Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 79

Thread: Въпрос за ключовете

  1. #1
    Младши алфист BBB75's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    6

    Default Въпрос за ключовете

    Здравейте,
    Надявам се на малко помощ.
    Наскоро си купих Алфа 156, 1,6 бензин, понеже ми е първата такава кола, не съм наясно много с ключовете.
    Купих я с един червен ключ, с който паля и втори /син/ в едно пликче + някаква карта с код. Този вторият за никъде не става /съвсем различен е от червения/. ?!?
    Дали е станала някаква грешка или това е някакъв код ключ. /и ако е така за какво служи/?

    Смятам да си направя още един червен /с чип/ за палене, в Практикер ми казаха, че е 50 лв. Така ли вървят навсякъде?
    Благодаря предварително

  2. #2

    Default

    Задължително си направи втори, ако изгубиш тоя е кофти....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Младши алфист BBB75's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    6

    Question

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Задължително си направи втори, ако изгубиш тоя е кофти....
    То че ще си направя ще си направя, но никой ли незнае за какво ми е тоя код на картата. Вие нямате ли такива?

  4. #4
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by BBB75 View Post
    То че ще си направя ще си направя, но никой ли незнае за какво ми е тоя код на картата. Вие нямате ли такива?
    Не се притеснявай, ключаря ще ти прочете кода от ключа който ползваш.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #5
    JTD power Vasil82's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    140

    Default

    на мен ключа ми излезе 120 лв.,защото до колкото ми обясниха (и аз разбрах)има значение от кода на фиатите ключа наистина е около 50 лв. но алфите излиза по скъпо защото били с код "2"

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    http://vbox7.com/play:mb32a77d3a

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Ами аз като я взех мойта и имаше само един ключ, за щастие черния сгъваем с копчета. Ключа е 50-60лв ако е код 1 и към 100лв за код 2. В основата на ключа има един знак, ако под него пише 2 - значи е код 2, ако няма нищо е код 1. Интересно ми е втория ключ който са ти дали наистина за какво е.

    Quote Originally Posted by Vasil82 View Post
    на мен ключа ми излезе 120 лв.,защото до колкото ми обясниха (и аз разбрах)има значение от кода на фиатите ключа наистина е около 50 лв. но алфите излиза по скъпо защото били с код "2"
    Има версии и с код 1, и с код 2, зависи кога е произведена колата.

    П.С. код картата е мисля за да не се налага да ти свалят компютъра за да програмират новия ключ (аз нямах и при мен се наложи, но мисля това важи само за код 2 ключове). Също ако изгубиш всички ключове (не дай си боже) от Италия могат да ти изпратят ключ по номер на рамата и кода, ако нямаш код карта също ще ти пратят, но задължително ще ти извадят нова код карта за 50-60 евро отгоре. Някой да ме поправи ако греша.
    Last edited by hayho; 17-11-2011 at 16:41.

  7. #7
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Този синия ключ би трябвало да е мастър ключ!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Кода от картата ти е ПИН кода на имобилайзера. С него ти правят нов ключ или ако имаш неработещ ключ да запалиш авариино като въвеждаш кода с педала на газта. Има процедура за това.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Пробвай да запалиш с синия ключ, но подозирам че само отключва/заключва(правен на по-късен етап и не е обучаван да пали). Червения е оригиналния ключ. Код карта-та колегите са ти обяснили!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Не се притеснявай, ключаря ще ти прочете кода от ключа който ползваш.
    Верно ли ставало толкова лесно? Аз що се набутах 70лв с отстъпки и уговорки. Ама и претседателя на ключарите в България доста се обърка, че се завря да вади централата и от там да вади кода(огромна благодарност на тоя човек, страхотна работа свърши). А то било еуементарно, само копираш от стария.

    Иначе до колегата от 1 пост - пази си картата с нея и сам можжеш да си програмираш ключа, на нея ти е кода за програмиране
    Last edited by Alamo; 18-11-2011 at 17:36.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  11. #11
    Младши алфист BBB75's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    6

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Този синия ключ би трябвало да е мастър ключ!
    За какво се използва? Той не влиза нито във вратата, нито за паленето и изглежда съвсем различен от другия. /съмнявам се да не би да е от друга кола и да е станала грешка, като са ми го дали/. Вие имате ли такива?
    Иначе другият ключ ми е червен и пише 2 /явно е код 2/, но ключаря от Практикер ми каза, че струвал 50 лева. Дано да не се е объркал и да ми излезе 120 лв.

  12. #12
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by BBB75 View Post
    За какво се използва? Той не влиза нито във вратата, нито за паленето и изглежда съвсем различен от другия. /съмнявам се да не би да е от друга кола и да е станала грешка, като са ми го дали/. Вие имате ли такива?
    Иначе другият ключ ми е червен и пише 2 /явно е код 2/, но ключаря от Практикер ми каза, че струвал 50 лева. Дано да не се е объркал и да ми излезе 120 лв.
    Ключа е за достъп до компютъра и е по-добре да не правиш нищо с него, предназначен е само и единствено за сервизна дейност.
    Възможно е заготовката, която ще ти направи ключаря от Практикер да излезе 50 лева, но този ключ трябва да се обучи, тук идва ролята на код-картата, която имаш(въпреки, че вече сканират сканират кодовете от стария ключ и ги слагат на новия).
    Кажи от кой град си ,че да може някой от форума да ти препоръча печен ключар там, грабваш ключове и код-карти и при него.
    Last edited by borouu; 18-11-2011 at 18:35.

  13. #13
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Верно ли ставало толкова лесно? Аз що се набутах 70лв с отстъпки и уговорки. Ама и претседателя на ключарите в България доста се обърка, че се завря да вади централата и от там да вади кода(огромна благодарност на тоя човек, страхотна работа свърши). А то било еуементарно, само копираш от стария.
    Май много неможах да разбера кво точно ме питаш!!!

    НО така като ми гледаш подписа, как мислиш, дали твоя или моя е по-лесен за разчитане?!!!

    И да определено става лесно, когато разполагаш с правилната техника...... Аз естествено не съм специалист и не мога да кажа за кои коли става и за кои не, но щом ключаря и е казал, че може значи може.....

    За моя ключ ми казаха, че ще струва м/у 180-250лв.
    Ако искам и дистанционно (що моя има) 50лв. с малко късмет от Ибей (ако някой ми предложи по-евтино дистанционно, купувам го)
    И за да ми обучат дистанционното за моята кола м/у 80-150+лв. зависи как си намеря.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  14. #14
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by BBB75 View Post
    За какво се използва? Той не влиза нито във вратата, нито за паленето и изглежда съвсем различен от другия. /съмнявам се да не би да е от друга кола и да е станала грешка, като са ми го дали/. Вие имате ли такива?
    Иначе другият ключ ми е червен и пише 2 /явно е код 2/, но ключаря от Практикер ми каза, че струвал 50 лева. Дано да не се е объркал и да ми излезе 120 лв.
    И аз съм с един ключ и карта нямам, практикер в кой град.Ако е Варна мога да те насоча,Кауфланд, ключаря, той ще ти обясни, на мен ми каза 70 пари, макар че още се ослушвам да си извадя втори, чакам да стане интересно.Мчи кажи отде си, нищо няма ти напрайм.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    И аз съм с един ключ и карта нямам, практикер в кой град.Ако е Варна мога да те насоча,Кауфланд, ключаря, той ще ти обясни, на мен ми каза 70 пари, макар че още се ослушвам да си извадя втори, чакам да стане интересно.Мчи кажи отде си, нищо няма ти напрайм.
    И аз чаках да стане интересно...и стана, изгубих си ключа. Тъкмо като организирах отварянето на колата и изолирането на имобилайзера ми се обадиха от МВР, че са ми върнали чантичката със всичко вътре...Добре, че не бях почнал процедурата с отварянето още...
    Не стойте с един ключ колеги, защото всичко се случва, и аз бях сигурен, че няма да го изгубя ама...
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •