Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 79

Thread: Въпрос за ключовете

  1. #46
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Виж имаше тема за ключове...там можеш да откриеш въпросният Доцев...немога да си представя, че блестящ ум като българският не е открил начин за код 2 и 3!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #47
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Виж имаше тема за ключове...там можеш да откриеш въпросният Доцев...немога да си представя, че блестящ ум като българският не е открил начин за код 2 и 3!
    Знам я темата. Но цялата апаратура за такова евентуално кодиране не е българска. А и още никой не е разбил криптирането на Филипс 46 транспондер. А и да е разбит - никой не знае как Алфа си формират записания код. А презаписването в/у TPH3 е неудачно според мен - доста е по-голям от 46, а и тия скачащи кодове ...

  3. #48
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    На мен въпросния ключ ми излезна 120 лв,като включва 2 броя сгъваеми ключа,нов модул за централното и изработка.
    чиповете се взимат от ключовете.
    ---------- Post added at 09:10 ---------- Previous post was at 09:08 ----------

    Quote Originally Posted by Alexius View Post
    Надявам се да си останал доволен

    Да много съм доволен определено.

    Last edited by kiko222; 30-11-2011 at 09:21.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144hp

  4. #49
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Точно така моето момче.......

    И пак да се повторя.

    А това, че вие двамата не сте наясно как стават нещата, не значи, че никой друг не може да го
    направи.....

    И да ви попитам ся за новото дистанционно, до Италия ли да ида да ми го обучат?!!!!!!
    Виж сега, нито съм момче, още по-малко твое. Аз съм от Пловдив. Я кажи къде в Пловдив ти програмираха ключа на машина? Я сподели, щото аз в началото на годината минах по тоя път и намерих 2 места - представителите на ФИАТ - запитване по ВИН номер и един на ул. "Булайр" до Сточна гара. И на двете места немогат да го направят на машина по ключа, и на двете места обаждат цена 350лв и на горе.
    Обяснението защо не става от един ключ да направиш друг съм го написал. Пак ще повтоя код 2 и 3 са скачащи кодове - всеки път като изключиш колата се записва нов код на чипа. Всеки ключ първо се опознава с номера си и после с кода, след всяко гасене на колата съответния ключ получава нов код. Примерно имаш 3 ключа 1 с код 1234, 2 с код 2345 и 3 с код 3456 имобилайзера помни номерата на ключовете и последно какъв код им е дал. Дори и да копираш кода не можеш да копираш номера на ключа. Не че не можеш да си програмираш ключ - можеш, но трябва да знаеш кода за програмиране, който е на картичката или да го изтърбушиш от чипа на самия имобилайзер. Съответно трябва да слалиш кутииката на имобилайзера, да я отвориш, да я закачиш на програматор и със специален софтуер да изкараш КОД ЗА ПРОГРАМИРАНЕ!!! С този код и софтуер почваш да пъхаш ключовете един след друг и да ги запознаваш с ИМО-то.
    Та така, дай да видим твоите хора в Пловдив какво могат.
    Също така ми трябва и специалист по разбиване на аларми, моята е Meta Systems и до сега всички курифеи бягат от нея като дявол от тамян, а спешно ми трябва второ дистанционно.
    Last edited by Alamo; 01-12-2011 at 22:50.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  5. #50
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Виж сега, нито съм момче, още по-малко твое. Аз съм от Пловдив. Я кажи къде в Пловдив ти програмираха ключа на машина? Я сподели, щото аз в началото на годината минах по тоя път и намерих 2 места - представителите на ФИАТ - запитване по ВИН номер и един на ул. "Булайр" до Сточна гара. И на двете места немогат да го направят на машина по ключа, и на двете места обаждат цена 350лв и на горе.
    Обяснението защо не става от един ключ да направиш друг съм го написал. Пак ще повтоя код 2 и 3 са скачащи кодове - всеки път като изключиш колата се записва нов код на чипа. Всеки ключ първо се опознава с номера си и после с кода, след всяко гасене на колата съответния ключ получава нов номер. Примерно имаш 3 ключа 1 с код 1234, 2 с код 2345 и 3 с код 3456 имобилайзера помни номерата на ключовете и последно какъв код им е дал. Дори и да копираш кода не можеш да копираш номера на ключа. Не че не можеш да си програмираш ключ - можеш, но трябва да знаеш кода за програмиране, който е на картичката или да го изтърбушиш от чипа на самия имобилайзер. Съответно трябва да слалиш кутииката на имобилайзера, да я отвориш, да я закачиш на програматор и със специален софтуер да изкараш КОД ЗА ПРОГРАМИРАНЕ!!! С този код и софтуер почваш да пъхаш ключовете един след друг и да ги запознаваш с ИМО-то.
    Та така, дай да видим твоите хора в Пловдив какво могат.
    Също така ми трябва и специалист по разбиване на аларми, моята е Meta Systems и до сега всички курифеи бягат от нея като дявол от тамян, а спешно ми трябва второ дистанционно.
    Доста добре описано. Като се сметне, че и номерът на ключа май е свързан с шасито ... щото дори с ПИН-а не можах да програмирам от друга Алфа ключ.
    Мен ми трябва някой да ми премахне от имото забраната за един оригинален ключ, който бе изтрит по погрешка, щото нямам програматор. Код 3 съм
    Днес от Мирва 2 ми казаха, че можели да ми направят транспондера. Дали да ги пробвам? Някой да ги е изпитвал?

  6. #51
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Виж сега, нито съм момче, още по-малко твое. Аз съм от Пловдив. Я кажи къде в Пловдив ти програмираха ключа на машина? Я сподели, щото аз в началото на годината минах по тоя път и намерих 2 места - представителите на ФИАТ - запитване по ВИН номер и един на ул. "Булайр" до Сточна гара. И на двете места немогат да го направят на машина по ключа, и на двете места обаждат цена 350лв и на горе.
    Обяснението защо не става от един ключ да направиш друг съм го написал. Пак ще повтоя код 2 и 3 са скачащи кодове - всеки път като изключиш колата се записва нов код на чипа. Всеки ключ първо се опознава с номера си и после с кода, след всяко гасене на колата съответния ключ получава нов код. Примерно имаш 3 ключа 1 с код 1234, 2 с код 2345 и 3 с код 3456 имобилайзера помни номерата на ключовете и последно какъв код им е дал. Дори и да копираш кода не можеш да копираш номера на ключа. Не че не можеш да си програмираш ключ - можеш, но трябва да знаеш кода за програмиране, който е на картичката или да го изтърбушиш от чипа на самия имобилайзер. Съответно трябва да слалиш кутииката на имобилайзера, да я отвориш, да я закачиш на програматор и със специален софтуер да изкараш КОД ЗА ПРОГРАМИРАНЕ!!! С този код и софтуер почваш да пъхаш ключовете един след друг и да ги запознаваш с ИМО-то.
    Та така, дай да видим твоите хора в Пловдив какво могат.
    Също така ми трябва и специалист по разбиване на аларми, моята е Meta Systems и до сега всички курифеи бягат от нея като дявол от тамян, а спешно ми трябва второ дистанционно.
    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Доста добре описано. Като се сметне, че и номерът на ключа май е свързан с шасито ... щото дори с ПИН-а не можах да програмирам от друга Алфа ключ.
    Мен ми трябва някой да ми премахне от имото забраната за един оригинален ключ, който бе изтрит по погрешка, щото нямам програматор. Код 3 съм
    Днес от Мирва 2 ми казаха, че можели да ми направят транспондера. Дали да ги пробвам? Някой да ги е изпитвал?
    Ми нали вие двамата всичко знаете!!!!
    Поинтересувайте се и ще разберете........

    Аз дет си опраам колата с тел и пирони, на вас ли акъл да давам!!!!!!

    Квот съм имал да обяснявам по-напред в темата съм го споделил.

    И все пак ще е добре малко да си оправите тона и да уважавате останалите потребители на форума......

    Човек цял живот се учи, особено от грешките си......

    "Каквото повикало, това се обадило"

    Аре живи и здрави.
    Поздрави!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #52
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Доста добре описано. Като се сметне, че и номерът на ключа май е свързан с шасито ... щото дори с ПИН-а не можах да програмирам от друга Алфа ключ.
    Мен ми трябва някой да ми премахне от имото забраната за един оригинален ключ, който бе изтрит по погрешка, щото нямам програматор. Код 3 съм
    Днес от Мирва 2 ми казаха, че можели да ми направят транспондера. Дали да ги пробвам? Някой да ги е изпитвал?
    Да приятел миналата събота бях при тях за сгъваемия ключ и съм много доволен от услугите им.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144hp

  8. #53
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by kiko222 View Post
    Да приятел миналата събота бях при тях за сгъваемия ключ и съм много доволен от услугите им.
    Код 2 или код 3 - уточни, че е от огромно значение. Защото като ти гледам подписа ти си с код 2 и той не е проблем
    Last edited by NightRider; 02-12-2011 at 17:49. Reason: допълнение

  9. #54
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Май вече стана ясно кое и как. Позачистих малко от мненията. Ако искате се уточнявайте на ЛС.

    Моля спазвайте добрия тон. Нека не обръщаме темата на лични нападки и пишкомер.
    Last edited by tonov; 02-12-2011 at 23:40.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #55
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Май вече стана ясно кое и как. Позачистих малко от мненията. Ако искате се уточнявайте на ЛС.

    Моля спазвайте добрия тон. Нека не обръщаме темата на лични нападки и пишкомер.
    Благодаря!!!
    И нека колегите да дават мнения за код 3, ако имат решение някакво. Код 2 отдавна е ясен и за него ключове прави почти всеки ключар. Алармите също са интересна част, но само фабричните

  11. #56
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Аз май вече съм го писал за код 3.
    Решението е в представителството... скъпо е обаче.
    Нов ключ и обучение на компютъра и ключа.
    Обучават и изтрити ключове, имах един без бутони за централното и багажника, който го обучиха поне да може да пали колата с него ако няма друг избор.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  12. #57
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Аз май вече съм го писал за код 3.
    Решението е в представителството... скъпо е обаче.
    Нов ключ и обучение на компютъра и ключа.
    Обучават и изтрити ключове, имах един без бутони за централното и багажника, който го обучиха поне да може да пали колата с него ако няма друг избор.
    Изтрит ключ и Examiner не може да обучи! Само хардуерно-софтуерна намеса примесена с издевателство в/у имото.
    Код 3 вече се пренся успешно от ZedBull в/у ТРХ3 транспондер, но той е голям и ми е интересно как тия ключари ще обучат два ключа с еднакви номера. Не съм се навил на тая процедура все още докато не получа ясен отговор
    Last edited by NightRider; 03-12-2011 at 08:53. Reason: уточнение

  13. #58
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia
    Age
    56
    Posts
    53

    Default

    Колеги, дайте мнение за Мирва. При мен единия ключ - черен, сгъваем, има щампована цифра 3 в основата, отказа да работи. Не разполагам със свободно време, затова чакам отзиви за Мирва или някой друг за решение на моя проблем.
    156, 2.4JTD

  14. #59
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by @lex View Post
    Колеги, дайте мнение за Мирва. При мен единия ключ - черен, сгъваем, има щампована цифра 3 в основата, отказа да работи. Не разполагам със свободно време, затова чакам отзиви за Мирва или някой друг за решение на моя проблем.
    "Здравейте, може да се направи, цената е от 80 до 100 лв." - towa е отговорът на Мирва 2 за ключ с код 3 като твоя. Но някак си не им вярвам. Ако си от Сф обади ми се да погледнем ключа. Може да имаш грешка на имото. Ключ току така не се губи

  15. #60
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Изтрит ключ и Examiner не може да обучи! Само хардуерно-софтуерна намеса примесена с издевателство в/у имото.
    Код 3 вече се пренся успешно от ZedBull в/у ТРХ3 транспондер, но той е голям и ми е интересно как тия ключари ще обучат два ключа с еднакви номера. Не съм се навил на тая процедура все още докато не получа ясен отговор
    Така, днес моя приятел ключаря дойде с машинките у нас и пробвахме общо 3-различни ключа.
    Моя от новата кола който вече не ползвам и сме го гледали малко преди да бъде пусната тази тема и след това съм палил колата много пъти... Данните който ми беше записал излязоха 1/1.
    После пробвахме моя от старата кола, с който карам в момента, после запалих колата няколко пъти и данните се си излизаха 1/1.
    После направихме проба на ключа на колегата Burkan 147-ца, той също запали колата няколко пъти и данните си излизаха все същите. И неговия ключ се оказа с по-сложен код от моите (макар че и на 3-те пише 3 )
    Съответно ще е и по-скъп за изработка.
    Ключаря каза, че е изработвал ключове и на по-нови коли 2005г. например и не е имало проблем.......

    Ако колегата Alamo наистина има проблем ще му дам координати, ако може да му помогне човека......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •