Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 51

Thread: Проблем с оборотите

  1. #16
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas View Post
    Ако нямаш кабел и софтуер можеш да го направиш по познатия "ръчен" начин: 90сек. - контакт, 90сек.- връщаш от контакт без да вадиш ключа и палиш за 10 мин. на мяско без да пипаш газта. Някой дори откачат акумулатора преди да чистят за 10-тин мин.
    Само дето неговата кола е Селе и е с изяло електронен дросел,демек няма жило,там адаптацията е малко по различна и трябва доста да се внимава при чистенето
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by rocknrolla79 View Post
    Колеги,мога да кажа едно. От както карам и имам кола,независимо марката,използвам добавките на BARDALH.
    Взех си ето тази добавка http://www.bardahl.bg/bg/product/a/4278 и оборотите на колата ми се оправиха. Вече 2 дена нямам грижи. До сега съм ползвал само този тип добавки , масла и други продукти,много съм доволен от тях. И което е най важното,нямам последици по колите. Който иска , може да опита.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Само дето неговата кола е Селе и е с изяло електронен дросел,демек няма жило,там адаптацията е малко по различна и трябва доста да се внимава при чистенето
    Грешката е моя

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    И аз да споделя моя проблем с тези обороти,колата като е на място не клати обороти,като е в движение също но като тръгна да спирам колата е selespeed и ми прави впечатление,че като натисна спирачката да спирам от 2 ра на първа си превключва и оборотомера пада почти до нулата и колата е готова да изгасне претриса малко и от това претрисане ми премигва лампата на маслото за секунди това не го прави често но е много дразнещо,та аз си мисля да започна с чистенето на дроселовата клапа да видим дали ще има някаква промяна.Иначе колата върви повече и от ферари :хаха

    човек на мен е също така карам си няма проблеми на място много рядко тресе,но когато изключа от скорост и тръгна да намалям и мойта прави страхотии и тамън да изгасне и се оправя.
    Незнам и аз какво е решението,но дроселовата клапа ми е идеално чиста онзи ден я преглеждахме.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144hp

  5. #20
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Добре де, защо се налага адаптация на дросела, след като нищо не се пипа по колата, нищо не се сваля и т.н.
    Просто минаваш с парцала и зачистваш? Какво се променя, че иска адаптация после?
    И още нещо - дори и да не се прави адаптация, след като започнеш да караш, не се ли "самоадаптира" след някой друг километър?

    И друго - това за мен си е някаква грешка в компютъра. Повечето колеги, като откачат акумулатора за 10-тина мин, после колата се оправя за ден/два/три и след това отново същото. Мисля, че това е някаква изгъзица на ЕКУ-то. Аз си резнах пин 15 и си реших проблема, и даже и не ми минава през ума да го закачам отново.
    Четох темата защо не трябва да се реже... еми тва си е леко глупост, до сега като несъм карал с такава екста на старата ми ланча, сякаш нещо ми е станало пък... и без него си е супер, ако си шофьор!
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  6. #21

    Default

    Колега i.ganchev.ganchev , извинявам се за въпроса , понеже съмн още невеж , какво значи израза ти..... резнах пин 15 и нещата се оправиха?

  7. #22
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Само дето неговата кола е Селе и е с изяло електронен дросел,демек няма жило,там адаптацията е малко по различна и трябва доста да се внимава при чистенето
    Ти са ме наплаши аз няма да смея да отида до сервиза

    Quote Originally Posted by kiko222 View Post
    човек на мен е също така карам си няма проблеми на място много рядко тресе,но когато изключа от скорост и тръгна да намалям и мойта прави страхотии и тамън да изгасне и се оправя.
    Незнам и аз какво е решението,но дроселовата клапа ми е идеално чиста онзи ден я преглеждахме.
    Много е кофти и ме дразни това е че го прави само по някой път, а и ти казваш че ти е чиста клапата и аз сега съвсем ще се филмирам
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Колега JoRiX не се филмирай ами отиди в някой форумен сервиз в София, ще ти открият проблема и ще го отстранят. Оборотите може да клатят от 100 неща. При мен беше от ламбда сонда, правих калибрация няколко пъти - временно се подобряват нещата. Накрая изгоря тотално, смених я с оригинална БОШ от Киров и нещата заспаха. Чувал съм от колеги, че може да е и от гумички на инжекторите, уплътнения на ВИМ.....
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Колега JoRiX не се филмирай ами отиди в някой форумен сервиз в София, ще ти открият проблема и ще го отстранят. Оборотите може да клатят от 100 неща. При мен беше от ламбда сонда, правих калибрация няколко пъти - временно се подобряват нещата. Накрая изгоря тотално, смених я с оригинална БОШ от Киров и нещата заспаха. Чувал съм от колеги, че може да е и от гумички на инжекторите, уплътнения на ВИМ.....

    А на диагностиката показа ли грешката за сондата примерно ?
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Не показва. Дори като изгоря изкара няква грешка дето може да е от 5 неща. МОже би ако изгори реотана или механично се прекъснат жиците ще запише грешка, иначе не, и лампата не свети. Ама не се вкарвай във филм с тая сонда, виж в раздела за сервизи и отиди където трябва, ще спестиш пари и нерви. В софия имате сервиз дето гарантирано ще ти премахнат колебанията на оборотите.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  12. #27

    Default

    Днес ходих до сервиза пуснахме диагностиката всичко ок.Няма грешки изчистихме дроселовата клапа,после покарах 1 час и пак започна да си го прави тоя номер ахааа да изгасне други идеи ако имате ще съм ви благодарен
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  13. #28

    Default

    Колега JoRiX , защо не опиташ с една добавка. На мен ми помогна. Оправи ми оборотите. Съвсем леко мени и то много рядко и почти не се усеща
    Last edited by rocknrolla79; 22-11-2011 at 15:18.

  14. #29
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Добре де, защо се налага адаптация на дросела, след като нищо не се пипа по колата, нищо не се сваля и т.н.
    Просто минаваш с парцала и зачистваш? Какво се променя, че иска адаптация после?
    И още нещо - дори и да не се прави адаптация, след като започнеш да караш, не се ли "самоадаптира" след някой друг километър?

    И друго - това за мен си е някаква грешка в компютъра. Повечето колеги, като откачат акумулатора за 10-тина мин, после колата се оправя за ден/два/три и след това отново същото. Мисля, че това е някаква изгъзица на ЕКУ-то. Аз си резнах пин 15 и си реших проблема, и даже и не ми минава през ума да го закачам отново.
    Четох темата защо не трябва да се реже... еми тва си е леко глупост, до сега като несъм карал с такава екста на старата ми ланча, сякаш нещо ми е станало пък... и без него си е супер, ако си шофьор!
    Ще ти се регулират сами с времето.
    Моята я чистиха и после не я занулиха, защото "забравиха".
    После се върнах да ми я занулят и пак не можаха, беше им криво моторчето за празния ход.
    Карах ивестно време на 2000 оборота на празен ход /усещането си беше добро /. След няколко дни всичко си дойде на мястото. Вече 4 години ми се клатят оборотите, дреме ми. Интересното е, че в началото гаснеше, но сега вече не! Само клати.
    И не набутвай кинти по сервизи залудо, ще ти измислят какви ли не безумни смени.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by rocknrolla79 View Post
    Колега JoRiX , защо не опиташ с една добавка. На мен ми помогна. Оправи ми оборотите. Съвсем леко мени и то много рядко и почти не се усеща

    Едва ли добавката ще помогне в този случай
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •