Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Няколко въпроса по 166-та

  1. #1
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default Няколко въпроса по 166-та

    Така... след близо 60км каране на колата се появиха няколко въпроса.Гледам да не я карам много понеже след всяко каране нещо се разпада или спира да работи!

    1.Чистачките се побъркаха.Пусна ли ги независико как(с пускане на пръскачките, с пускане на интервал или еднократното бутане на лостчето нагоре) чистачките почват да работят без да спират докато не изгася колата.Няколко пъти трябва да я загася и да ги дебна в долно положение за да спрат! Четох за същия проблем при колега във форума и са се оказали някакви писти в моторчето на механизма.Само там ли да търся проблема?
    2.ICS-a се блокира за по 1 час след разкачване на акумулатора независимо, че вече му е вкаран правилния код.Кога ще спре да се блокира за толкова дълго време?
    3.Централното все още не е сработило(надявам се да се опариви само).От къде да започна с търсене на проблема?Бушона е здрав.
    4.Нямам карта с кода на навигацията.Мога ли да го разбера по няакъв начин?
    5.На колко км се сменя ангренажния ремък?Имам книжка на талянски, но не ми е сред силните езици.
    6.Няма колони на кората отзад.Четох, че под задната седалка има букса, къде трябва да ги включа ако сложа.Тези букси са просто разклонение на кабелите към колони в задните врати или излизат от ICS-а като отделени изходи за колони?
    7.Има счупен бутон за десния прозорец в пулта на лявата врата.Само копчето ли се сменя или целия пулт?
    8.Защо няма никъде бутон за заключване на колата от вътре?
    9.Някой извеждал ли си е бутона за багажника от жабката на някое по-удобно и достъпно място?
    10.Покритието в долната част на таблото, както и барчето м/у седалките е размекнато и в момента е като дзифт, лепне и цапа отвратително.Как да го оправя това нещо?

    Мисля, че като за начало е достатъчно.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  2. #2

    Default

    бобиии бобии, какво си взел бе, до га е време я махай тая кошара и си вземи някоя стегната и пазена кола, пари за още една 166 ще пръснеш за да я направиш !
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  3. #3
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Значи първо честито и от мен ! Централното мисля , че не ти сработва заради някоя повредена машинка , кода за NAVI можеш да си го набавиш от Ауто Италия , за ремъка можеш на 40К-70К от теб зависи , копчето за стъклото се ремонтира или сменя много лесно има теми за това , бутон за заключване на колата някои имаме пред скоростния лост , а копче за багажника има на ключа на моделите след средата на 2001 , и за таблото пак са писали доста варианти в една тема ! Наистина колега си попаднал на малко сакатичък модел , но имаш много причини да си стегнеш колата успех !
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post

    1.Чистачките се побъркаха...Оправя се след като изчистиш пистите на моторчето.Другият вариант е да имаш проблем със сензора за дъжд/ако го имаш/.
    2.ICS-a ...Това си е проблем на ICS-а които не съм срещал до сега
    3.Централното все ....Провери с ключа дали сработва.Всички врати ли се заключват?Възможно е централата да е заминала.Може да решиш проблема като си сложиш аларма.До скоростния лост нямаш ли бутон за централното?
    4.Нямам карта ...Дарк + Клима може да покаже кода за навигацията.Тук в България няма да работи!Само ще ти настройва сама часа с разлика.
    5.На колко...Ако не си го сменил,го смени..след 60 000км пак.
    6.Няма колони ..Колони на кората ще имаш само ако си с Bose система или предишния собственик не е правил някакви изпълнения.ICS-a няма мощност без усилвател да захрани 4 врати и задната кора.Моите букси висят директно в дупките на кората.
    7.Има счупен ...Сменя се само бутончето което е счупено,или се ремонтира по български Това си е болестно състояние на 166.Предполагам с времето ти сам ще почнеш да ги чупиш.
    9.Някой извеждал ... Аз не съм виждал или чувал за това,но ако ти липсва бутон за централното а имаш място пред скоростния лост.може да си първия с бутон за багажника там.Спор няма,отварянето на багажника ако има пътник до теб е смешно.
    10.Покритието ...Това е проблем не само в 166 а и в доста от Либрите!Почиства се с спирт,кореселин или Меглио след накисване.Търкаш с обратната грапава страна на кухненска гъба,до като се покаже чиста пластмаса.Ако се покаже цвят на пластмасата различен от интериора на салона проблема се решава със спрей за 5 лева.
    До тук проблемите са ти елементарни и съпътстващи модела 166.Не забравяй че това е "топ"модела на Алфа
    Да проблемите са дразнещи,особено чистачките но не е нещо фрапиращо.Все пак не си казал нищо за окачването...
    Last edited by Linkestis; 26-11-2011 at 08:52.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #5
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Относно чистачките... може да залепва някое реле. Трябва да го види Данчо и ще го оправи. Ако искаш ще ти дам телефон.
    За задните колони не всички имат изведени букси до кората. Моите бяха под праговете на задните врати.
    Счупеното бутонче можеш и сам да си го оправиш или да го смениш със някое от задните.

  6. #6
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Колега аз съм извел бутон за багажника на шофьорската седалка и е доста удобно! Просто теглиш кабел от бутона в жабката и си готов!
    Alfa 166jtd,1999

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Smolyan
    Posts
    24

    Default

    С централното аз имах проблем също. Предлагам ти да намериш релето и да го погледнеш за влага. Моето го извадих, зачистих го и на съмнителните спойки си поиграх с поялника. От тогава нямам проблем с централното( като изключим че прецаках достанционното на ключа). Само да кажа че при мен проблема беше че се отключваше сама. Ето и линк от темата: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=58730 Тук пише и каде е релето. Успех!

  8. #8
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Благодаря за отговорите! "Добре" , че някои са имали подобни проблеми и няма да падне лутане и стреляне на сляпо! Утре ще я закарам в сервиза и ще почвам да се занимавам с проблемчетата.Като за начало ще прегледам жълтото реле за централното щом то е главния заподозрян за проблема.Централното не работи на никоя врата и не реагира нито с ключа нито с копчето на ключа.И релето за чистачките ще прегледам.Нещо не ми се сваля механизма за почистване на пистите.Има сензор за дъжд, но не мисля, че в него е проблема.Проблема се появи след разкачването на акумулатора(може и да е съвпадение).Пред ск. лост има бутони за резервоара,TCS i STR и няма свободно гнездо.Ще му намеря някъде пак скрито местенце, но удобно.Ключовете са от старите и нямат бутон за багажника.
    Окачването още не съм го прегледал.Нещо тропа отпред и отзад вдясно.Или са биалетки или някой носач.
    Абе ще я стегна, ама повече ме притеснява факта, че се разпада по нещо с всяко каране.

    ---------- Post added at 23:28 ---------- Previous post was at 23:23 ----------

    Quote Originally Posted by MaVrUt View Post
    бобиии бобии, какво си взел бе, до га е време я махай тая кошара и си вземи някоя стегната и пазена кола, пари за още една 166 ще пръснеш за да я направиш !
    То каквато и да взема няма да е в перфектно състояние.На тази поне на пръв поглед проблемите и са евтини за отстраняване и дребни.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  9. #9
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    То каквато и да взема няма да е в перфектно състояние.На тази поне на пръв поглед проблемите и са евтини за отстраняване и дребни.
    Прав си колега едно по-едно и ще имаш перфектната бърза лимузина
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  10. #10

    Default

    Хммм...май е всичко друго но не и лимузина..
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #11
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    По окачването има за смяна двата предни, горни носача, ляв лагер на предната главина и тампони на задната стабилизираща щанга.Незнайно от какво чистачките се оправиха сами.Най-вероятно пак ще се побъркат, но за сега са ОК.Централното не работи заради жълтото реле за което казахте. Явно е текъл радиатора на парното в/у него и пистите му са изгнили.Ще го излекуваме и него.
    Има и едно зелено реле точно до него.То за какво е?
    Чукането в мотора се оказа от износена гърбица на разпределителния вал и пул.Сега е регулиран луфта колкото е възможно и чукането почти не се чува.Всички клапани са много натегнати.Или никога не са регулирани или "майстора" е бил гола вода.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  12. #12

    Default

    Как за какво това е "онази зелена кутийка" заради която не мигат лампичките по таблото за мигачите Върху нея също тече от радиатора и от оттичащите канали
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  13. #13
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Ти какви пари даде за колицата братле...ако не е тайна де!
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  14. #14
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad View Post
    Ти какви пари даде за колицата братле...ако не е тайна де!
    Не е тайна. 3300 с прехвърлянето и смяна на талона 3500.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  15. #15
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad View Post
    Ти какви пари даде за колицата братле...ако не е тайна де!
    Колега, поне 100 пъти сме писали в разни теми по въпроса за цените и дали те са адекватни на състоянието на колите. Колкото е платил - платил, сега тука идеята е ако можем да помогнем, а не да спорим колко пари, струва ли си и т.н.
    По темата, това, че е износена само една гърбица по всяка вероятност колата има проблем със смазването - аз бих сменил вала защото следващата беля е изхвърляне на паричката и мазалото тогава не се знае какво ще е.
    Носачите ги прати на Ферариста - доста добре се справя с шарнирите, а тампони ако не те мързи да разглабяш и смазваш може да ти сложи полиуретан, ако не в магазините продават и каучукови - цената ще ти излезе под един нов носач, а живота им е поне равен на новите носачи.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •