Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: Моля помогнете - колата гасне и придърпва!!!

  1. #16
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Пука ли в смукателният колектор, като започне да прекъсва?
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #17
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Rider_alfa155 View Post
    проверката на клапана е лесна само че ти трябва още един човек за 1 мин.
    Quote Originally Posted by AnastasKOSTOV-REX View Post
    Така..........
    Значи,симптомите ти са за заминаваща помпа вследствие на запекъл бензинов регулатор и довелото последствие от свръх налягане в рейката.
    Колеги,бихте ли казали как се проверява изправността на регулатора на налягането,на демпфера,който е преди рейката и на клапана за бензиновите пари.Щото и аз имам проблем с малко трудно палене-не пали от четвърт,както другите коли.Освен това при дори съвсем леко подаване на газ лашка,както и при връщане на газта,което ме кара да си мисля,че има нещо нередно с налягането в рейката.Като развия рейката е пълна с бензин,но не е под налягане-не пръска,просто си изтича.

  3. #18

    Default .

    Развиваш единия от маркучите на рейката и слагаш манометър с изход вход и свързваш и сваления маркуч.Може и с манометър само с вход(забравих как им викат и тройник).Налягането трябва да е 2.8-3.2 по спомен и при рязане да пада от 3.2 до 2.8.Ама не е страшно да е малко над тези стойности аз съм с регулируем и съм я надул на 4бара.Когато блокира дига 9-10 бара.
    Last edited by AnastasKOSTOV-REX; 15-11-2011 at 13:32.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  4. #19

    Default .

    Ако демфера ти е заминал то няма да имаш никакъв бензин в рейката.Ама аз не съм виждал прецакан демфер.И да се прецака не мисля че някой от нас би усетил щото няма да затапе а ще отпуши.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    35

    Default

    Така от диагностиката за момента съм се отказал ...ще ме накарат да сменя куп неща които работят а всяко закачане не компютъра и 40 левчета!утре сигурно ще сменя клапана (филтърчето за входното гориво) за да видя какво ще стане .. ! Така иначе днес я карах сигурно 50 км градско и ми придърпа само 2-3 пъти в смисъл че след всяко каране проблема отшумява ... Съвсем не мисля обаче че колата ще се оправи отсамосебеси просто ще пробвам евтините варианти със клапана със добавка Редекс . замалко да забравя днес видях че капачката на хидравличното масло не държи изобщо и че шилото закачено на нея е паднало на дъното и затруднява потока на масло . и него ще сменя но капачка нова нз от къде та за сега е това ако има промени ще пиша понеже има хора които следят въпроса ....благодаря
    155 rlz

  6. #21
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Какво шило, какви пет лева на капачката, на казачето за хидравлична течност...ти ме вкара в джаза.
    Ако придърпването ти го прави с гориво под полувин резурвуар....бръкни в него и ще си оправиш проблема!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #22
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Чакам с нетърпение да видя какъв е бил проблема , че чух мноого мнения да видим какво е.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    35

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Какво шило, какви пет лева на капачката, на казачето за хидравлична течност...ти ме вкара в джаза.
    Ако придърпването ти го прави с гориво под полувин резурвуар....бръкни в него и ще си оправиш проблема!
    утре ще си снимам цялата предница да видиш какво шило и каква капачка а това с бъркането в резервоара не го разбрах изобщо П.С. не забравяите че съм "Младши алфист" а не инжинер Алфист !
    155 rlz

  9. #24
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by BuR7oNnN View Post
    Така от диагностиката за момента съм се отказал ...ще ме накарат да сменя куп неща които работят а всяко закачане не компютъра и 40 левчета!утре сигурно ще сменя клапана (филтърчето за входното гориво) за да видя какво ще стане .. ! Така иначе днес я карах сигурно 50 км градско и ми придърпа само 2-3 пъти в смисъл че след всяко каране проблема отшумява ... Съвсем не мисля обаче че колата ще се оправи отсамосебеси просто ще пробвам евтините варианти със клапана със добавка Редекс . замалко да забравя днес видях че капачката на хидравличното масло не държи изобщо и че шилото закачено на нея е паднало на дъното и затруднява потока на масло . и него ще сменя но капачка нова нз от къде та за сега е това ако има промени ще пиша понеже има хора които следят въпроса ....благодаря
    свържи се с dani_ku4eto да ти ги даде тези неща да не се мъчиш повече пич.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  10. #25
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by BuR7oNnN View Post
    утре ще си снимам цялата предница да видиш какво шило и каква капачка а това с бъркането в резервоара не го разбрах изобщо П.С. не забравяите че съм "Младши алфист" а не инжинер Алфист !
    Чакам снимката...няма лошо бате, всеки се учи докато е жив, включително и аз......
    попитах те дали ти гърми в смукателните колектори, като започне да прекъсва....но ти не отговори...имал съм някой проблеми за толкова време...и някой сам съм остранявал.....за да прекъсва, придърпва...или е тоците, или бедна горивна смес....едното се оправя като бръкнеш в резурвуара образно казано...да видиш там как стоят нещата с маркучи, серпентини, помпи и т.н......подсказахати го по нагоре...но не го взе под внимание!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    35

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Какво шило, какви пет лева на капачката, на казачето за хидравлична течност...ти ме вкара в джаза.
    Ако придърпването ти го прави с гориво под полувин резурвуар....бръкни в него и ще си оправиш проблема!
    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Чакам снимката...няма лошо бате, всеки се учи докато е жив, включително и аз......
    попитах те дали ти гърми в смукателните колектори, като започне да прекъсва....но ти не отговори...имал съм някой проблеми за толкова време...и някой сам съм остранявал.....за да прекъсва, придърпва...или е тоците, или бедна горивна смес....едното се оправя като бръкнеш в резурвуара образно казано...да видиш там как стоят нещата с маркучи, серпентини, помпи и т.н......подсказахати го по нагоре...но не го взе под внимание!
    Отварях резервоара но не писах защото не успях ... махнах всички маркучлета махнах нивомера обаче дотам не можах да развия големия бялкапак (удряж с чук даже) просто не помръдна ... П.С. за гърмене не съм чул да има а и тя прекъсва само в движение на 1 място си работи ОК
    155 rlz

  12. #27
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Едно е да форсираш на място, друго е като е в движение....натоварването на мотора и неговата жажда е различна...
    Отвърта се като капак на бидон...по внимателно с пласмасите...помпата е държи една пружина(метална пластина да е постояно на дъното и се вади малко шибано....и по внимателно...към нея има една серпентина вързана с маркучи.....е в тия маркучи ти е по всяка вероятност проблема....рзгледай ги внимателно...най често се пробива този от помпата към серпентината.
    Ако е от там проблема може да се провери и по друг начин...като напълниш резурвуара до горе....и ако мотора не прекъсва докато стигнеш 1/2 значи проблема е точно там...след като намалее горивото и започва да прекъсва..рови се в бидона...ако не ме разбра в нашият раздел има доста теми по тези проблеми....и може да се справиш и сам
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #28
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Какво шило, какви пет лева на капачката, на казачето за хидравлична течност...ти ме вкара в джаза.
    Ако придърпването ти го прави с гориво под полувин резурвуар....бръкни в него и ще си оправиш проблема!
    Бобка самата капачка на казачето за хидравличната течност отвътре нали има нещо като малка щека /пръчка,теЛ/ това ме се е отчупило на момчето.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  14. #29
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Бобка самата капачка на казачето за хидравличната течност отвътре нали има нещо като малка щека /пръчка,теЛ/ това ме се е отчупило на момчето.
    дай да видя за каква щека говориш....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #30
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Post

    Quote Originally Posted by BuR7oNnN View Post
    Отварях резервоара но не писах защото не успях ... махнах всички маркучлета махнах нивомера обаче дотам не можах да развия големия бялкапак (удряж с чук даже) просто не помръдна ... П.С. за гърмене не съм чул да има а и тя прекъсва само в движение на 1 място си работи ОК
    А да попитам случайно каква температура показва,щото аз имах подобен проблем при студен двигател.След смяна на термостат придърпването изчезна.
    НЕ ДАМО КОСОВО!

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •