Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: полицейски тормоз

  1. #1

    Default полицейски тормоз

    Здравейте колеги,

    Едва ли това е най-удачното място за въпроса ми, но се зачетох в Лекс.бг (правен портал) и останах до някъде разочарован от коментарите по близка до въпроса ми тема. За това се надявам да получа полезни мнения от вас. Ето какъв е и случаят.
    Не съм и не изглеждам агресиван или подозрителен. Обличам се спортно. Въпреки това, без да преувеличавам, съм имал случаи, когато съм спиран за паспортна проверка и обиск по 3 пъти седмично. Въпреки, че господата полицаи нямат право да ме карат да си изпразвам джобовете на публично място, по закон това трябва да се случва в РПУ, пред свидетели и да се описва. Изпитвам истински страх от това какво може да ми се случи там. От телесни повреди до подхвърляне на доказателства. Тук, сигурно както и в правния форум, някой ще каже че фантазирам - не! Това се случва и ако някой е имал късмета да се сблъска с действителността, то трябва да почерпи. Шамари се раздават, доказателства се откриват, правомощия се надвишават. Има и читави полицаи, които не смятат шапка и суитчър за подозрителни при 10ина градуса температура. Въпросът ми е какво мога да направя, за да мога да намаля тези своеволия от страна на органите на реда. Не съм задържан, не съм издирван, нямам дори един акт, не съм имал никога проблеми с полиция и единствените ми посещения в РПУ са за смяна на документи. Мога ли даподам жалба за полицейски тормоз, при положение, че не става въпрос за конкретен служител на МВР и дали това няма само да подразни органите на реда при следващата ни среща? Не мога повече да понасям това отношение, работя срещу 4то РПУ и вече имам над 10-ина "преджобвания" пред колегите ми, под предлог, че съм подозрителен. Имал съм безобразни случаи, най-фрапантният от които бе преди 4-5г. в градинката на данон, когато ме оставиха по боксери по обяд, защото " работя в ПР агенция която организира партита, а по партитата има наркотици!". Изобщо, може ли нещо да се направи? Една жалба би ли имала положителен ефект или би влошила нещата?

    Благодаря ви предварително, надявам се, някой от вас да е по-наясно със закона и да може да ме посъветва.
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S 96 v8

  2. #2

    Default

    Скрита камера?....или не толкова скрита.....няма никакъв проблем да снимаш докато ти правят това на публично място.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by scrape View Post
    Имал съм безобразни случаи, най-фрапантният от които бе преди 4-5г. в градинката на данон, когато ме оставиха по боксери по обяд, защото " работя в ПР агенция която организира партита, а по партитата има наркотици!". Изобщо, може ли нещо да се направи? Една жалба би ли имала положителен ефект или би влошила нещата?

    Благодаря ви предварително, надявам се, някой от вас да е по-наясно със закона и да може да ме посъветва.
    и не се ли опита да ги съдиш за това ?

    досега нито веднъж ли не си подал жалба ?

  4. #4
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Смени си облеклото....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #5
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Че ко толко страшно да те заведат в районното.И да издразниш някой не очаквай шамари,по-скоро ще си изкараш двайсетина часа докато му дойде времето да си ходиш.Това че те джобят на улцата дет се вика е за твое добро.Ако се носиш облечен като квартален гангстер не очаквай друго отношение.Пробвай да караш с качулката и ръкавици през август и ще видиш гарантирано асфалта от близо.

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Що пък трябва по облеклото да съдят за човека.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7

    Default

    Труден казус - явно нещо сте ги провокирали вашата фирма и ти по-специално си се набил в очите им.
    Какво мнението на собственика на фирмата - прави ли нещо по въпроса.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  8. #8
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тва кого питаш.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега, като стар милиционер, горещо ти препоръчвам, вместо да риташ, да извлечеш полза от ситуацията.
    Възможно е просто статистически да си се наврял между шамарите, а и е възможно и да е просто случайност1
    Аз има подобен случай с хайманата, който беше параджия на Театъра!
    Прескачайки подробностите, сега съм един електротехник, а той висш полицейски офицер!
    Та тогава, той се яви в Управлението, представи се и попита за какво по дяволите го спират всяка вечер!
    Съветвам те и ти да направиш същото!
    Иди в РПУ-то и искай среща с началника на полицайте! Точно така се изрази!
    После му кажи за себе си, какво правиш и с какво се занимаваш и му кажи за притесненията си, че полицаите редовно те спират.
    кажи, че ако искат нещо да научат- просто да те попитат!
    Ако успееш и да им покажеш как работиш- залагам кило ракия, че ще намериш и добри приятели!
    Успех не се плаши!
    Просто, като те сгащят полицаи не се прави на интересен, а им кажи за какво става въпрос!
    Те са виждали всичко!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10

    Default

    Аз да ви кажа една интересна случка свързана с телефон 112 и "полицията" тия копеленца комплексирани и пожарната.Та пребирам се от работа към 18:30 миналата седмица и фаровете ми осветяват кола пред нас спряна и вътре някви наркоманчета се вижда как пафкат трева.Обичайното обръщам си спирам пред колата (вкъщи), и виждам вътре 4 наркоманчета как най-спокойно си пафкат все едно цигара пушат.Качвам се горе звъня на 112 да им кажа да дойдат да ги сгащят и познайте завършека на ситуацията- никой не дойде...иначе големи обяснения, каква е колата какъв е номера колко са.Пожарната същата работа.Един казан гори с огън метър над него и една кола спряна почти залепена до казана.Слизам аз до пожарната 15метра от местоживеенето ми и ги викам да изгасят казана за да не повреди на човека колата и да не смарди цялата улица...резултат к.р никой не си мръдна пръста при положение че казана е на 50 метра от самата пожарна...тия институций съм ги отеб.л отдавна не се ли оправиш сам тия само може нерви да ти образуват и да ти изгубят времето.
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  11. #11

    Default

    Извинявам се, бях извън софия без пц и нямаше как да отговоря. Облеко не мисля да сменям, както казва колегата Димитър, защо трябва да ме съдят по облеклото. Може би това, че по външно не се различавам по нищо може да ме вкарва в графата "нормален софийски дришлио".
    Няма начин да имат зъб на фирмата ни, рекламна агенция е, нямаме никакво взимане даване с тях, а и не ме спират едни и същи господа за да се каже, че може да са ме нарочили. И други колеги ги спират доста често.
    Мисля да опитам предложението на колегата mordohy, да видя евентуално ще ми отделят ли време за среща и някакво обяснение защо се случва всичко това.
    Иначе отговорът им е винаги еднакъв, "няма как да знаем, че си проверяван", което не съм сигурен че е така. Мисля, че може по егн да се направи справка колко често им излизам при "стандартните проверки".
    Другият вариант е да се опитам да не обръщам внимание и да си продължим по старо му, но е някак неприятно като се случва на публично място.

    п.с.
    алфетката ми има всички симптоми на люлински наркобос, черна, "наточена", с щори на задното стъкло и клубен стикер и въпреки това с кола не ме спират!
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S 96 v8

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by scrape View Post
    п.с.
    алфетката ми има всички симптоми на люлински наркобос, черна, "наточена", с щори на задното стъкло и клубен стикер и въпреки това с кола не ме спират!
    Страх ги е катаджиите не им е работа да се занимават с дилърите...
    Lexus IS200

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by scrape View Post
    И други колеги ги спират доста често.
    Точно това, ме навежда на мисълта, че собственика на фирмата трябва да иде при полицаите.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  14. #14
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Аз пък с полицаи не съм имал никакви проблеми дори напротив. Преди около месец сигнализирах за съмнителни субекти и ги сгащиха с 3 крадени електромотора в колата, абе изобщо респект от мен за всички служители на реда. На мнение съм, че пред полицаите трябва да си по-нисък от тревата и да съдействаш изцяло, а като се правиш на модерен - в ареста. Аз за тая работа не ставам, щото да си рискувам всеки ден живота и да ми се прави някое пияно лайно - гаранция, че ще му навра палката в гъза.
    Относно автора на темата - ако наистина те пребъркват по 3 пъти седмично (в което се съмнявам) смени походката и изхвърли всичко с марката Адидас от гардероба Купи си фланелка на райета, като едното да е задължително розово и се бръсни всеки ден Щегувам се разбира се.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #15

    Default

    Собственика на фирмата да не се прави на гей, ако наистина не е такъв и да си поговори с отговорните другари, правещи се на гъзари от местото РПУ.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •