Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47

Thread: Мнение за 166 2.5 190 hp V6 '99

  1. #1
    започва да се пристрастява mdterziev's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    62

    Default Мнение за 166 2.5 190 hp V6 '99

    Здравейте, колеги.
    От известно време ме е налегнала мисълта за 166, обикалял съм доста къщи, но до вчера не бях попадал на читава.
    Оказа се, че продавача е познат. Колата е в перфектно външно състояние, интериорът е уникално запазен. Той се кълне, че реалните км са 41000.
    Интересува ме най-вече разход (ако моторът е в добро състояние), както и автоматика, какви проблеми да очаквам? Взимам я за семейна кола, няма да си правя експерименти.
    Който иска може да я потърси в мобиле.бг - единствената такава в регион Пловдив. Много ме изкефи колата, но финансовата част все пак трябва да се обмисли. Колко излиза обслужването и средния разход при нормално каране?
    Колата съм я капарирал и имам време до вторник да реша, така че ви моля за помощ? Благодаря предварително.
    "Вятър замита стъпките ни - първо страстите, после времето ни поглъща."

    Alfa Romeo 145 1.3 '95

  2. #2
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Тъкмо разгледах обявата ,колега. Колата действително изглежда много добре. Единствено ме притеснява тоя километраж.Как за 11 години жовот на колата има 41 000 км? Де да знам. Още на място можеш да провериш като сравниш със сервизната книжка. Виж километритте там.(не е 100% гаранция ,но ...). Колкото до въпросите ти :
    Разход: Извънградско до 120км/ч : 10-11л. Градско-15-16л.
    Това ,което знам от колеги със същата кола е , че ако е поддържана добре двигателя е вечен. За скоростите: Пак от колеги (pinko) -Автоматичната трансмисия на 166 е класически 5-степенен автомат с хидротрансформатор, планетарни зъбни предавки и фрикциони - японски, производство на Айсин (Aisin SeikiZF4HP20 ). Здрав и напълно безпроблемен, стига да се обслужва редовно.
    Моя съвет към теб е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА диагностика преди покупката-и за автомата и за двигателя, пък и километрите ще ти кажат. Лошото ,че вече си я капарилал , но поне да отбиеш от цената.
    Има много колеги от Пловдив. Сигурен съм се ,че ако потърсиш съдействие няма да ти откажат
    Пиши да кажеш какво си направил
    Last edited by andro88; 20-11-2011 at 11:39.
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  3. #3
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Сп. мен няма как да е на 41к км и да й се обели кожата по този начин. Моята е на 140к и салона изглежда не по-зле. Може да видиш ключовете. Моята кола беше на 66к км (купувана от познат, не от автокъща) и беше с 2 ключа. Единият беше ползван и имаше леки следи от употреба - поизносено покритие на металната част. Пада бялото отгоре и се показва жълтия метал на основата. Другият ключ не беше ползван и беше като чисто нов. Аз взех да ползвам него и за 70к км и той има леки следи от употреба, но все още е доста "бял". Значи ако е на 41к км. трябва да има един чисто нов ключ и другия да е почти като нов.
    И на мен ми е съмнително да е чак на 41к км., но те тези които са на 300к+ ги правят всичките на 120к. Тази може да е била на 120к., което пак си е супер. Ако излиза пробегът на 2,5 на диагностика, най-добре я закарай да направят една.

  4. #4
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    изглежда много добре за километрите не вярвам ... за 11 год да е на 41 000 .. тя трябва само да е местена от време на време .. карай я на диагностика ако има нещо нередно ще си проличи да видят окачването автомата и т.н.
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Колега, илометрите поскоро са 141К, освен ако не е стояла 10години на трупчета(консервирана). Елементарна сметка - давам пример с мен за да няма недуразумения - на месец 300-400км градско = 3600 - 4800км/год.Отделно 9месеца х1400км/мес = 12600км/год. Общо прави 12600+4200 = 16800км/год. х 11год. = 184 800км. И това не е натоварено каране а само неотложно необходимото ми. Доколкото съм информиран в "белите държави" тези километри - моите - са им градското каране. Така че нормалните километри следва да се очаква че са около300000(предполагам).Както казват колегите мини на диагностика има в менюто опция да видят колко е истинския пробег - пази се в компа. Обикновено там не си правят труда да нагласят километражи -макар че и там могат да манипулират. Ако колата наистина е запазена и ти допада това с километража е най малката болка. Успех и дано излезе читава и да я доплатиш.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  6. #6
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Ето ти и малко теми за същия автомобил от колеги във форума за да бридобиеш някаква представа за проблеми,съвети и състояние

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=64892

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=56448

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=56057

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=53164

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=50942

    Дано ти е от полза
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  7. #7

    Default

    Колега, а видя ли черната от Варна?
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  8. #8

    Default

    Страхотна кола е !!!
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...682&f1=details
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #9
    започва да се пристрастява mdterziev's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    62

    Default

    Благодаря на всички за мненията, стана ми ясно, че ако я взема ще ми е много кеф с нея. Единственото, което ме спира за момента е високият разход, мисля си, че трудно ще я изхранвам като се има предвид, че 75 % от пробега ми е градски. Както и да е, благодаря още веднъж, може би ще се насоча към вариант дизел. Поздрави.
    "Вятър замита стъпките ни - първо страстите, после времето ни поглъща."

    Alfa Romeo 145 1.3 '95

  10. #10
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    От личен опит:
    За 2.4 JTD
    Градски цикъл- 9.3 л
    Извънградски цикъл- 5.5л
    Ако те учудва разхода на V6 2.5 24v - недей. Не се сещам за модел/марка с такива кубици/коне дето да дава икономия.
    Пък и газта или метана е алтернатива , макар аз да съм скептик
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by mdterziev View Post
    Благодаря на всички за мненията, стана ми ясно, че ако я взема ще ми е много кеф с нея. Единственото, което ме спира за момента е високият разход, мисля си, че трудно ще я изхранвам като се има предвид, че 75 % от пробега ми е градски. Както и да е, благодаря още веднъж, може би ще се насоча към вариант дизел. Поздрави.
    Колега, нашите коли си харчат. Зависи какво търсиш. За градско поне аз мисля, че кола под 10/100 едва ли ще намериш. Дори и с по малка кубатура и по малки размери пак в този диапазон се движи разхода. карал съм различни като почнеш 1,4; 1,6; 1,9 кубика бензинки и дизел, разхода в чисто градско винаги е бил в рамките 8-10/100. Тук имаш удобство и комфорт, но пък разхода е малко по голям като за по голям двигател. Аз съм с дизелака от подписа градско 10,5 извън града 5,5 - това са усреднени данни имам и по-високи и по-ниски разходи. Тази на която си се спрял е по мощна и по голяма от моята също и бензин така че съвсем нормално градското да е 13-16.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  12. #12
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by mdterziev View Post
    Много ме изкефи колата, но финансовата част все пак трябва да се обмисли. Колко излиза обслужването и средния разход при нормално каране?
    Моята не е 166 но е със същия мотор.
    Ремъци , 3 ролки, водна помпа , филтри, масла и работа излиза над 1000лв.
    Градския разход може да ти е 15 , може и над 20 зависи от трафика и от шофьора.

  13. #13
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Моята не е 166 но е със същия мотор.
    Ремъци , 3 ролки, водна помпа , филтри, масла и работа излиза над 1000лв.
    Градския разход може да ти е 15 , може и над 20 зависи от трафика и от шофьора.
    Отказа човека
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  14. #14

    Default

    Според мен от бензиновите се ориентирай към 3.0 - върви повече, а харчат почти едно и също. За автоматичните кутии - колегите казват, че е с петстепенен Айсин, но това не е вярно за всички 166 - първите са с Zuluferret 4HP20 4-степенен автоматик, който се използва и в разни ситроени, мерцедеси - а и почти до ден днешен в някои пежа. Не мога да кажа мнения за нея, но може да разпиташ чичо гугъл. С 2.5 двигателя би трябвало да има по-малко проблеми с нея, предвид по-ниския въртящ момент спрямо 3.0.

    За бензина и дизела - разликата в цената между двете горива расте, а като гледам европейските цени - ще порасне още малко, при 10-10.5 градско на дизела и 15 на бензина, вероятно няма да има голяма разлика в харча, дори да караш доста, а остават евентуалните проблеми с маховик, турбото, дюзи и т.н. неща на дизела, които са си типични проблеми за дизела. Бензиновите V6 по всеобщо мнение са много здрави мотори - този на моята е на 250000, няма нищо за пипане по двигателя (е, чука един повдигач понякога за кратко, ама ще го преживея, пък и може да се оправи при следващата смяна на масло, знам ли).

    Поддръжката на 166 обаче е скъпа работа, някои части са си болка в задника (онзи тампон отзад на шенкела, където ползваме такива за мерцедес - при мен тези на TRW изтраяха точно 1 месец, поне съм благодарен, че майстора ми ги замени гаранционно от срам от ниското им качество - за което той няма вина, естествено). Като цяло окачването си е много капризно и иска пазене.

    Другото нещо - съмнявам се, че за 3500-4000 лева колата ще е без ядове, а една смяна на ремъци, ролки и масло ще ти стъпи на 1000 лева, ако се окаже и някой амортисьор и нещо по окачването за смяна - ще имаш работа. Мога да проверя дали алфата от тази тема все още се продава (друг е въпроса, че така и не му записах името на този, та ще трябва да поровя листчетата с телефони), поне беше обслужена и е наистина на малко километри според Бобо от Екстрийм сервиз. Но е по-скъпа и с ръчни скорости.

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    Здравейте колеги, ще си позволя да вметна едно въпросче в темата на колегата, дано не се разсърдите . Какво ще кажете за следното: http://www.cars.bg/u429328? За сега съм с тази от подписа, но я купих като бях на 20, а сега съм на 30 и вече не съм ерген, даже сега един малък (10 месеца) пакостник ми пречи да пиша. Надявам се да пуснете няколко идеи относно 166 но без 3-литровия, че е много лаком, благодаря предварително!!! Забравих да допълня, че ще слагам газ (не карам дизели).
    Last edited by shagrath; 22-11-2011 at 12:05.
    145 1.6 boxer
    146ti

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •