Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Скърцане при намаляне с предавки

  1. #1

    Default Скърцане при намаляне с предавки

    от 2-3 седмци се появи някакво скрибуцане отпред, когато свалям предавки и вдигам крака от газта - демек когато ползвам двигателя като спирачка

    пример карам на трета и наближавам по-бавен завой - бутам втора и при падането на оборотите и забавянето на колата се чува скърцане като на метал в метал (скрибуцане подобно на прецакан тампон)

    при намаляне само със спирачка - демек изключил съм от скорост не се получава

    днес като бях без музика замалко ми направи впечтление, че леко се е засилило

    подпрях я на един наклонен бордюр отпред и като тръгвам на полусъединител уж да качвам бордюра, при изключване от скорост докато падат оборотите се чува за части от секундата също...

    при ускорение или потегляне не се чува, само при намаляне

    общо взето - само когато двигателя се поразтриса при намаляне на скороста - но не и със спирачка - трябва да е на предавка...

    възможно ли е да е заминал някой тампон на двигателя ?

    предполагам, че не е от съединителя защото си потегля както трябва и не вие, скоростите си влизат съвсем нормално , не изпуска и т.н.


    другото ми подозрение е, че може и да е от предното стъкло, но дори когато го натисна напред самото стъкло, все едно да уплътни, не изчезва скърцането...
    Last edited by Stoyan Georgiev; 15-11-2011 at 18:01.

  2. #2
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    При гасене на двигателя?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #3

    Default

    като го казваш и се сещам, че и при гасене на двигателя леко изкърцва, ама е трудно да се каже със 100%, защото като цяло доста мощно изгасва ... и леко даже поразтриса - ама за разтрисането си е така от нова де

  4. #4
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Малко се съмнявам в демпферна шайба. Тя така започва да поскръцва. Пробвай пак на ръчна, включваш първа и без газ опитваш да потеглиш - дали като падат оборотите и започне да притриса двигателя ще скърца пак. Скоро на една от служебните вектри 1.9 сменяха шайба и така скрибуцаше. А другия лош вариант е откъм съединител/маховик да е шума.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Малко се съмнявам в демпферна шайба. Тя така започва да поскръцва. Пробвай пак на ръчна, включваш първа и без газ опитваш да потеглиш - дали като падат оборотите и започне да притриса двигателя ще скърца пак. Скоро на една от служебните вектри 1.9 сменяха шайба и така скрибуцаше. А другия лош вариант е откъм съединител/маховик да е шума.
    когато двигателя се задъхва на първа втора трета още от както е нова си прискърцва, но това е само когато е в състояние аха-аха да изгасне

    прискърцването в този случай обаче е различно и се чува само при отворен прозорец - т.е. тогава си личи, че е от съединителя


    именно маховика ме съмнява най-много, маховик или някой тампон
    Last edited by Stoyan Georgiev; 15-11-2011 at 18:16.

  6. #6
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    когато двигателя се задъхва на първа втора трета още от както е нова си прискърцва, но това е само когато е в състояние аха-аха да изгасне

    прискърцването в този случай обаче е различно и се чува само при отворен прозорец - т.е. тогава си личи, че е от съединителя


    именно маховика ме съмнява най-много, маховик или някой тампон
    На колко км ти стана колата, че да е заминал маховикът?
    Моите наблюдения са, че караш нормално и си пазиш колата и на база обясненията, доколкото разбрах, се съмнявам за някой тампон.

  7. #7
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    То това че си пази колата, съвсем не означава, че маховика не се е прецакал. Малко е трудно така да се направи диагностика, но и на мен ми прилича на маховик.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    На колко км ти стана колата, че да е заминал маховикът?
    Моите наблюдения са, че караш нормално и си пазиш колата и на база обясненията, доколкото разбрах, се съмнявам за някой тампон.
    на 45 хил. е... демек на николко...

    почти не я карам последната година и половина

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Трябва да се прегледа майка,така няма да стане,аз лично се съмнявам в демфера на външния ремък,но си трябва хубаво преслушване,моята например сутрин на студено си и трака съединителя,вече и приплъзва,ама напролет ще го сменям.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Трябва да се прегледа майка,така няма да стане,аз лично се съмнявам в демфера на външния ремък,но си трябва хубаво преслушване,моята например сутрин на студено си и трака съединителя,вече и приплъзва,ама напролет ще го сменям.
    мхм, другата седмица отива на доктор, ако в бургас не я оправят се знае къде отива...

  11. #11
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    То това че си пази колата, съвсем не означава, че маховика не се е прецакал. Малко е трудно така да се направи диагностика, но и на мен ми прилича на маховик.
    Е как да няма значение? Виж, че колата е на 45 000 км, ако за толкова си скапва маховика ... отказвам се да сменям 147-цата

    ---------- Post added at 11:44 ---------- Previous post was at 11:40 ----------

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Трябва да се прегледа майка,така няма да стане,аз лично се съмнявам в демфера на външния ремък,но си трябва хубаво преслушване,моята например сутрин на студено си и трака съединителя,вече и приплъзва,ама напролет ще го сменям.
    Прав си, Тони, че през форума няма как да се разбере кое е точно, но твоята е чипната, на 2-но повече километри и е ходила няколко пъти на което има значение
    Моята гони 70 000 км и освен, че малко си втвърди педала на съединителя, да чукна на дърво, друго нямам като оплакване.

  12. #12

    Default

    форума го ползвам просто като някакъв ориентир какво да гледам и като отида да я правят да не ги гледам като объл камък, ами да си имам някаква най-обща представа

    далеч съм от мисълта, че каквото се напише тук е последната истина, както и знам, че хората, които пиша тук не претендират, че това, което са казали дори без да видят колата, е абсолютен факт

  13. #13
    Запален алфист simich's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Македонија, Скопје - Делчево
    Posts
    104

    Default

    Кoлега какво направи со скрибуцането отпред, зашо и на мойта почна да се слуша некакво скрибуцане отпред лево кога вдигам крака от газта. Ас сам на 19000км
    AR 145 1.4TS ex
    AR 159 JTDm ex
    AR 145 QV

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by simich View Post
    Кoлега какво направи со скрибуцането отпред, зашо и на мойта почна да се слуша некакво скрибуцане отпред лево кога вдигам крака от газта. Ас сам на 19000км
    в четвъртък влиза в сервиза, като имам някаква информация ще пиша


    забелязвам, че понякога е по-силно, понякога е по-тихо... трудно ми е да определя кога...


    вслушвайки се за това ми направи и нещо друго впечатление, когато оборотите падат между 950 - 900 оборота се усеща едно леко притрисане... съвсем леко, но се усеща!

    (както винаги съм казвал, възможно е да си самовнушавам, защото по принцип съм изключително взискателен откъм паразитни шумове и вибрации и най-малкото нещо ми вади нервите)

    пс: я дайте цена на демпферна шайба, ако все пак е от това, да не ме застрелят с мазната надценка
    Last edited by Stoyan Georgiev; 23-11-2011 at 22:15.

  15. #15
    Запален алфист simich's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Македонија, Скопје - Делчево
    Posts
    104

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    в четвъртък влиза в сервиза, като имам някаква информация ще пиша


    забелязвам, че понякога е по-силно, понякога е по-тихо... трудно ми е да определя кога...


    вслушвайки се за това ми направи и нещо друго впечатление, когато оборотите падат между 950 - 900 оборота се усеща едно леко притрисане... съвсем леко, но се усеща!

    (както винаги съм казвал, възможно е да си самовнушавам, защото по принцип съм изключително взискателен откъм паразитни шумове и вибрации и най-малкото нещо ми вади нервите)

    пс: я дайте цена на демпферна шайба, ако все пак е от това, да не ме застрелят с мазната надценка
    Какво стана, имаш ле някаква информация!
    AR 145 1.4TS ex
    AR 159 JTDm ex
    AR 145 QV

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •