си карат колите докато спрат от липса на гориво и си мислят, че така засичат нещо, че това не са жигули и лади и такъв тип каране може само проблеми да донесе на колата...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •