Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Марки съединител

  1. #1
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default Марки съединител

    Колеги,имам въпрос за избор на съединител Знам че е говорено много пъти,но всичко което намирам в търсачката е от преди 2010, а от тогава доста нови марки се предлагат сякаш,затова моля да не бъда овикван. Та,дойде крайно време за смяна на съединител,вчера избоксува на 5-та...ще трябва да купувам нов.Знам,че всички препоръчват Valeo,но съм малко предубеден,щото доколкото знам,внасяното в България Valeo е само от Турция...Какво ще ми кажете за LuK-някой слягал ли е и реално различно ли е,щото бях чувал мнения,че ги правят на едно и също място.Имам и конкретен интерес към марките Borg&Beck и National.Английски са и идват с по две години гаранция,а втората е и доста по-евтина,което също си е фактор.Моля ви,ако някой е слагал от тези марки,да пише.И последно питане-за добра марка семеринг на колянов вал.Благодаря!

  2. #2
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Колеги,имам въпрос за избор на съединител Знам че е говорено много пъти,но всичко което намирам в търсачката е от преди 2010, а от тогава доста нови марки се предлагат сякаш,затова моля да не бъда овикван. Та,дойде крайно време за смяна на съединител,вчера избоксува на 5-та...ще трябва да купувам нов.Знам,че всички препоръчват Valeo,но съм малко предубеден,щото доколкото знам,внасяното в България Valeo е само от Турция...Какво ще ми кажете за LuK-някой слягал ли е и реално различно ли е,щото бях чувал мнения,че ги правят на едно и също място.Имам и конкретен интерес към марките Borg&Beck и National.Английски са и идват с по две години гаранция,а втората е и доста по-евтина,което също си е фактор.Моля ви,ако някой е слагал от тези марки,да пише.И последно питане-за добра марка семеринг на колянов вал.Благодаря!
    Щом Валеото не ти харесва взимай Закс това също е много добра марка

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  3. #3

    Default

    А на каква кола ще го слагаш този съединител.
    И като не искаш турско валео - защо не си вземеш оригинален съединител
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  4. #4
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    За съжаление не е вярно, че валеото идва само от турция. Турското валео е е в зелена опаковка и е в пъти по качествено от това в синя! Синьото е корейско и ако ви кажа какъв шок беше, след като точно онзи ден за една 80-ка ауди момчето беше взел синьо валео само феродов. След като свалихме съединителя се оказа, че феродовия е нов, а притискателя е за смяна, та въпросното валео омаше хлабина между шлиците и металната част, която хваща демпферите. Докато този, който беше монтиран на колата беше мекарм и изглеждаше с в пъти по-добра иработка, та внимавайте и какви валеота взимате.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  5. #5
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    А на каква кола ще го слагаш този съединител.
    И като не искаш турско валео - защо не си вземеш оригинален съединител
    Колата е бензинова от стария мотор,2.0,ако има значение кубатурата.А какъв е оригиналният съединител?

  6. #6
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Post

    Оригиналния също е Валео,поне аз свалих такъв като сменях моя.Иначе Мекарм е добър избор карам с тази марка 30 000км и нямам проблеми.
    НЕ ДАМО КОСОВО!

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Колата е бензинова от стария мотор,2.0,ако има значение кубатурата.А какъв е оригиналният съединител?
    Оригиналния си е в кутия рикамби оригинали - просто в магазина търсиш - оригинален - и вътре е производсто на някой от известните производители с изяснен произход минал през контрола на Фиат.
    Както колегата по горе спомена може да е на Valeo , на някой други модели може да е на Luk или AP примерно.....
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  8. #8
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ясно...значи да питам за Рикамби,пък вътре квото излезе.Предполагам,че и цената ще е по-различна обаче.А за National и Borg&Beck някой има ли впечатления?

  9. #9
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Колега, съединителите са лук, валео и сакс, и варианта да сбъркаш е само, ако вземеш нещо различно от тия трите Оригиналния също ще е едно от трите, само ще е по-скъп.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #10
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    глупости не слушай ... АЗ лично избрах Валео заради много разбирачи след 16 000 другата седмица ще го свалям и ако мога ще щракна на кво прилича .. Моето Валео е Френско и се изръсих 380 лв за него корейско ми предлагаха ама сякаш не ми звучеше добре и беше по евтино .. Повече такава марка съеденител няма да сложа ! Сигурно има скъсана прожина стана мега твърд и на 1ва и 2-ра яко си боксува ама яко ... и какво стана дал съм 500 лв за труда за някаква прехвалена марка .. National са добри английски съеденители на мн добра цена ако си намерип взимай аз на моята неможах да намеря .. Сега съм си взел mecarm водят ги боклуци но поне ако ще сменям съеденител на 15К да знам ,че не съм дал пак 400 лв за глупости .. Ако можех да си намеря щях да си взема National ако имаш повече парички взимай Закс .. Валео не ти препоръчвам .. всеки си знае за него си обаче аз лично не искам и да чуя повече за тях
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  11. #11
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Благодаря за препоръките!Май ще се окажа първия,който ще пробва тая марка National...Вдъхват ми доверие,навит съм да рискувам,ако сложа такъв,ще рапортувам тука как е

  12. #12

    Default

    първо искам да ти обясня какво зна4и рикамби-това на италиански озна4ава --оргинал....така 4е там вси4ко е проверено и сигурно и си вържи с 1 год.гаранция...а,ина4е валеото е наи-доброто...

  13. #13
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    ricambi в превод означава - части.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  14. #14
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Щом пише: произведено в Турция и има номер на фабриката-взимай го със затворени очи!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #15
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Щом пише: произведено в Турция и има номер на фабриката-взимай го със затворени очи!
    Между другото в Турция от няколко години се произвеждат много качествени части!!Товарил съм от завода на Бош в Гебзе,комутатори,релета и всякакви компоненти за Волксваген завода във Волфсбург.В България,има няколко завода които произвеждат; водни съединения за цялата ВАГ и Опел - в Кърджали.
    В Стара Загора произвеждат гумените уплатнения за вратите за Сеат,Опел,Воксхол.....
    В Айтос произвеждат ел.инсталация за Ауди Q7,S8,S4.....(за тези модели съм карал за Унгария,Гьор)
    В Раковски се произвеждат седалките за Фердинанд Порше......
    Така че не бъдете предубедени към страна на произход Турция,защото за да се наложиш на пазара се иска качество.Което дори в България може да бъде гарантирано,а какво остава за страна като Турция?!?

    На хубавите Турски части,наистина трябва да има;адрес на завода,номер на смяна (О.Т.К),холограмен стикер за одобрение по марка (approved by Bosh,Valeo....)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •