Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45

Thread: полицейски тормоз

  1. #31
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колега, като стар милиционер, горещо ти препоръчвам, вместо да риташ, да извлечеш полза от ситуацията.
    Възможно е просто статистически да си се наврял между шамарите, а и е възможно и да е просто случайност1
    Аз има подобен случай с хайманата, който беше параджия на Театъра!
    Прескачайки подробностите, сега съм един електротехник, а той висш полицейски офицер!
    Та тогава, той се яви в Управлението, представи се и попита за какво по дяволите го спират всяка вечер!
    Съветвам те и ти да направиш същото!
    Иди в РПУ-то и искай среща с началника на полицайте! Точно така се изрази!
    После му кажи за себе си, какво правиш и с какво се занимаваш и му кажи за притесненията си, че полицаите редовно те спират.
    кажи, че ако искат нещо да научат- просто да те попитат!
    Ако успееш и да им покажеш как работиш- залагам кило ракия, че ще намериш и добри приятели!
    Успех не се плаши!
    Просто, като те сгащят полицаи не се прави на интересен, а им кажи за какво става въпрос!
    Те са виждали всичко!
    Мордохай не знаех че си бил и милиционер , ама ако всички бяха като теб, милиционери де, нямаше да е така сега
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by scrape View Post
    Колега, не съм сигурен, с кое точно развалих душевния ти мир и събудих тази вълна от ненужен сърказъм. Ще се повторя, но не се познаваме и не знам с какво право ми държиш такъв тон без да съм те обидил, няма да развалям сладката приказка и ще ти отговоря по същият начин, с което смятам да приключа темата.
    Поласкан съм от притеснението ти за психическото ми здраве но, не е нужно. За разлика от теб, не съм си поставил толкова възвишени цели, като да се боря за онеправданите, с проблемите в държавата или световният глад. Има си хора за всичко, или всяка жаба да си знае гьола. Професия си имам, не мисля, че на страната ни е нужен още един милиционер. Нямам никакви допирни точки с полиция и нейната прекалена заинтересованост ми идва в повече, ако не си разбрал същината на проблема. За теб, като криминално проявено лице, може да е нещо нормално да те обискират където те хванат, но за останалата част от населението, които нямат взимане даване с реда и си плащат данъци и сметки, без да създават проблеми, това се разбира като тормоз. В топлите страни, за които говориш полицията не парадира с присъствието си, не се бърка в ежедневието на хората, освен ако не бъдат повикани или не се налага, но нали това е в цивилизования свят, в нашата мила родина всичко се случва типично по български ... ние сме малък, но изключително прост народ, според който полицията има правомощията да те прави на маймуна, заради непълноцененния си живот или от чисти комплекси.
    Всеки 3ти е недоволен от работата си, проблемът е, когато този човек не е кварталната кисела магазинерка, а е поредния средностатистически българин, блъскан от проблеми и комплекси, които по един или друг начин се е сдобил с пагони иправомощия да се гаври с когото си поиска - щото "си подозрителен" или "страшно много приличаш на един друг".
    Както и да е, смятам да приключа с дразгата и темата, че от толкова топло отношение ще трябва да отворя прозореца.
    Нека продължим по стар български обичай - всеки за себе си, та нали, ако не е в твоя двор не те е*е. Ще мина през районното, ще опитам да обясня какъв е проблема с надеждата да получа адекватен отговор, който да не е свързан с последните модни тенденции при облеклото. Лек и безавариен ден колега.
    емигрирай нарочили са те...ще ти скъсат живота скоро ще вкарат вечерен час и ще бият печати по краката на момичетата та не ходи с пола 4 пръста над коляното...много си им скучен и ти създават главоболия да не скучаеш излишно ще те тревожат до последно каза ЦЦ

  3. #33
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by bongo View Post
    Очевидно в случая с колегата полицаите съвместяват суичър с вероятност за престъпление, а ти съвместяваш пушене на трева с кражби. Не са прави полицаите, не си прав и ти. Дадох пример със захарта за да ти покажа, че общественото мнение за дадени субстанции далеч не е мерило за тяхната социална вреда.
    Общественото мнение е едно, друго нещо е общесвеният договор. След като нещо е незаконно то следва да се санкционира от органите на редьт. Колегата е един от малкото хора, проявили обществена отговорност. Според мен е напьлно прав ставайки свидетел на престьпление да информира полицията.
    А по вьпросьт за честите проверки - ако изглеждате сьмнително и ви проверяват значи има шанс да се прькне дьржава и тука. От фактьт че различни полицаи го спират колегата би следвало да си направи изводи и сам. Верно че и на полицията не всичко и е наред, ама ...
    Нали искаме превенция? Как да стане?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #34
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Общественото мнение е едно, друго нещо е общесвеният договор. След като нещо е незаконно то следва да се санкционира от органите на редьт. Колегата е един от малкото хора, проявили обществена отговорност. Според мен е напьлно прав ставайки свидетел на престьпление да информира полицията.
    А по вьпросьт за честите проверки - ако изглеждате сьмнително и ви проверяват значи има шанс да се прькне дьржава и тука. От фактьт че различни полицаи го спират колегата би следвало да си направи изводи и сам. Верно че и на полицията не всичко и е наред, ама ...
    Нали искаме превенция? Как да стане?
    Докладване на престъпление без жертва ми намирисва повече на доносничество. Полицията не трябва да има право да се бърка в живота на когото и да е (като в това включвам проверки дори и на пътя) ако няма извършено престъпление или предпоставки за такова. Облеклото не мисля че спада в тази категория. Отстояването на граждански свободи е важно или скоро не само ще проверяват ако изглеждате съмнително, а направо ще прибират.

  5. #35

    Default

    Да си се друсат в тях кво ми спрели пред къщата и колата не съм длъжен да ги гледам и не ме интересуват, че са наркомани разбира, се че звънна и пак да дойдат и някъде да видя пак ще се обадя и не се чувствам виновен, напротив.Ако примерно видиш съмнителни лица пред къща в която няма никой да се навъртат и да оглеждат няма ли да излезеш или да се обадиш на "органите на реда" или не, защото по думите ти всеки си има живот и може да си прави каквото си иска?
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  6. #36
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Предлагате да няма полиция ли? Щото ако полицията само отбелязва извьршени престьпления няма смисьл от нея. Ако издирват неизвестен извьршител, единствено по взншният вид могат да се ориентират. Колегата сам твьрди че го проверяват и нищо по вече. Какьв тормоз!?
    На това което наричате доносничество, в страни кьдето има дьржава му викат граждански дьлг. Свободите са си свободи, законите са си закони.
    Примерче - крьстовще с еднопосочна улица. На 5 метра от крьстовището изход от паркинг. Джигита излиза от паркингьт и трьгва в насрещното като аз сьм завил на половина вече. Нашият спира и чака да му направя пьт!
    Ако имахме дьржава и аз бях сьвестен гражданин щеше да следва телефонно обаждане и акт за нарушителят. Вместо това, защото не ми се занимава следващият пьт пак ще трябва да чакам, да му стане ясно че няма да мине.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #37

    Default

    1.3 Да уважава другите потребители на форума. Всякакви обидни думи и преки характеристики/заплахи ще се считат за грубо нарушение, като резултат постът ще бъде редактиран или отстранен от темата. Никовете на особено напористи с обиди/заплахи участници ще бъдат деактивирани. Нецензурните думи ще бъдат замествани със символа "*".

    Колега, не да се заяждам ама какво си говорим за правила и закони като дори тук те не се спазват.
    Да разбирам ли, че модератори не се намесват защото сте си партия или има друга основателна причина?
    Загибих интерес към темата и към форума, който м/у другите стереотипи за които говорим също влиза в един. Ти си типичният авто форумен член, капацитет по всички въпроси, на "ти" с колите, жените, политиката и философията.
    Съжалявам, че станах свидетел на такова отношение от непознат - без повод, както и, че не се намери един модератор да направи "нещо", което му влиза в задълженията. Доста показателно за ситуацията в страната като цяло ...негативизъм, простотия, шуробаджанащина и скара-бира.
    Спорна седмица на всички, весели празници и безавариино. Стигат ми толкова форумни страсти и комплексарщина.
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S 96 v8

  8. #38
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Предлагате да няма полиция ли? Щото ако полицията само отбелязва извьршени престьпления няма смисьл от нея. Ако издирват неизвестен извьршител, единствено по взншният вид могат да се ориентират. Колегата сам твьрди че го проверяват и нищо по вече. Какьв тормоз!?
    На това което наричате доносничество, в страни кьдето има дьржава му викат граждански дьлг. Свободите са си свободи, законите са си закони.
    Примерче - крьстовще с еднопосочна улица. На 5 метра от крьстовището изход от паркинг. Джигита излиза от паркингьт и трьгва в насрещното като аз сьм завил на половина вече. Нашият спира и чака да му направя пьт!
    Ако имахме дьржава и аз бях сьвестен гражданин щеше да следва телефонно обаждане и акт за нарушителят. Вместо това, защото не ми се занимава следващият пьт пак ще трябва да чакам, да му стане ясно че няма да мине.
    И това е така, разбира се, че най големият ни проблем е лиспана на ред.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  9. #39
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Предлагате да няма полиция ли? Щото ако полицията само отбелязва извьршени престьпления няма смисьл от нея. Ако издирват неизвестен извьршител, единствено по взншният вид могат да се ориентират. Колегата сам твьрди че го проверяват и нищо по вече. Какьв тормоз!?
    На това което наричате доносничество, в страни кьдето има дьржава му викат граждански дьлг. Свободите са си свободи, законите са си закони.
    Примерче - крьстовще с еднопосочна улица. На 5 метра от крьстовището изход от паркинг. Джигита излиза от паркингьт и трьгва в насрещното като аз сьм завил на половина вече. Нашият спира и чака да му направя пьт!
    Ако имахме дьржава и аз бях сьвестен гражданин щеше да следва телефонно обаждане и акт за нарушителят. Вместо това, защото не ми се занимава следващият пьт пак ще трябва да чакам, да му стане ясно че няма да мине.
    Добре бе не е ли близко до акъла, че ако искам да извърша престъпление няма да си облека суичър, а ще си сложа други дрехи? кво не мога да открадна кола и да му вляза в къщата на gelew с костюм и куфарче? Стига с това стереотипно мислене насадено от филмите. Никой не говори да няма полиция, а да се тегли ясно чертата и ако не си извършил нещо да не забелязваш че изобщо я има. Примерче, спират те пиян с колата, оказва се че полицая не е имал причина да те спре и те оневиняват, а не като видят ксенона в тъмното и да ме спират по 6 пъти на вечер за нищо. Това са правила, а не полицейско своеволие. Превенция не се постига с тормоз над гражданите.

  10. #40
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Сьжалявам че отговарям кьсно. Бях извьн градьт.
    Колега, стереотипите се изграждат заради типичните ситуации. Не твьрдя че всеки облечен в суичьр е престчпник, но типичното облекло на масовите дребни престьпници е такова. Колегата да се сьрди на наркоманите, че развалят имиджа на модната линия.
    Ако не се льжа ксеноните са вече забранени. Лично аз ще сьм много доволен ако това е факт. В над 90 процента от случаите, след разминаване с ксеноново осветен автомобил поне 3 секунди нищо не виждам.
    Сьгласен сьм че не трябва да те спират без причина но... дай подхдящ пример.
    Не можеш да ме убедиш че да те спрат за проверка е тормоз. Прекалено бьркаме свободата сьс свободия. Това второто е "измислена" думичка която точно описва ситуацията в "дьржавата" ни.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #41
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Сьжалявам че отговарям кьсно. Бях извьн градьт.
    Колега, стереотипите се изграждат заради типичните ситуации. Не твьрдя че всеки облечен в суичьр е престчпник, но типичното облекло на масовите дребни престьпници е такова. Колегата да се сьрди на наркоманите, че развалят имиджа на модната линия.
    Ако не се льжа ксеноните са вече забранени. Лично аз ще сьм много доволен ако това е факт. В над 90 процента от случаите, след разминаване с ксеноново осветен автомобил поне 3 секунди нищо не виждам.
    Сьгласен сьм че не трябва да те спират без причина но... дай подхдящ пример.
    Не можеш да ме убедиш че да те спрат за проверка е тормоз. Прекалено бьркаме свободата сьс свободия. Това второто е "измислена" думичка която точно описва ситуацията в "дьржавата" ни.
    от японския до румънското и обратно да те спрат 3 пъти с фабричен и настроен ксенон си е тормоз. Ти колко престъпника познаваш та знаеш как се обличат? Аз си пуша трева и до ден днешен нищо не съм откраднал. Тва някой пенсионер дето не знае какво е може да ги говори такива врели некипели.

  12. #42
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Ами известно време ще те спират за проверка. Докато се изчисти от не фабрични и ненастроени ксенони. Верно е нудобство, но не можеш да твьрдиш че това е тормоз. Причина да те спират има.
    На всеки му се налага да понесе някакво неудобство в името на обществения договор.
    Аз не познавам престьпници, познавам полицаи които са срещали доста от тях обаче.
    Даваш за пример себе си. Ти характерния наркоман ли си?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  13. #43
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Ами известно време ще те спират за проверка. Докато се изчисти от не фабрични и ненастроени ксенони. Верно е нудобство, но не можеш да твьрдиш че това е тормоз. Причина да те спират има.
    На всеки му се налага да понесе някакво неудобство в името на обществения договор.
    Аз не познавам престьпници, познавам полицаи които са срещали доста от тях обаче.
    Даваш за пример себе си. Ти характерния наркоман ли си?
    няма такова животно като 'характерния' наркоман. Това е все едно да кажеш характерния болен

  14. #44
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Сигурен сьм че разбра какво имах предвид колега.
    Мога да задам сьщият вьпрос с по вече думи, това нищо няма да промени.
    Идеалното общество е анархия, само че е утопия.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #45

    Default

    Колега ,това което си описал в рървия пост на темата ,не е тормоз. За жалост така е направен закона ,че полицая има право на почти всичко ,след като се усъмни в теб .Не му трябва логика (те повечето не знаят какво значи думата) ,трябва му просто да си попълни бележника за смяната. За жалост (или за щастие) ,не знам кое от двете ,това ни е системата (нищо ,че от нея нищо не става).
    За проверката ,може и по 7 пъти на ден да ти я прави ,негово право е ,и си длъжен да си дадеш личата карта . Всичко останало ,обаче е в твое право. Нямат право да те проверяват на улицата (но го правят ,защото хората не искат да си загубят 2-3 часа в някое РУ) Това ,обаче не значи ,че ако му се опънеш и откажеш ,няма да си свърши работата така ,както пише в ЗМВР.
    Хич не съм съгласен със изказването на code ,че трябва да си по-нисък от тревата ,НАПРОТИВ , трябва ясно и обосновано да покажеш ,че си знаеш гражданските права ,за да не те правят на будала. Аз колко нощи съм спал по районните ,защото не съм им разрешил да ми тарашат по колата.... не ми се говори.Но да ,губил съм си времето ,но съм си отстоявал правата. Полицаите имат манталитет на някакво едва ли не тартори (по голямата част от тях) ,затова съм на мнение ,че трябва всячески да му разясниш ,че ТИ му плащаш заплатата ,а ТОЙ ти е бодигард ,длъжен да служи и пази! Не да си прави кярията с теб .

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •