Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 67

Thread: проблем със загряването на 155

  1. #1
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default проблем със загряването на 155

    значи проблема е следния откакто се застуди трудно загрява, т.е. стрелката на термометъра стои все между скалите 50 и 90градуса, което по мои груби изчисления е някъде към 70 градуса, а кофтито е че и трудно ги достига!!!според мен тази температура не е нормална работна температура а забелязах че така и гори повече което не е здравословно за джоба ми !!! миналата зима този проблем го нямаше...лятото сменях водна помпа да не би нещо да оказва вляние?ще чакам съвети и благодаря на всички предварително!!!
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  2. #2
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    провери термостата да не седи отворен
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  3. #3
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    как да разбера ако е отворен и какво да го правя ако е така?
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  4. #4

    Default

    И според мен е термостат. Запали я на място и като загрее до към 40-50 градуса виж дали маркучът между главата и радиатора се е затоплил. Ако е така, значи термостатът е постоянно отворен и иска смяна. Цената му не е висока (не повече от 15лв), вече за работата зависи кой ше ти го прави.

  5. #5
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    виж сега възможно е и всичко де й е наред - на какво разтояние я караш?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #6
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    разстоянието е достатъчно за да загрее добре става въпрос за 30км. участък. и друго ако термометъра показва 70гр. и изключа от скорост и карам известно време по инерция става въпрос за спускане температурата много бързо спада до 50гр. почти, което ме кара да мисля че наистина може да е термостата!!!
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  7. #7
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    а възможно ли е да съм с летен термостат-баща ми нещо такова спомена като говорихме по въпроса???
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  8. #8
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Kostadin
    а възможно ли е да съм с летен термостат-баща ми нещо такова спомена като говорихме по въпроса???
    възможно е да - разликата е на колко градука отваря
    а и е възможно стрелката да ти показва грешно
    но най-добре иди на сервиз да я погледнат
    то може и антифриз да нямаш - тогава пак държи ниска температура
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  9. #9
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    антифриз има, термометъра също съм сигурен, че е в изправност, а иначе съм забелязал, че лятото перката се включва малко преди 90градуса.
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    43

    Default

    .... и друго ако термометъра показва 70гр. и изключа от скорост и карам известно време по инерция става въпрос за спускане температурата много бързо спада до 50гр. почти, което ме кара да мисля че наистина може да е термостата!!!
    Щом температурата пада толкова много, значи със сигурност втория кръг е отворен и топлото ходи до радиатора. Термостат.

    За това, че перката вкл. преди 90гр. не знам, може и малко стрелката на уреда да лъже (казваш че термометрите-датчиците са наред). Всъщност ако наистина пада много температурата би трябвало да усетиш и по парното и по топлината излучваана от двигателя.

  11. #11
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default термостат

    Палиш,нека поработи 2-3 минути,и ако почне маркуча към радиатора да се затопля(както отбеляза колегата),термостата е за смяна.Само че струва повечко пари-60-70лв,на тия модели е производство на BEHR/THOMSON.А пък ако знаеш едното болтче на какво място е ....Фиатска му работа.Ако искаш да закърпиш временно положението,извари го в оцет за 10-15 минути-ще светне като нов.За да го смениш,трябва да свалиш :1.тръбата за студен въздух;2.капака м/у валовете заедно със кабелите;3.Бобините-Дотук добре,ама като стигнеш по-надолу-маркучите на термостата-НЯКОЛКО НА БРОЙ-ще разбереш защо на 155-цата й викам Фиат 155(имах същата).Успех при ремонта(същото и аз го правих при -10 градуса на двора)!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  12. #12
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    значи вчера пробвах това с маркуча м/у главата и радиатора и на 50градуса си беше загрят прилично което само потвърждава предположенията че е термостат, а и както каза колегата наистина напоследък парното нещо никакво го нямаше!!!тия дни мисля да купя нов термостат и да го сменя, но искам да ви питам още нещо дали е нужно да източвам антифриза за да направя смяната или не е нужно защото ми се вижда че термостата е на доста високата точка и може и да не се наложи да източвам антифриза!!!благодаря на всички за съветите!!!
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    43

    Default

    Това което ще изтече е някъде към 1-1.5 литра мисля, които после можеш да долееш (нали знаеш, че ако е червен-наливаш червен, син-син). Само дето всичко ще се оплеска с антифриз, но пък можеш да го измиеш. Ако имаш време това е повод да промиеш системата и да смениш антифриза, разбира се ако е за смяна. Ползите от смяната:

    1. намален разход на гориво.
    2. ще се стоплиш, бързо и качествено.
    3. по-добра и равномерна работа на двигателя.
    4. по-добро охлаждане през лятото.
    5. повод като се поразровиш да провериш това-онова, да пристегнеш и т.н.

    Успех!

  14. #14
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    благодаря!!!
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  15. #15
    Army Soldier Visconti alfamilano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    42
    Posts
    278

    Default

    Нормално е зимата да ти работи на такива градуси СПОКО!
    Live a guidare la mia bella macchina,guidare per vivere e sentire il battito del mio CUORE SPORTIVO 145 1.9 JTD с джанти от Милано и новия цвят BLACK DAITONA FERRARI EX.bella 33Imola''156 2.4JTD''GTV

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •